support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo fiat Fiat Grande Punto EVO Novitec – úprava na vysokej úrovni logo fiat

Fiat Grande Punto EVO Novitec – úprava na vysokej úrovni

02.Dec.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tuning si nevyberá a dokáže pohltiť každého, kto mu doslova príde do cesty. Je pritom úplne jedno, či to je rodinné kombi, športové kupé alebo mestský hatchback. Rozdiely sa už dávno nerobia a platí tu nepísané pravidlo, že čím netradičnejší základ, tým lákavejší projekt. Nemecká firma Novitec je špecialistom na úpravy talianskych vozidiel značky Alfa Romeo, Fiat, Ferrari a Maserati a ich posledný projekt je príjemným prekvapením. A to hlavne z toho dôvodu, že dokázali veľmi dobre pozmeniť dizajn nového Fiatu Punto Evo.

Grande Punto bolo super, no viete prečo je Punto Evo výnimočné? Evo jazdí s motorom MultiAir, takže po prvýkrát v histórii sú nasávacie ventily nezávislé od vačkového hriadeľa. Sen konštruktérov sa tak stal realitou. Punto Evo nie je len technologicky vyspelé auto, taktiež jeho sexy dizajn je hodný pozastavenia a okamžitého uznania. Punto bolo, je a vždy bude kultové autíčko, ktoré láka príjemným dizajnom a svižným zvezením. Proste ´Puntík´.

Zdá sa vám, že Punto nie je pre športovo založených vodičov? A čo takto Abarth Punto Evo Esseesse? Športový podvozok, 18 palcové disky, športový interiér s anatomicky tvarovanými sedačkami a 1,4-litrový šestnásť ventil podporovaný turbodúchadlom, s produkciou čiperných 180 koní (132 kW) a 270 Nm. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne za 7,5 sekundy.

NOVITEC FIAT PUNTO EVO


Novitec je známa firma a tiež je o nej známe, že vytvára veľmi zaujímavé projekty. Najnovším prírastkom do ich portfólia je sexy Fiat Punto Evo, ktorý sa po zásahu firmy Novitec zmenil takmer na nepoznanie.

Novitec vytvoril pre Punto Evo veľmi zaujímavý bodykit, ktorý z tohto auta vytvoril ozaj športového jedinca, ktorý tak pôsobí nielen na prvý pohľad, ale aj po zošliapnutí plynového pedálu. Ale o tom neskôr. Novitec sa najprv pozrel na exteriér tohto talianskeho krásavca, kde mu naordinoval kompletný bodykit pozostávajúci z predného spojlera s troma podlhovastými otvormi, mračítok predných svetlometov, športovej kapoty s niekoľkými výduchmi, dizajnovo úžasných prahových nadtavcov, strešného spojlera a zadného podnárazníka. Dizajnéri si na tomto bodykite dali naozaj záležať, pretože výsledkom je ozaj športovo vyzerajúce auto, ktoré je neprečačkané a jedinečné. Celkovú parádu dotvára ešte športový podvozok, ktorý môže byť znížený v rozmedzí 35 až 75 mm, skombinovaný so 17 alebo 18-palcovými diskami model N10 v striebornej alebo čiernej farbe.

Avšak dizajn nie je to jediné, na čo sa tuneri firmy Novitec zamerali. Zástavkou bola aj predná kapota, v ktorej sa udiala nejedná zmena. Novitec sa trochu posnažil a tak ponúka zvýšenie výkonu pre obidva ponúkané benzínové motory, ako aj pre všetky dostupné dízlové variácie. Pomocou dodatočnej riadiacej jednotky Novitec PowerJet 2 s technológiou Plug and power sa výkon preplňovanej 1.4-ky MultiAir zvýši zo sériových 135 koní (99 kW) na 160 koní (118 kW) a 246 Nm.
Taktiež výkon verzie Abarth Punto Evo povyskočí zo 163 koní (120 kW) na 184 koní (135 kW). Výkon dízlovej motorovej jednotky 1,6 16V MultiJet sa taktiež zvýši vďaka Novitec Powerrail Module 5 s jednoduchou inštaláciou na 144 konských síl (106 kW).

fiat grande punto evo novitec tuning

fiat grande punto evo novitec tuning

fiat grande punto evo novitec tuning

fiat grande punto evo novitec tuning

fiat grande punto evo novitec tuning

fiat grande punto evo novitec tuning

Fotogaléria Novitec Fiat Grande Punto EVO:novitec logo

Firma Novitec bola založená v roku 1989, kedy začala s vývojom a úpravou veľmi rýchleho auta FIAT Uno Turbo 1,6. Tento „showcar“ im priniesol potrebný postreh v médiách a od tohto momentu sa začala spoločnosť razantným tempom vyvíjať. Dnes počíta tento veľký tím vyše 300 zamestnancov v 32 krajinách na celom svete. NOVITEC je špecialistom na kompletné úpravy rôznych značiek áut, hlavne sústredí svoje sily ale na talianske značky ALFA ROMEO, FIAT a LANCIA.

Firma dodáva jednak samostatné doplnky ako spojlery, nárazníky a rôzne motorové, podvozkové a interiérové diely, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov a výrobkov na konkrétne auto. V skorých deväťdesiatich rokoch minulého storočia bola založená vlastná divízia NOVITEC ROSSO, ktorá sa zaoberá extrémnymi, unikátnymi a luxusnými úpravami áut FERRARI a to jednak zovňajšku ale aj interiéru ako aj motorových a podvozkových častí. Hlavné materské sídlo firmy sa nachádza v meste Stetten, západne od Mníchova v nemeckom Bavorsku.

Ako by ste zhodnotili úpravu Fiat Punto EVO od NOVITEC ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Novitec, tak navštívte našu podstránku:

NOVITEC tuning


Ostatné úpravy áut značky FIAT nájdete v zozname našich článkov tu:

FIAT tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13505x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt