support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Folia Tec - nové doplnky pre vaše auto !

Folia Tec - nové doplnky pre vaše auto !

04.Jul.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Folia Tec, popredná nemecká firma, ktorá sa zaoberá výrobou autofólií, vynilov, dekorov, svetelného programu a rôznych interiérových doplnkov, priniesla na trh niekoľko noviniek, ktorými zaiste poteší mnohých majiteľov áut, ktorí chcú svojim štvorkolesovým miláčikom dopriať len to najlepšie. Postupne popíšeme všetky novinky, ktoré firma Folia Tec ponúka.

Anténky: Štýlový dizajn, čistý príjem signálu.


Foliatec
Vkusná krátka anténka patrí medzi prvky, ktoré dokážu jednoducho ale štýlovo zvýšiť úroveň detailov na vašom aute. Prakticky každé moderné auto je vybavené autorádiom a to potrebuje na príjem signálu anténu, preto sa vďaka obyčajnej malej anténke dokážete pekne odlíšiť od ostatných.

Okrem toho, Vďaka vylepšenej technológii, použitím karbónovej ocele a medenej skrutke zabezpečujú anténky od Folia Tec ten najlepší príjem signálu. Takto, popri modernom vzhľade, sa vaša obľúbená rádiostanica prebojuje k optimálnej kvalite zachyteného signálu. Záleží už len na vašom osobnom vkuse, pre ktorý dizajn sa rozhodnete.

V ponuke sú dlhšie antény dlhé 19,5 centimetra, s názvom Spike, alebo len pre krátku jednoduchú športovú anténku dlhú 10,3 centimetra s názvom Sport. Obe typy sú k dispozícii v hladkej čiernej farbe, alebo v elegantnom chrómovanom prevedení.

Atomizer: NOS efekt od Folia Tec.


Foliatec
Toto je asi najzaujímavejšia vec, akú od Folia Tec poznáme. Veď posúďte sami. NOS efekt určite poznáte, hlavne z filmu 2Fast 2Furious (slovenský názov: Rýchlo a Zbesilo 2), keď prišiel policajt Brian O'Connor na svojom krásnom striebornom Nissane Skyline a spod predného nárazníka vypúšťal paru, ako rozzúrený býk.

Táto para vychádzajúca spod nárazníka, poprípade z iných miest podľa vkusu majiteľa, ktorej zdrojom je oxid dusný, s chemickým vzorcom N2O.

Dizajnéri z Folia Tec vytvorili trošku jednoduchšiu, menej nebezpečnú a hlavne lacnejšiu variantu. Ich prepracovaný kit využíva tlak vzduchu z rezervného kolesa a vodu z ostrekovačov, čím vytvára tento pozoruhodný efekt. Veľmi zaujímavé.


Folia Tec s prezentáciou Atomizer na aute BMW:

preview
download
[ 1,7 Mb ]

Crystal design: Kryštáliky pre spestrenie interiéru.


Foliatec
Folia Tec prináša pre vaše auto aj malý klenot do interiéru. Kryštáliky, ktoré môžete použiť kdekoľvek si zmyslíte, dodajú vášmu interiéru nádych luxusu.

Tieto kryštáliky sú 9-násobne obrúsené a vyznačujú sa zaujímavým efektom lomenia svetla. V balení sa dodávajú po 50 kusov, takže si môžete vytvoriť mnoho rôznych tvarov po celom vašom interiéri. S ich montážou sa veľmi nenarobíte, pretože sú samolepiace.

A ak vám už začnú liezť na nervy, jednoducho ich odlepíte, bez poškodenia povrchu, na ktorom boli nalepené.SMD-FlexStripes XXS: Samolepiace svietiace pásiky.


Foliatec
Ďalšou novinkou z ponuky nemeckej firmy Folia Tec sú samolepiace svietiace pásiky. Pokiaľ tieto flexibilné, ohybné, svietiace pásiky nesvietia, sú vďaka svojim rozmerom takmer neviditeľné.

Keď sme pri rozmeroch, tieto pásiky sú dva milimetre vysoké, štyri milimetre široké a vyrábajú sa v troch dĺžkových variantoch: 6, 13, alebo 34 centimetrov.

Najzaujímavejšie na týchto pásikoch je, že z nich netreba ťahať žiadne káble a keďže celý systém pracuje na 12V, stačí len zapojiť zdroj do elektrickej inštalácie vozidla a užívať si pekného osvetlenia.Folia Tec: Imidž pre autá od roku 1982.


Foliatec
Všetko to začalo ešte v osemdesiatych rokoch. V spojených štátoch chodili limuzíny s tónovanými sklami, cez ktoré nebolo do kabíny nič vidieť. Keďže tmavé sklá poskytovali väčšie súkromie v interiéri, začalo sa to čoraz viac vyskytovať aj na Mustangoch a Camarách tamojších mladých ľudí.

Vtedy ešte študent, dvadsaťročný Michael Böhm, pri návšteve USA odpozoroval tento trik a po skončení školy neváhal a založil si firmu na výrobu autofólií pod názvom Folia Tec, ktorá bola do obchodného registra zapísaná prvýkrát v roku 1982. Bol to dobrý biznis, ktorý svorne profitoval, no Michael Böhm vedel, že musí rozšíriť sortiment, aby si udržal dobré postavenie na trhu. Vrhol sa na výrobu rôznych ozdobných doplnkov na auto a tie sa začali vyznačovať skvelou predajnosťou.

Dnes, jedenásť väčších a osem regionálnych stredísk v Nemecku organizuje predaj sortimentu firmy Folia Tec veľkoobchodne. Koneční zákazníci si môžu nakúpiť zo sortimentu tejtu firmy aj v meste Norimberg na Neumeyerstrasse, na internetovej adrese www.foliatec.de, alebo aj z tzv. Folia Tec Performance Centers ako aj početných Stylinteam partnerov nielen v Nemecku, ale aj v ďalších dvanástich krajinách Európy.

Firma Folia Tec má mnoho predajní aj za hranicami Európy, po celom svete, od Moskvy až po Shanghai. Títo špeciálne školení licenční partneri sa snažia čo najlepšie vyhovieť potrebám zákazníkov a prinášať v mene Folia Tec vždy nové, svieže nápady a lepšie produkty.

Fotogaléria produktov Folia Tec:Tu si môžete stiahnuť nový produktový katalóg od firmy Folia Tec:

preview
download

Aktuálny cenník výrobkov od firmy FOLIA TEC si stiahnite tu. Ceny sú uvedené v EUR s DPH. Pri malých objednávkach účtujeme k cene ešte dopravu na Slovensko, ktorá sa určuje individuálne.

preview
download
[ 310 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Ak vás tento článok zaujal, prečítajte si napríklad niečo o autofóliách všeobecne:

foliatecČo poviete na výrobky od Folia Tec ? Prosím, hlasujte:Viac informácií k produktom Folia Tec vám radi poskytneme.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Ján Kaduk
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 22964x    hodnotenie: 46/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt