support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo fiat Fiat Punto II 1.8 16V HGT – tuning by Mafi logo fiat

Fiat Punto II 1.8 16V HGT – tuning by Mafi

06.Dec.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V roku 2006 som si zakúpil svoje prvé auto, bol to Fiat Punto 1.2 8V. Po čase som si ho začal upravovať tak, ako to pravdepodobne skúsili v začiatkoch všetci z nás - čiže rôzne samolepky, chrómové koberčeky a iné takéto „somarinky“. Po čase mi začal vadiť slabý výkon tohto auta a pochopil som že už ma auto stálo veľa nákladov a stále to nie je ono, preto v januári 2007 som ho vymenil za kvalitnejšie auto Fiat Punto HGT 1.8 16V kde bola slušná výbava dobrý výkon, ale auto bolo už dosť zdevastované predchádzajúcim majiteľom.

Po výmene základných vecí ako naplní a rozvodov, som začal auto upravovať. Auto dostalo, nové športove brzdy Zimmerman a platničky Ferodo, športový podvozok Eibach 40/30, nový športový nerezový výfuk RS-TYPE T-304, katalyzátor bol nahradený nerezovým rezonátorom Supersprint a stredový tlmič bol nahradený oceľovým rezonátorom, keďže auto už malo spravený aktívny otvor na kapote pre vzduchové sanie, motor dostal nový kit sania od značky Green. Motor tak získal lepšiu pružnosť a výrazný športový zvuk, a aj lepší „odpich“.

Keď som mal na aute už dosť porobené a pomenené, nebolo to stále vidieť (styling), tak som začal riešiť dizajn auta. Auto malo lak v dosť zdevastovanom stave – doškriabané, niektoré miesta poprevalované. Autu som doprial nový čierny lak, po čase dostalo novú prítlačnú striešku (ukončenie strechy) a lízatko pod predný nárazník od firmy Novitec. Potom prišla na rad predná optika, zvolil som verziu Angel eyes v čiernom prevedení a zadná otika ostala sériová, len trošku zatmavená. Kedže auto má pekný dizajn už od výroby, tak som ho iba zlepšil, kedže niesom zástancom laminátového tuningu, auto má všetky diely originál od výroby z menšími úpravami. Puntík dostal nové hliníkové viaclúčové disky Keskin KT3 black 7J/15 a gumy BF Goodrich 195/50/15 na ktorých veľmi dobre sedí ako aj v zákrutách tak aj vo vyšších rýchlostiach.

Čo sa týka interiéru, tak auto má už od výroby (aspoň podľa mňa) premakaný interiér, krásne športové sedačky v modro-čiernom prevedení, preto som sa zameral skôr na detaily - gumené nášlapné plochy na pedáloch boli nahradené za nerezové, radiaca páka bola skrátená a madlo ručnej brzdy dostalo nový hliníkový návlek, interiér auta a palubovka dostala modré podsvietenie, v priestore pre autorádio, som osadil voltmeter a svietiaci nápis HGT, autorádio som presunul do spodnej časti panelu kde bol pôvodne CD menič. Sériové reproduktory boli nahradené kvalitnejšími od značky Pioneer od ktorej mám aj autorádio. Hudobné ozvučenie dopĺňa aktívny subwoofer 800W od značky Fly.

V auguste 2009 som na jednom tuningovom zraze narazil autom prednou časťou do jedného kovového zábradlia, a auto tak preto dostalo nový nárazník, novú kapotu a druhú optiku, preto aj v priložených fotografiách v galérii, môžete vidieť ako vyzerá auto teraz a ako vyzeralo predtým kde malo predlžený predný nárazník.

TECHNICKÉ INFORMÁCIE AUTA PRED ÚPRAVOU
Auto – výrobca a typ: FIAT PUNTO II HGT 1.8 16V
Motor: 1747ccm
Výkon: 96kW (130k)
Krútiaci moment: 164Nm pri 4300ot./min.
Maximálna rýchlosť: 205km/h
Zrýchlenie: z 0 na 100km/h za 8,6s
Pružnosť: na IV. prevodovom stupni zo 40 na 70km/h: 6,12s
Hmotnosť: 1115kg
Disky (značka, typ, veľkosť): Plecháče 15" FIAT 7J/15
Pneumatiky (značka, typ, veľkosť): 185/55/15 Barum
Typ karosérie:Hatchback
Farba:čierna metalíza
Audio: Blaupunkt
TECHNICKÉ INFORMÁCIE AUTA PO ÚPRAVE
Motor: 1747ccm
Výkon: 110kW (150k)
Krútiaci moment: 180Nm pri 5000ot./min.
Maximálna rýchlosť: 235 Km/h
Zrýchlenie: 7,3s z 0 na 100km/h
Pružnosť: na IV. prevodovom stupni zo 40 na 70km/h: 4,8s
Hmotnosť: 1060kg
Disky (značka, typ, veľkosť): Hliníkové disky Keskin tuning.KT3-black, 7J/15
Pneumatiky (značka, typ, veľkosť): BF Goodrich, racing,195/50/15
Typ karosérie:Hatchback
Farba:čierna pastelová
Audio: radio Pioneer,repro Pioneer, akt.subwofer 800W Fly
Tuning doplnky – výrobca a typ: podvozok Eibach 40/30, číra optika - Angels eyes
brzdové segmenty FERODO, nerezový vyfuk Remus, dva rezonátory Supersprint, sviečky NGK,
vzduchový kit sania Green Filter, prítlačná strieška NOVITEC


Fiat Punto, prečo práve toto auto? Sám neviem, bola to skôr láska na prvý pohľad, tak ako niekoho upúta honda, volkswagen, mercedes a iné… ,tak mňa upútalo svojimi tvarmi práve toto Fiat Punto. S autom som veľmi spokojný, má prijateľnú spotrebu a aj výkon, čo mi na naše cesty stačí. S autom si užívam veľa srandy na našich cestách pretože málokto vie, že sa vyrabali aj takéto silné Puntá ;-).

Do budúcna plánujem ďalšie zmeny, keďže sa mi podarilo uz zapísať 16“ kolesa do TP, auto dostane ABARTH-ový predný nárazník, zadné sedačky pôjdu von, predné sedačky budú nahradené racingovými s 3-bodovými pásmi, taktiež lamino zástavba DVD monitoru do palubnej dosky, a iné veci, ale nebudem všetko prezrádzať ;-)

fiat punto 2 hgt 16v tuning mafi

fiat punto 2 hgt 16v tuning mafi

fiat punto 2 hgt 16v tuning mafi

Fiat Punto II HGT 1.8 16V tuning by Mafi:Fiat Punto HGT - ukážka hlasitosti a zvuku výfuku:Fiat Punto HGT 150PS - by tuner mafiAk vás tento článok zaujal, a máte aj vy vlastné upravené auto, a chceli by ste nám ho ukázať,
a zapojiť sa tým aj do súťaže, môžete si prečítať tento článok...


Recenzie

...v ktorom sa dozviete informácie nielen o podmienkach, ale aj o vašej šanci na výhru!Vaše recenzie skompletizované podľa našich stanovených podmienok, nám zasielajte na elektronickú adresu:

redakcia@tuning.sk

alebo

info@tuning.skKaždá zverejnená recenzia (schválená redakciou TUNING.sk) bude odmenená nákupnou poukážkou v hodnote

33,-€ (1000,-Sk)

v predajni COBRA TUNING.sk s.r.o.Čo poviete na Fiat Punto HGT 16V od tunera s prezývkou ´mafi´ ? Prosíme, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám áut FIAT, tak navštívte našu podstránku:

FIAT tuning


Viac informácií k vašim upraveným autám vám radi poskytneme. Zoznam vašich upravených áut nájdete na našich podstránkach tu:

VAŠE UPRAVENÉ AUTÁ


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Miroslav Šajbidor
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 53004x    hodnotenie: 173/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt