support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

„DIRT BIKES“ - Super dravé hračky aj do terénu

„DIRT BIKES“ - Super dravé hračky aj do terénu

30.Jun.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nie je to ani tak dávno, čo sme vám na našej stránke predstavili minimotocykle s produkcie firmy FK Automotive. Dnes vám chceme predstaviť ďalšie tri novinky pre fanúšikov motošportu na dvoch kolesách. Tieto minimotocykle sú vítaným osviežením každého tuningového zrazu a často sa stávajú doplnkom k tunovaným autám. Tieto „enduro“ minimotorky obvzlášť odporúčame aj pre majiteľov džípov klasických, ale aj nákladných. Avšak takéto minimotorky sú veľmi dobrou učebnou pomôckou pri školení malých detí, ktoré majú záujem o motocyklový šport do terénu.

Na prvý pohľad by sa vám mohlo zdať, že je veľmi jednoduché jazdiť na týchto minimotocykloch. Opak je však pravdou. Na to, aby ste si na nich mohli zajazdiť, sú potrebné určité zručnosti. Presnosť pri riadení a ľahkosť pri držaní riadidiel určite nestačia. Dôležitejšia je flexibilita tela a schopnosť udržať rovnováhu, pretože jazda je závislá od poveternostných podmienok, nerovnosti terénu a váhy vodiča. Kým sa na týchto motocykloch naučíte jazdiť, množstvo vašich chýb bude končiť pádom. Nenechajte sa však odradiť, raz sa vám to určite podarí. Tieto športové minimotocykle poháňa štvortaktný motor. Majú oceľovú konštrukciu, ktorá udrží aj 100-kilového chlapa (typ „EDITION 3“).

Na Slovensku nie sú zatiaľ veľmi rozšírené, ale vo svete sa bežne usporadúvajú preteky minimotocyklov. Veľkou a podstatnou výhodou oproti veľkým motocyklom je ich prijateľná cena, skladnosť a v neposlednom rade prevádzkové náklady, ktoré nie sú ani zlomkom nákladov potrebných na „veľké“ preteky. Veríme, že sa aj u nás v dohľadnej budúcnosti sa rozšíri okruh priaznivcov a majiteľov minimotocyklov. Poďme ale ďalej k našej novinke. Aktuálne máme v ponuke tieto 3 typy „Dirt Bikes“:


1. DIRT BIKE - 110ccm KINDER CROSS "EDITION 3"

Prvou je minimotocykel skupiny "dirtbike" s motorom o objeme 110ccm3. Vzhľadom k svojmu výkonu 5,5kW pri 8000ot/min. je určený hlavne pre skúsených "minibikerov". Dosahuje maximálnu rýchlosť na hranici 90km/h. Spomalenie zabezbečujú kotúčové brzdy na oboch kolesách. Motor je 4-taktný, štartovanie je kombinované, manuálne alebo pomocou elektrického štartéra. Prevodovka je manuálna 4-stupňová a reťazou je poháňané zadné koleso. Už z názvu je zrejmé, že je určená do terénu ako enduro. Zodpovedá tomu aj obutie na 3,5x12“ vpredu a 2,5x14" ráfikoch vzadu. Vybrať si môžete z troch farebných prevedení - čierna, modrá a červená.

Tu vám prikladáme obrázky týchto malých „šípov“ na dvoch kolesách:


Technické parametre motoriek „EDITON 3“:

Motor štvortakt
Počet valcov 1
Objem motora 110 ccm
Systém chladenia vzduchové
Výkon 5,5kW/8000ot/min
Zapaľovanie CDI
Štartovanie štartér a páka
Rámy zvárané
Brzdy kotúčové, mechanické
Palivo bezolovnatý benzín
Objem nádrže 3 litre
Max. rýchlosť cca. 85 km/h
Max. nosnosť 100 kg
Rozmery (dĺžka,šírka,výška) 1570mm x 740mm x 920mm

V ponuke máme nasledovné typy:

PopisMOC s DPH
- „Dirt Bike Edition 3“, čierna, červená a modrá farba: 26.370,-Sk / ks


2. DIRT BIKE - 49ccm KINDER CROSS "EDITION 1"

Novinkou je aj rada dirtbike pre menej zdatných bikerov s motorom o objeme 49ccm3. Tento motor disponuje výkonom 2,3kW pri 7500ot/min. Môžete sa s touto "motorkou" preháňať rychlosťou až 50km/hod. Je pridaný elektrický štartér alebo môžete využiť ručné štartovanie. Samozrejmosťou je štvorstupňová poloautomatická prevodovka. Kotúčové brzdy na prednom aj zadnom kolese sa postarajú o spoľahlivé zastavenie za každých podmienok. Farebná ponuka začína pri čiernej farbe, pokračuje modrou, a končí napokon červenou farbou.

Ste zvedaví na obrázky týchto malých motoriek s označením „EDITION 1“ ? Pozrite sem:


Technické parametre motoriek „EDITON 1“:

Motor štvortakt
Počet valcov 1
Objem motora 49 ccm
Systém chladenia vzduchové
Výkon 2,3 kW / 7500 ot / min
Zapaľovanie CDI
Štartovanie štartér a páka
Rámy zvárané
Brzdy kotúčové, mechanické
Palivo bezolovnatý benzín
Objem nádrže 3 litre
Max. rýchlosť cca. 50 km/h
Max. nosnosť 90 kg
Rozmery (dĺžka,šírka,výška) 1300mm x 650mm x 840mm

V ponuke máme nasledovné typy:

PopisMOC s DPH
- „Dirt Bike Edition 1“, čierna, červená a modrá farba: 23.480,-Sk / ks


3. DIRT BIKE - 49ccm KINDER CROSS "EDITION 2"

Poslednou novinkou je model s najslabším motorom o objeme 49 ccm3, ktorý disponuje výkonom 1,2 kW pri 6500 ot/min. Aj s týmto motocyklom sa dá svižne jazdiť do rýchlosti 50 km/hod. Na rozdiel od edície 1, má tento model vpredu zabudované svetlo s čírou optikou. Dvojica výfukov dáva tomuto minimotocyklu zaujimávý vzhľad a rešpekt. Pre vyššiu bezpečnosť sú na kovových priečkach riadidiel penové návleky zabraňujúce prípadnému zraneniu. Farebná škála je rovnaká ako u edície 1.

V tejto galérii si môžete pozrieť minimotorky s označením „EDITION 2“:


Technické parametre motoriek „EDITON 2“:

Motor štvortakt
Počet valcov 1
Objem motora 49 ccm
Systém chladenia vzduchové
Výkon 1,2 kW / 7500 ot / min
Zapaľovanie elektronické
Štartovanie štartér a ručné štartovanie
Rámy zvárané
Brzdy kotúčové, mechanické
Palivo benzín+olej 1:25
Objem nádrže 2,5 litra
Max. rýchlosť cca. 50 km/h
Max. nosnosť 50 kg
Rozmery (dĺžka,šírka,výška) 1280mm x 625mm x 854mm

V ponuke máme nasledovné typy:

PopisMOC s DPH
- „Dirt Bike Edition 2“, čierna, červená a modrá farba: 20.600,-Sk / ks


Produkty od firmy FK Automotive sú skutočne výnimočné. Dúfame preto, že sa tieto mini motorky budú páčiť všetkým entuziastom a fanúšikom aj takéhoto “tuningu”. Dodacie lehoty na výrobky firmy FK Automotive sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa tieto motorky dodávajú v čiastočne demontovanom stave, tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Časť FK-áčkových doplnkov si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Kompletný cenník výrobkov od firmy FK Automotive si môžete stiahnuť:

preview
download
[ 410 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Predošlá recenzia noviniek malých „žihadiel“ od firmy FK Automotive:

FK Bikes


preview
História firmy FK siaha až do roku 1995, kde začala s vlastným vývojom a výrobou podvozkových systémov v rôznych technických prevedeniach. Takto si postupom času FK vypracovalo svoje meno a renomé na európskym trhu. Centrála firmy FK Automotive sa nachádza v Nemecku pred bránami Stuttgartu v obci Backnang. Z tohto strediska obsluhuje všetky európske krajiny ako aj trhy na americkom a ázijskom kontinente. O biznis sa tu stará tím z vyše osemdesiatich pracovníkov v závode o celkovej rozlohe vyše 10.000 štvorcových metrov a troch stanovištiach. FK Automotive disponuje aj vlastnými, najmodernejšími CNC frézami a vysokovýkonnými sústruhmi, na ktorých vyrába napr. distančné podložky alebo patróny a závesy pre tlmiče a podvozky, ktoré spĺňajú aj tie najvyššie kritéria. Od roku 2005 pribudli k tomu ešte nové skladové priestory s veľkosťou 21.000 metrov štvorcových. Len pre zaujímavosť a ako predstavu dimenzie týchto skladov, tu pár čísiel:

Kompletná ponuka od FK Automotive je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Úplne nový katalóg FK Automotive 2005 si môžete kúpiť u nás len za 150,- Sk. Radi vám tento zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguFK-áčkove výrobky si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte vy na túto novinku dravých hračiek do terénu? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak vám Nemčina nerobí veľké problémy, tak sa pozrite aj na stránky nášho partnera, kde nájdete ďalšie informácie:

FK AUTOMOTIVE


Viac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a akciám na tieto mini motorky od firmy FK Automotive vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10435x    hodnotenie: 59/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt