support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Ford F-150 Harley-Davidson Supercharged. logo ford

Ford F-150 Harley-Davidson Supercharged.

07.Jun.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ford F-150 Harley-Davidson Supercharged
Fordove pickupy patria v Amerike k najpredávanejším, pričom hlavnou hviezdou portfólia ľahkých truckov s modrým oválom na chladiči je bezpochyby model F-150. Výrobca veľmi dbá na to, aby s každou inováciou tohto dnes už takmer kultového automobilu čo najvýstižnejšie zohľadnil všetky požiadavky budúcich majiteľov.

Jedným z takýchto inovačných impulzov bola aj nadšená reakcia návštevníkov minuloročnej výstavy SEMA 2006 v Las Vegas na výstavnú verziu modelu F-150 pod názvom Project FX2 Sport. Šlo o individuálne upravený automobil na ktorého vývoji sa podieľali Asociácia motoristických novinárov v Texase a športová divízia Ford Racing Performance Parts.

Automobil zožal veľký úspech hlavne vďaka dokonale zladenému športovému dizajnérskemu štýlu, ktorý úžasným spôsobom pozdvihol vizáž populárneho pickupu a jeho typicky delenej karosérii dodal podmanivo agresívny look. Úspech projektu FX2 Sport bol pre automobilku dostatočne presvedčivým argumentom, aby do modelového programu F-150 zaradil športovo ladenú verziu, ktorá by výkonovo prekonala aj najsilnejšiu predávanú verziu s tristokoňovým osemvalcom.

Ford F-150 Harley-Davidson Supercharged
Špičkové prevedenia modelu F-150 už dlhé roky Ford označuje prívlastkom Harley Davidson™. Najnovší produkt určený na samotný vrchol celého modelové radu F-150 teda nemôže byť pomenovaný inak. Ford F-150 Harley Davidson™ pre rok 2007 však má ešte jeden prívlastok: „Supercharged“.

Veru tak, motorári Forda sa spojili s expertmi zo spoločnosti Saleen, ktorá má bohaté skúsenosti s vývojom pretekových špeciálov na báze modelu Mustang a pripravili turbo kit, ktorý aplikovali priamo na vidlicový osemvalec Triton V8 s trojventilovým rozvodom SOHC o objeme 5,4 litra.

Agregát teraz disponuje celkovým výkonom 450 koní a krútiaci moment na úrovni až 670 Nm prenáša na kolesá zadnej nápravy prostredníctvom štvorstupňovej automatickej prevodovky a diferenciálu s obmedzenou svornosťou. Turbo kit Saleen si majitelia Fordu F-150 Harley Davidson™ môžu objednať aj samostatne, za približne 6 500 amerických dolárov.

No a tí prezieravejší si k nemu dokúpia hneď aj sadu nových pneumatík. ...pre istotu :)Fotogaléria Ford F-150 Harley-Davidson Supercharged:Ford F-150 Harley-Davidson v akcii. Tu si môžete pozrieť krátke video:Čo myslíte, ujal by sa takýto nadupaný americký pracant aj v Európe? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Ford tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9631x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt