support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

FK a Dynamik štartovacie panely, „NOS“ spínače a „Kill-Switch“ tlačidlá

FK a Dynamik štartovacie panely, „NOS“ spínače a „Kill-Switch“ tlačidlá

07.Jun.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Do nášho webshopu sme priradili ďalšiu novinku. Firmy FK Automotive a Dynamik ponúkajú pre fajnšmekrov a tuningových nadšencov spínače, panely, a štartovacie tlačítka do auta. Áno, tí viac zainteresovaní už tušia, že spínače slúžia napr. na vypnutie a zapnutie „NOS“ systémov (Nitrious Oxide System), ktoré dodávajú motoru dočasný vyšší výkon o približne 30% až 50%. Keďže jeho dlhodobejšie používanie zaťažuje časti motora, odporúča sa NOS zapínať a vypínať iba k krátkych časových intervaloch (cca. 15 až 30 sekúnd). A práve tieto zapnutia a vypnutia vám umožnia spínače o ktoré si opíšeme v ďalších riadkoch tohto článku.

Okrem hore uvedeného príkladu sa dajú tieto panely a spínače použiť aj pre iné zámery. Takmer každý z nás vodičov nosí so sebou kľúče od auta, ktoré stále pichneme do „spínačky“, aby sme mohli zobudiť spiaci motor. Vďaka FK-áčku a Dynamiku už tento dôležitý rituál takto prežívať nemusíme. Stačí už len diaľkové ovládanie na centrálne uzamykanie (skvelú ponuku na centrál nájdete u nás v tomto článku), ktorým si otvoríme dvere, nasadneme do auta, a namiesto klasickej spínacej skrinky využijeme spínač so štartovacím tlačidlom. Toto riešenie šetrí nielen čas pri štartovacom rituály, ale dodá vášmu interiéru tú správnu športovo pretekársku atmosféru, ktorá sa môže vidieť len v športových špeciáloch na okruhoch alebo rally súťažiach. Hlavný ON/OFF spínač (buď klasický spínač alebo otočný systém) na týchto paneloch slúži na zapnutie kontroliek a celkovej kontroly budíkov, ako napríklad stav paliva, či je batéria v poriadku, čiže presne tak isto, ako to je pri otočením klasickým kľúčikom do prvej polohy v štandardnej spínacej skrinke. Červené veľké tlačidlo slúži ako štartér, t.j. ako keď kľúčikom pootočíte do druhej – poslednej polohy v spínacej skrinke. Tlačidlo treba držať, kým motor „nenaskočí“ a môžeme vyraziť. Tento postup sa môže zdať v texte ako zdĺhavý avšak samotné zapaľovanie motora tlačidlami je rýchlejšie a efektívnejšie. Kontrolka slúži ako spätná kontrola, že systém je „odistený“ a pripravený na štartovanie. Vypínanie motora funguje chronologicky ako pri klasikom pootočení kľúčikom v „spínačke“. Tu treba iba prepnúť ON/OFF spínač na polohu „OFF“ a motor zhasne. Nuž, dosť bolo slov, obrázky povedia viac:

Názorný príklad týchto spínačov sme pripravili v obrázkoch


V ponuke máme nasledovné typy:

Popis doplnkuMOC s DPH
Dynamik „Start panel“ UNI 90x65mm / obsahuje ŠTART + NOS spínač (bez ochrany) + červenú kontrolku:699,-Sk / ks
Dynamik „Start panel“ UNI 135x65mm / obsahuje ŠTART + NOS + ON/OFF spínač (bez ochrany) + červenú a zelenú kontrolku:1.060,-Sk / ks
FK „Start panel“ UNI1 / obsahuje ŠTART + NOS spínač (kompletné jednotky) + ON/OFF spínač + červenú kontrolku:3.150,-Sk / ks
FK „Start panel“ UNI2 / obsahuje ŠTART + NOS spínač (kompletné jednotky) + ON/OFF otočný spínač + červenú kontrolku3.375,-Sk / ks
FK ŠTART spínač (kompletná jednotka) s ochranou a relé, osvetlený:1.350,-Sk / ks

Ďalej Dynamik ponúka rôzne panely spínačov a prepínačov, ktoré sa dajú použiť na rôzne akcie a funkcie v aute. Tu nie sú kladené tunerskej fantázii žiadne hranice. Často krát sa využívajú tieto panely na zapínanie prídavných neónových alebo „LED“ diódových osvetlení interiéru alebo podsvietení podvozkov, ďalej na zopnutie audio Hi-Fi systémov ako zosilňovačov, kondenzátorov, autorádií a podobne. Takisto sa dajú na tieto panely pripojiť aj prídavné stroboskopy, ktoré sa často montujú do predných alebo zadných svetiel. Prídavné svetlá alebo hmlovky sa dajú takto tiež ovládať.

Ilustračné obrázky spínacích líšt a panelov nájdete tu v našej galérii:

preview
preview
preview


V ponuke máme nasledovné typy:

Popis doplnkuMOC s DPH
Dynamik „Switch panel“ UNI 2 spínače s LED osvetlením, rôzne farby:566,-Sk / ks
Dynamik „Switch panel“ UNI 3 spínače s LED osvetlením, rôzne farby:813,-Sk / ks
Dynamik „Switch panel“ UNI 4 spínače s LED osvetlením, rôzne farby:1.066,-Sk / ks

Obrázky samotných jednotlivých spínačov (osvetlené a neosvetlené) pre voľné osadenie a použitie nájdete tu


V ponuke máme nasledovné typy:

Popis doplnkuMOC s DPH
Dynamik „Kill-Switch“ spínače s alebo bez osvetlenia, rôzne farby a prevedenia:už od 247,-Sk / ks
Dynamik spínače s alebo bez osvetlenia, rôzne farby a prevedenia:už od 69,-Sk / ks

Dynamik a FK Automotive majú v ponuke ešte špeciálne spínače, takzvané „Electric Shutdown Switch“. V pretekárskych autách je povinnosťou mať v základnej výbave tieto odpojovače kompletnej elektroinštalácie. Tým sa má zamedziť vyššiemu riziku prípadného požiaru po nehode. Otočením tohto vypínača, ktorý je napájaný centrálne na všetky elektrické zdroje, sa prerušia kompletne všetky elektrické spotrebiče od zdrojov ako je batéria a iné.

„Electric Shutdown Switch“ vypínače nájdete tu:

preview
preview


V ponuke máme nasledovné typy:

Popis doplnkuMOC s DPH
Dynamik „Electric Shutdown Switch“ vypínač397,-Sk / ks
FK „Electric Shutdown Switch“ vypínač (s kompletnou ochranou):1.350,-Sk / ks


Dúfame, že sa tieto panely a spínače budú páčiť všetkým entuziastom a fanúšikom takéhoto tuningu. Dodacie lehoty na tieto výrobky sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto paneloch a spínačoch jedná o náročnejšie elektrické montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Takmer všetky tieto spínače a panely si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)FK a Dynamik panely a spínače si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte vy na takéto panely a spínače? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienkuViac informácií k tejto novinke a využití týchto spínačov a panelov vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12620x    hodnotenie: 15/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt