support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo fiat Fiat Punto GT 1,4 Turbo – tuning by ´Kocur GT´ logo fiat

Fiat Punto GT 1,4 Turbo – tuning by ´Kocur GT´

23.Dec.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Na moje prvé auto si už asi ani nepamätám, ale pamätám na to moje prvé Fiat Punto, vtedy som sa rozhodol pre tuning. Časom som ale zistil, že 1,2 8 V nie je to pravé auto na tuning a na veľkú investíciu s tým spojenú. Pre nízky výkon som sa začal obzerať po nejakej GT verzii. Každý vie, že nie je jednoduché nájsť športovú verziu, ktorá je nehavarovaná alebo v dobrom stave.

Trvalo mi 2 roky a našiel som Punto GT, ktoré sa aspoň priblížilo mojej predstave. Bol som spokojný, nakoľko som zohnal auto, ktoré má dosť vysoký výkon na hmotnosť vozidla. Punto GT je nenápadné auto, čo je prekvapením pre ľudí menej znalých motorizmu. Prevažne poznajú motor 1,1 55 PS, a preto som sa rozhodol práve pre toto auto. Je to super pocit naháňať sa na diaľnici s Audi A6, Passatom B7 a podobne. Vždy som túžil po aute, ktoré bude zaujímavé najmä vysokým výkonom a dobrou hifi zostavou. Preto som sa jedného dňa rozhodol pre nasledujúce úpravy.

Kolesá podľa mňa robia auto, ak som si zaobstaral elektróny značky OZ racing 15“. Obuté na tom boli pneu Dunlop SP Sport 9000 195/45 R15. Postupne som vymenil rádio za rádio, ktoré podporovalo podobné formáty ako DVD, DivX... Ďalej putoval DVD monitor, ktorý som namontoval do stropu auta. Postupne, keď som dorobil hudbu, znížil som podvozok, upravil motor a oplastoval auto, bolo konečne nachystané na lakovanie. Čo čert nechcel, jedného dňa som mal autonehodu, kde do mňa narazil motorkár a auto bolo na totálku. Teraz som mal veľkú dilemu, i pokračovať v tuningu, alebo dať rady na iných a s tuningom skončiť. Mne to ale nedalo, a preto som si zaobstaral nové punto GT. Ako sa vždy hovorí, všetko zlé je na niečo dobré, aj v tomto prípade tomu tak naozaj bolo. Úpravy, ktoré som robil na predošlom aute boli celkom zaujímavé, ale bol to skôr taký známy slovenský Tesco-tuning :-)

Vedel som, že nové nápady a úpravy, ktoré moje auto čakajú, budú stáť veľa času, trápenia a hlavne peňazí, bez ktorých sa kvalitný tuning nezrealizuje. Čo sa týka nových úprav boli nasledovné:

Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Auto bolo rozrobené do posledného šróbu, a všetko, čo sa dalo, som na aute vymenil. Všetky diely a veci som prevažne objednával z internetových obchodov a Nemecka. Keď bolo auto komplet rozobraté, prišlo na rad striekanie. Vždy sa mi nepáčilo, keď niekto dával nový lak autu, neodstrojil ho a nastriekal len vonkajšok a vnútro zostalo pôvodné. Ja som dal skelet nastriekať na bielu a postupne sa začali skladať jednotlivé diely ako nápravy, motor a jednotlivá elektrika. Poviem Vám, že rozobrať a zložiť auto nie je vôbec jednoduché, nehovoriac o elektrike atď. na rad prišlo komplet oplastovanie, predná kapota má funkčné nasávanie, zadný kufor je zahľadený, ŠPZ som osadil do zadného nárazníku.
Čo sa týka jednotlivých dielov, ako zadný, predný nárazník, prahy nič nesedelo tak ako som chcel, preto sa muselo všetko prispôsobovať, o znamená rezať, naspäť laminátovať, brúsiť a tmeliť. prahy sú riešené tak, že priliehajú ku karosérii, sú tam nalepené, vystužené, aby pekne sedeli, čo dalo dosť roboty. Nepáči sa mi, keď sú prahy iba našróbované a sú tam veľké špáry a nerovnosti. Krídla moc neuznávam, auto by malo jazdiť, nie lietať, tak som tam dal len také „light“ krídielko, ktoré má osadené aj brzdové svetlo. Keď som začal riešiť lakovanie vozidla, rozhodol som sa, že v jednoduchosti je krása, a preto som zvolil bielo-čiernu perleť. Bolo to ťažké zvažovanie, pretože farieb a kombinácií je veľmi veľa, ale môj osobný názor je, že biela a čierna nikdy nevyjde z módy.

Čo sa týka svetlometov, začal som sa obzerať po nejakých tuningových, aj keď viem, že kvalita nemá nič spoločné so sériou. Ale tuning je o čo najväčšej zmene vozidla a tak som sa rozhodol dať nové predné Angel Eyes čierne + Xenon 6000 K + stroboskop, zadné číré svetlá + stroboskop. Po nástreku karosérie som sa nevedel rozhodnúť ako doladiť interiér vozidla, opäť som zvolil jednoduchosť a interiér je ladený do bielo – čierna. Prístrojovka je očalúnená do kože, kde je osadený aj DVD monitor, 7,5“. Malý športový volant Momo 28 cm som dal prečalúniť z bielej na bieločiernu a prešiť červenou niťou, pretože na prechode laku, po bokoch sedačiek a ráfiku kolies je tenký červený pásik, čo vyjadruje verziu GT. Nechcel som prehnané nápisy a zvolil som tenký pásik. Interiér aj podvozok vozidla sú komplet podsvietené.

Fiat Punto GT 1,4 Turbo počas úprav:Kolesá som zvolil retroštýl čierne OZ Anniversary 16“ leštené lúče, podvozok Novitec športové pružiny + tlmiče, komplet výfukové potrubie supersprint, športový filter Kingdragon, blow off ventil DV01, komplet pretesnené, nové hadice, športové kotúče Zimmermann, platničky Ferodo, maličkosti podobné ako športové pedále, radiaca páka moc uvádzať nebudem sú značky Sparco. Čo sa týka ozvučenia a video projekcie, základ je autorádio 2 DIN Pioneer s navigáciou a stropný monitor Accuvision aj v prístrojovke v lamináte, ďalej kabeláž Ground Zero 50, ktorá poháňa monoblok MacAudio fearless 1000, na ktorom sú napojené 2x Ground Zero 12 XS-AL 12" subwoofer, 2x 25 Mac Audio Z 4200, na ktoré sú napojené komponenty Hertz HSK 165 2x pár, a 2x pár Magnat 4-pásma, autobatéria Ground Zero Battery GZBP 2.6000 a kapacitor PS Prosonic 1,0 farad.

Čo sa týka evidenčného čísla (ŠPZ), niekto si povie, že je trápna, ale je to vec vkusu. Môj osobný názor je, že moje GT-čko si názov ev.č. IL-KOCUR, zaslúži. Pod prezývkou kocúr ma každý pozná, nakoľko je mojou prezývkou odmalička (pre uvedenie do obrazu :-) )

Hudba nie je ešte komplet dokončená a taktiež tuning auta. Ešte chystám pár prekvapení, nakoľko toto hobby je časovo veľmi náročné, pokiaľ si to nedá človek urobiť nejakej firme, ktorá sa zaoberá tuningom. Myslím si, keďže práce na aute boli robené viac-menej amatérsky, je celkový dojem dobrý a podarilo sa mi vyhrať už aj pár súťaží mám 6 pohárov: 1. miesto Fiat scene italy cars club Vlčkovce, 3-krát 2. miesto Carat tuning party a Trenčín Europa scene, najkrajšie auto zrazu Slušovice noční tuning.
Teším sa na ďalšie zrazy a dúfam, že na nich uspejem aj v novom roku 2010. Cieľom č.1 je momentálne súťaž „Vaše upravené autá“, ktorej vyhodnotenie prebehne koncom januára.

Touto cestou by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na tuningu môjho GT-čka a hlavne mojej priateľke, ktorá mala pevné nervy.

fiat punto gt turbo tuning kocur

TECHNICKÉ INFORMÁCIE AUTA PRED ÚPRAVOU
Auto – výrobca a typ: FIAT PUNTO GT 1.4 Turbo
Motor: 1372ccm
Výkon: 100kW (136k) pri 5750ot./min.
Krútiaci moment: 208Nm pri 3000ot./min.
Maximálna rýchlosť: 200km/h
Zrýchlenie: 7,9s z 0 na 100km/h
Hmotnosť: 981kg
Disky (značka, typ, veľkosť): hliníkové disky OZ Racing 14"
Pneumatiky (značka, typ, veľkosť): BF Goodrich racing 185/50R14
Typ karosérie:Hatchback
Farba:oceľová metalíza
Audio: sériové
TECHNICKÉ INFORMÁCIE AUTA PO ÚPRAVE
Motor: 1747ccm
Motor: 1372ccm
Výkon: 110kW (150k) pri 5750ot./min.
Maximálna rýchlosť: 235 Km/h
Zrýchlenie: 6,9s z 0 na 100km/h
Hmotnosť: 1000kg
Disky (značka, typ, veľkosť): hliníkové disky OZ TH 35 Aniversary 7,5J 16"
Pneumatiky (značka, typ, veľkosť): Dunlop SP Sport 9000 195/40 R16
Typ karosérie:Hatchback
Farba:bielo-čierna perleť
Audio: Audio a video projekcia - autorádio 2 DIN Pioneer s navigáciou
spolu so stropným monitorom značky Accuvision aj v prístrojovke (v lamináte), kabeláž Ground Zero 50,
ktorá poháňa, monoblok macAudio Fearless 1000,na ktorom su napojené 2x ground zero 12 XS-AL 12" subwoofer
2x 25 MAC Audio Z 4200 na ktoré su napojené komponenty Hertz HSK 165 2x pár, a 2x pár Magnat 4-pásma,
autobatéria Ground Zero Battery GZBP 2.6000 a kapacitor PS Prosonic 1,0 farad, hudba nie je ešte komplet dokončená
Tuning doplnky – výrobca a typ: predné Angel Eyes čierne + xenón kit 6000 K + sroboskopy,
zadné číré svetlá + stroboskopy, auto ako celok je úplne zladené do bielo-čierna,
interiér komplet koža bielo-čierna aj sedačky aj osadenie hudby, športový volant Momo 28 cm v čb koži,
interiér je komplet podsvietenie, tak tiež podvozok, kolesá retroštýl čierne OZ anniversary leštené lúče,
podvozok Novitec športové pružiny + tlmiče, komplet výfukové potrubie Supersprint, športový filter kingdragon, blow off ventil DV01, komplet pretesnené, nové hadice, športové kotúče Zimmermann,
platničky Ferodo, športové pedále a radiaca páka Sparco.


fiat punto gt turbo tuning kocur

fiat punto gt turbo tuning kocur

fiat punto gt turbo tuning kocur

Fiat Punto GT 1,4Turbo - tuning by KocurGT:Ak vás tento článok zaujal, a máte aj vy vlastné upravené auto, a chceli by ste nám ho ukázať,
a zapojiť sa tým aj do súťaže, môžete si prečítať tento článok...


Recenzie

...v ktorom sa dozviete informácie nielen o podmienkach, ale aj o vašej šanci na výhru!Vaše recenzie skompletizované podľa našich stanovených podmienok, nám zasielajte na elektronickú adresu:

redakcia@tuning.sk

alebo

info@tuning.skKaždá zverejnená recenzia (schválená redakciou TUNING.sk) bude odmenená nákupnou poukážkou v hodnote

33,-€ (1000,-Sk)

v predajni COBRA TUNING.sk s.r.o.Čo poviete na Fiat Punto GT od tunera s prezývkou ´KocurGT´ ? Prosíme, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám áut FIAT, tak navštívte našu podstránku:

FIAT tuning


Viac informácií k vašim upraveným autám vám radi poskytneme. Zoznam vašich upravených áut nájdete na našich podstránkach tu:

VAŠE UPRAVENÉ AUTÁ


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Ján Kočka
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 75585x    hodnotenie: 374/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt