support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo fiat Fiat Panda v športovej úprave – zvýšenie výkonu, zníženie podvozku a optický tuning od Novitec logo fiat

Fiat Panda v športovej úprave – zvýšenie výkonu, zníženie podvozku a optický tuning od Novitec

07.Mar.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Spoločnosť Novitec tentoraz predstavila zaujímavý tuningový počin, ktorý upúta a pritom nestojí desaťtisíce eur. Ukázali totiž veľmi pekné a štýlové úpravy modelu Panda, ktorý patrí medzi najlacnejšie modely talianskej automobilky Fiat. Musíme uznať, že tomuto hravému modelu sa v Novitec-u povenovali naozaj príkladne. Panda v ich podaní je športovejšia, výkonnejšia, dá sa s ňou pekne zabaviť. Poďme sa teda rovno pozrieť na to, čo ponúka.

Novitec doprial Fiatu Panda len minimalistické úpravy zovňajšku


Pre nový Fiat Panda si vo firme Novitec pripravili niekoľko slušivých stylingových doplnkov, ktoré tomu malému autu dodajú trošku odvážnejší výraz. Hovoriť môžeme konkrétne o lište zvýrazňujúcej tvary predného nárazníka, zadnú časť zas zdobí decentný spojler vo farbe karosérie. S bielym lakom karosérie kontrastujú 17-palcové zliatinové disky N10 v čiernom prevedení. Tie sú zároveň aj najvýraznejšou úpravou zovňajšku. Viac kozmetických zmien už Panda nedostala, úpravcovia sa naopak viac venovali technike a rozhodne je v tomto prípade o čo stáť.

Možno ste si všimli, že táto Panda sa drží trošku bližšie pri zemi. Sú za tým športové tlmiče, ktoré znižujú svetlú výšku tohto kompaktného modelu v rozmedzí 30 až 80 milimetrov. Úprava podvozku bola v prípade Pandy pomerne dôležitá. Od firmy Novitec totiž dostala aj pár koní navyše a so športovým podvozkom poskytne svojmu šoférovi lepšie jazdné vlastnosti.

fiat panda zvýšenie výkonu styling novitec tuning

Fiat Panda Novitec: vyšší výkon pre benzínový aj dieselový agregát


Pod názvom PowerJet 2 ponúka Novitec upravenú riadiacu jednotku pre dvojvalcový prepĺňaný agregát TwinAir. Jeho výkon sa podarilo napumpovať na úctyhodných 73 kW/99 koní, z hľadiska dynamiky môžeme potom hovoriť o zrýchlení z 0 na 100 km/h už za 10,1 sekundy a maximálnej rýchlosti 188 km/h.

Tvorcovia úprav z Novitecu však nezabudli ani na 1.3-litrový turbodiesel, ktorého výkon posúva kit Powerrail 5 na hodnotu 67 kW/91 koní. V porovnaní s vyššie spomínanou benzínovou jednotkou trochu zaostáva najmä v zrýchlení. Z 0 na 100 km/h mu to bude trvať 11,9 sekundy, pri maximálnej rýchlosti zas bude tachometer ukazovať hodnotu 180 km/h.

Poslednou položkou na zozname úprav sú športové koncovky výfuku s priemerom 90 mm a s integrovaným tlmičom. Panda má tak vďaka Novitecu aj výraznejší zvukový prejav. Dodajme, že jednotlivé prvky od Novitec-u pre Fiat Panda sa dajú dokúpiť aj samostatne.

fiat panda zvýšenie výkonu styling novitec tuning

fiat panda zvýšenie výkonu styling novitec tuning

fiat panda zvýšenie výkonu styling novitec tuning

fiat panda zvýšenie výkonu styling novitec tuning

novitec logo

NOVITEC


Firma Novitec bola založená v roku 1989, kedy začala s vývojom a úpravou veľmi rýchleho auta FIAT Uno Turbo 1,6. Tento „showcar“ im priniesol potrebný postreh v médiách a od tohto momentu sa začala spoločnosť razantným tempom vyvíjať. Dnes počíta tento veľký tím vyše 300 zamestnancov v 32 krajinách na celom svete. NOVITEC je špecialistom na kompletné úpravy rôznych značiek áut, hlavne sústredí svoje sily ale na talianske značky ALFA ROMEO, FIAT a LANCIA.

Novitec dodáva jednak samostatné doplnky ako spojlery, nárazníky a rôzne motorové, podvozkové a interiérové diely, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov a výrobkov na konkrétne auto. V skorých deväťdesiatich rokoch minulého storočia bola založená vlastná divízia NOVITEC ROSSO, ktorá sa zaoberá extrémnymi, unikátnymi a luxusnými úpravami áut FERRARI a to jednak zovňajšku ale aj interiéru ako aj motorových a podvozkových častí. Hlavné materské sídlo firmy sa nachádza v meste Stetten, západne od Mníchova v nemeckom Bavorsku.

Ako sa vám pozdáva zvýšenie výkonu benzínového aj dieselového motora pre Fiat Panda od úpravcu NOVITEC ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Novitec, tak navštívte našu podstránku:

NOVITEC tuning


Ostatné úpravy áut značky Fiat nájdete v zozname našich článkov tu:

FIAT tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4595x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt