support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo fiat Fiat Grande Punto od firmy Isotta ako showcar ! logo fiat

Fiat Grande Punto od firmy Isotta ako showcar !

08.Jan.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Na svete je obrovské množstvo firiem, zaoberajúcich sa úpravou automobilov. Či sa jedná o bodykit-y, interiérové doplnky, disky, či performance úpravy, stále je to ten povestný tuning. Rozdiel je iba v tom, ako dlho ktorá firma „účinkuje“ na motoristickej scéne. Samozrejme že od tohto času sa odvíjajú skúsenosti úpravcov, ale v dnešnom uponáhľanom svete sa aj mladé firmy uplatňujú a chytajú veľmi rýchlo. Nieje to tak dávno, čo sme vám na našich stránkach priniesli news o firme Vogtland, ktorá si vybrala Audi A3 a za pomoci iných firiem z neho postavila svoj vlastný showcar. Ináč povedané auto, ktoré má reprezentovať výrobky a celkovú práce tej danej firmy, v tomto prípade firmy Vogtland. Talianska firma Isotta, podobne, ako nemecký Vogtland, je na scéne už niekoľko rokov. Za dobu svojej existencie priniesla pre tuningový svet nespočetné množstvo produktov, prevažne interiérové doplnky a preto niet divu, že nastal čas prejaviť na naplno. Ako sa to dá urobiť lepšie, než prostredníctvom vlastného showcar-u. Firma Isotta v spolupráci s inými tuningovými firmami zostrojili naozaj prezentačné auto so všetkým, ako sa patrí. Pýtate sa, aké auto padlo za obeť? Nič iné, ako rodná automobilka Fiat, s ich novým, trojdverovým modelom Punto Grande.

MESTSKÝ PÚTNIK FIAT GRANDE PUNTO


Fiat Grande Punto
Nový Fiat Punto, to je symbol dizajnérskeho umenia a talianskej precíznosti. Vraví vám niečo meno Giorgetta Giugiara? Poviem vám pravdu, mne nie, ale tento Talian má na svedomí celkový dizajn tohto tátoša. Dodal mu dizajn, z ktorého vyžaruje sila. Oblé línie, agresívne tvary, malá karoséria, výkonné motory, to všetko symbolizuje toto mestské žihadlo, ktoré sa určite nestratí ani „voľnej prírode“.

Taliani nenechali nič na náhodu a ponúkli pre tento model až šesť motorov. Je vidieť, že mysleli na každú skupinu ľudí. Nás bude zaujímať najvýkonnejší agregát, ktorým je motor pod označením SPORT. Jedná sa o štvorvalcový motor s objemom 1,9-litra s podporou turba, ktorý dokáže vyvinúť maximálny výkon 130 konských síl (96 kW) pri 4000 ot./minútu.

FIAT GRANDE PUNTO SHOWCAR ISOTTA


Isotta Fiat Grande Punto
Talianska firma Isotta sa zaoberá výrobou a distribúciou prevažne interiérových doplnkov. V ich portfóliu by sme našli napríklad športové sedadlá, športové volanty, hlavice riadiacej páky, madlá ručnej brzdy, lakťové opierky a mnoho iného ako aj univerzálne športové výfuky.

Najlepšie na ich produktoch je to, že každý jeden je jedinečný. Isotta vie, ako zaujať a preto ich dizajn je ojedinelý a skrátka nechýba mu poriadna dávka nápaditosti, športového charakteru a precíznosti. Naozaj, klobúk dole pred ich výrobkami ako sú volanty a sedačky.

Pre SHOWCARy je typická radikálna prestavba a v prípade tohto auta je to viac než pravdivé. Isotta spolu s firmami ako OXIGIN Wheels, CHD Tuning, Metrika, TOYO Tires a H&R vytvorili dokonale prepracovaný stroj, ktorý je prešpikovaný detailami. Jeho hlavným poslaním je predvádzať sa.

Už na prvý pohľad je jasné, že sa týmto Puntom nemaznali. Z relatívne kľudného autíčka spravili tieto firmy dych berúce monštrum.

Netreba ale zabúdať, že aj napriek takejto odvahe si toto auto, ako aj štýl celej úpravy zachováva kúsok decentného a štipku „mierumilovnosti“.

Exteriér

Isotta Fiat Grande Punto
Samotnú úpravu odštartoval bodykit od firmy CHD Tuning. Tá dodala kit, ktorý pozostával z predného a zadného nárazníka s difúzorom, bočných prahov, masky chladiča, zadného krídla a ako špeciálna požiadavka, výduch prednej kapoty.

Predný nárazník tejto, taktiež, talianskej firmy sa vyznačuje rozmanitosťou, čo sa týka množstva otvorov. Najvrchnejší otvor je vlastne maska chladiča, ktorá tvorí jeden celok so zvyškom nárazníka a nachádza sa pritom presne nad ďalším, o niečo väčším otvorom, ktorý privádza vzduch ku chladiču motora. Bočná štvorica otvorov slúži na prívod vzduchu k predným brzdám a zabraňujú tak ich prehrievaniu. V spodnej časti nárazníka je ešte umiestnená dvojica bočných spojlerov, ktoré taktiež obsahujú dvojicu dekoratívnych otvorov.

Všetky otvory sú samozrejme vyplnené a to tmavo červeným ťahokovom s veľkými dierami. Samotný nárazník je tvarovaný tak, aby pohodlne nadväzoval na rozšírené blatníky. Možno sa vám to množstvo otvorov zdá ako priveľké sústo a zároveň ako niečo prehnané, ale opak je pravdou. Samotné rozvrhnutie a dizajn otvorov je urobené tak, aby nevzbudzovalo dojem prečačkanosti a príjemne ladilo so zvyškom úpravy.

Ako ďalšie prišla na rad predná kapota. Tá bola modifikovaná v podobe trojice výduchov so šikmými líniami pre dokonalú vzájomnú nadväznosť.

Na svoje si prišiel aj bok auta, kde boli osadené bočné prahy firmy CHD Tuning. Tie museli korešpondovať s pomerne dosť vytiahnutými blatníkmi. To bolo vyriešené tak, že za predné blatníky sa osadili tenké podlhovasté otvory na odvod zohriateho vzduchu od predným bŕzd a taktiež k zadným blatníkom sa pridali otvory na prívod chladného vzduchu k zadným brzdám, pričom tieto zadné otvory sú osadené do vytiahnutého plastového dielca, kde sú takisto umiestnené logá výrobcov, podieľajúcich sa na tejto úprave. Musím povedať, že tento krok sa mi veľmi pozdáva, pretože dodáva auto tu žiadanú dravosť.

Isotta Fiat Grande Punto
Zadná časť je kapitola sama o sebe. Nad tretie dvere sa nasťahovalo strešné krídlo v červenej farbe od firmy CHD Tuning, ktoré sa pevne drží štyrmi „nohami“. Taktiež pribudli zatmavené kryty zadných svetlometov a zahladenie zadného kufra, pričom z neho zmizli všetky označenia. Nainštalované bolo aj číre tretie brzdové svetlo.

Úpravcovia naozaj vedeli, čo chcú. Najväčší tresk prišiel v podobe zadného nárazníka, ktorého okraje sú podobne tvarované, ako v prípade predného nárazníka. Aj tu nájdeme dvojicu bočných otvorov vyplnených rovnakou mriežkou, ktoré odvádzajú zohriaty vzduch od zadných bŕzd.

Prepracované tvarovanie spodného difúzora s integrovanými hmlovými a cúvacím svetlom so zvyškom nárazníka dáva pocítiť, na čo sa práve pozeráte. Aby toho nebolo málo, spod difúzora sa hlasno a hlavne dravo ozýva hluk, rovno dvojice výfukov firmy Isotta, modelová rada BOOSTER. Zadná časť tohto showcar-u si naozaj zaslúži poklonu.

Nesmieme zabudnúť ani na šedé lakovanie a zatmavene okná.

Čerešničkou na exteriérovej torte sú disky. Tie sú od extravagantnej firmy OXIGIN Wheels, ktorá s radosťou poskytla disky modelovej rady Crystal Chrome s veľkosťou 8x18 palcov.

Obutie je taktiež na najvyššej úrovni a to v podobe pneumatík Tyre Toyo Proxes T1-R 245/40 R18. Musím povedať, že konkrétne tieto disky sa veľmi dobre hodia k takémuto typu úpravy a dotvárajú tak ten žiadaný dynamický charakter auta. Chlapci pri tvorbe svojho showcar-u mysleli aj na bezpečnosť a preto osadili na toto auto nový športový podvozok od firmy H&R, ktorý auto nielenže pritlačil k zemi, ale taktiež zvýšil jeho bezpečnosť a stabilitu na cestách. K bezpečnosti patria aj vzduchom chladené, vŕtané kotúče s brzdičmi od firmy Brembo.

Čo na to poviete, príjemná zmena oproti sériovému modelu, že? A to sme sa ešte nepozreli dovnútra.

Interiér

Isotta Fiat Grande Punto
Úprava interiéru je tak rozmanitá, že človek pri jeho opise ani nevie, kde začať skôr. Toľko detailov a súčasti...Budem sa snažiť „zastihnúť“ všetko nové. Je asi zbytočne hovoriť, že práve interiér tohto auta bude tá drsná záležitosť. Niet divu, veď Isotta je firma pre interiér.

Čo prvé vás po nastúpení do auta upúta, je farebné prevedenie vnútrajška. Dominantné farby sú takpovediac trochu nevšedné, pretože ide o šedú a fialovo-bordovú. Pričom všetky ostatné prvky interiéru sa nesú v týchto farbách, pričom chýbať nesmie ani chróm a hliník. Použité materiálu sú prevažne talianska koža a semiš, custom kožené koberce nevynímajúc. Dokopy tieto prvky vytvárajú obdivuhodnú kombináciu a skvelú hru farieb a materiálov, ktoré sa pre toto auto veľmi dobre hodia.

Človek by asi musel byť slepý, aby si nevšimol dokonalý športový, trojramenný volant Isotta, modelová rada Diamantina. Ten je kombináciou chrómu a kože, pričom po hromade ho držia tri páry chrómových ramien. Na tomto volante sa dokonale ukázal štýl talianskych úpravcov.

Dominantné miesto okolo volantu vypĺňajú budíky, resp. ukazovatele od firmy Metrika (rada Metrix 270°, odkiaľ pochádza aj tachometer E.L. Taco), ktorá sa taktiež podieľala na v úprave tohto showcar-u.

Isotta Fiat Grande Punto
Nohy šoféra sa budú lahodne dotýkať hliníkových športových pedálov „special edition“, ako inak od firmy Isotta. Nezabudlo sa ani na pohodlie a samozrejme bezpečnosť a to v podobe športových sedadiel exkluzívnej modelovej rady Tijuana. Tieto sedadlá sú ozajstnou špičkou vo svojej triede a spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky.

Pohodlie patrí aj rukám. Chlapíci z firmy Isotta to dobre vedia a preto osadili novú, svoju vlastnú hlavu riadiacej páky s označením Drake v kombinácií s koženým poťahom a chrómovým lemom (gear frame). Nezabudlo sa ani na madlo ručnej brzdy s označením 481, ktoré odteraz nesie podobu chrómu. Doslova, detaily, ktoré hýbu svetom. Pre mňa najväčším trhákom hneď po volante a sedadlách je lakťová opierka. Zdobí ju chróm a koža, pričom prevedenie bočných stien je v podobe dier, čo vzbudzuje dojem poriadneho old-schoolu a lá Choppers.

Nie je tajomstvom, že „východniarky“ sú najkrajšie baby na svete. Tento fakt potvrdila aj prezentácia showcaru od Isotty, na ktorom sa vyníma 23-ročná ruská modelka Valentina Kuryan. Teraz vzniká poriadna dilema - zelenookú blondínu, alebo nadupanú káru? :-D

Niet pochýb o tom, že firma Isotta si zvolila dobré auto, na ktorom spravila extra-úpravu. Myslím, že sa majú s čím chváliť, a môžu byť pyšní na svoj výsledok.

Fotogaléria Fiat Grande Punto v úprave showcar od firmy Isotta:
Wallpaper Fiat Grande Punto Isotta (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview
preview
preview
preview
800x600
800x600
800x600
800x600
1024x768
1024x768
1024x768
1024x768
1600x1200
1600x1200
1600x1200
1600x1200


Všetky ostatné ISOTTA produkty (volanty, radiace páky, pedále, atď.) si môžete samozrejme nakúpiť na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Odkazy na staršie recenzie o výrobkoch značky ISOTTA:

Isotta doplnky Isotta Zulag volant Isotta sportove sedackyProduktový katalóg ISOTTA 2008 na stiahnutie:
(PDF dokument)
preview
download
[ 13,9 Mb ]


Čo vravíte na upravený Fiat Grande Punto ako showcar od firmy Isotta? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Isotta, tak navštívte našu podstránku:

Isotta tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Fiat vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FIAT tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 38611x    hodnotenie: 127/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt