support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo fiat Fiat 600D „Bugatka“ – tuning by Vincent Bašista logo fiat

Fiat 600D „Bugatka“ – tuning by Vincent Bašista

07.Dec.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Celý príbeh sa začal písať v roku 2007, keď sa k nám konečne dostala vysnívaná 600-ka. Na začiatku sme jej dali meno Bugatka a tak ju voláme dodnes. Pamätám si , akoby to bolo dnes, ako sme ju nakladali do Avie-Furgona a zmestila sa tam presne na centimeter. A ako sa nám každý smial, že tomu hovoríme auto...Keďže na aute nefungovalo absolútne nič, najprv sme sa rozhodli, že z nej spravíme len buginu, aby sa syn naučil jazdiť, no časom sme názor zmenili.

Ako prvý prišiel na rad motor. Zo štartéra sme povyháňali pavúky a hneď sa „roztancoval“. Vyčistili sme karburátor, kúpili nové sviečky a premazali valce (motor stál 15 rokov bez nakonzervovania). Bol to nezaplatiteľný pocit, keď sa tá malá dušička po 15 rokoch prebudila a dostala sa k slovu. Nasledoval repas vodnej pumpy, pretesnenie a nastavenie motora. Vymenili sme už aj spojku, lebo stará už mala čosi za sebou. Nakoniec sme celý agregát nastriekali a výsledný efekt stojí za to.

Cez zimu sme začali pracovať na elektroinštalácii. Natiahli sme komplet novú a postupne pridávali doplnky. Vyrobili sme aj panely na autorádio a iné príslušenstvo. Celé sme ich potiahli kožou. Osadili sme reproduktory: dozadu oválne do tiež vyrobenej dosky a dopredu klasické okrúhle do čalúnenia. Autorádio Daewoo s DVD spolu s LCD monitorom SENCOR spríjemňuje pobyt v aute. Do budúcna si plánujeme zakúpiť zosilňovač, aby to hralo zase o čosi lepšie. Osvetlenie sme ladili do modrej farby. V interiéri modrý neón a tiež bodové svetielka. Pri agregáte taktiež jeden neón ako aj v batožinovom priestore a pod predným nárazníkom. V celku vyzerá osvetlenie vkusne a skôr prakticky ako prehnane (pri nočných opravách je to fakt nenahraditeľné). Tiež sa nám podarilo zohnať anatomické sedačky, sú fakt pohodlné a s predchodcami sa nedajú porovnať.

Fiat 600D "Bugatka" počas úprav:Zima pomaly končí a v lete prebieha renovácia prednej nápravy a celkovo podvozku, ten sme ošetrili antikoróznymi prípravkami a nakoniec gumoasfaltom. Vymenili sme zvislé čapy, guľové čapy, tlmiče a nakoniec nastavili zbiehavosť. Zabralo to pomerne dosť času hoci sa to nezdá časovo náročné. Popritom sme vymenili aj ložiská v nábojoch kolies a brzdové obloženia za samonastavovacie z malucha. Cez prázdniny sme karosériu oslobodili od šiestich rôznych druhov farieb (minimálne pol centimetrová vrstva) a tiež povyvárali a zhruba vytmelili. To už zase išla tá dlhá zima.

Cez zimu sme auto odviezli jednému pánovi, ktorý nám vyrobil laminátové diely podľa našich predstáv a následne ďalšiemu, ktorý nám Bugatku nastriekal. Na to sme totiž sami nestačili. Počas toho, keď bolo auto odstrojené, sme preleštili všetky, hlavne hliníkové časti do vysokého lesku a podobne obstáli všetky zašlé časti.

Pokračovalo dokončovanie prác a „vychytávanie múch“. Nový volant, späťáky, sedačky a hliníkové disky dodali autíčku ten správny šmrnc. Ukázalo sa, že auto má problém s chladením. Vyriešili sme ho termostatom (od výroby poriadny nemalo) a prečistením chladiča sajrajtom na to určeným. Tiež sa roztiekol jeden brzdový valček a tak sme si povedali, že vymeníme všetky štyri a tiež aj hlavný brzdový valec a dobre sme spravili, dočkali sme sa efektu. Čím viac sa vozíme, tým viac nám pri dlhšej ceste lezie na nervy športový výfuk. Robí taký rámus že pri 80 km/h nepočuť vlastného slova v aute... Tiež sme otvorili zadnú kapotu, pomáha chladiť a ešte to aj pekne vyzerá. Dopredu sme osadili vždy žmurkajúce stroboskopy a jednotónový klaksón sme vymenili za poriadne fanfáry. S úpravami nekončíme, vždy sa niečo nájde, ale veď o tom to je. Dúfam, že sa vám bude páčiť.

Bugatka je súčasťou rodiny a sme radi, že ju máme.

TECHNICKÉ INFORMÁCIE AUTA PRED ÚPRAVOU
Auto – výrobca a typ: Fiat 600D
Motor: V4,0HV
zdvihový objem 767 cm3
Výkon: 21,3 kW (29PS)
Krútiaci moment: 47 Nm
Maximálna rýchlosť: 110 km/h
Zrýchlenie z 0 na 100km/h: -
Disky (značka, typ, veľkosť):plechové disky 12"
Pneumatiky (značka, typ, veľkosť):Barum 12"
Farba karosérie:biela
Typ karosérie:samonosná, dvojdverová
Audio:žiadne
TECHNICKÉ INFORMÁCIE AUTA PO ÚPRAVE
Auto – výrobca a typ: Fiat 600D
Motor: V4,0HV
zdvihový objem 767 cm3
Výkon: 21,3 kW (29PS)
Krútiaci moment: 47 Nm
Maximálna rýchlosť: 110 km/h
Zrýchlenie z 0 na 100km/h: -
Disky (značka, typ, veľkosť):liatinové disky 13"
Pneumatiky (značka, typ, veľkosť):Barum 165/70/13
Farba karosérie:zelená
Tuning doplnky – výrobca a typ: Laminátové diely vyrobené na mieru (predný nárazník, zadný narazník, prahy, lemy),
tuning volant, pedále a panely uloženia autorádia a príslušenstva vlastnej výroby,
športový výfuk, stroboskopy, neonové a led modré osvetlenie auta, leštené hliníkové
časti
Audio – výrobca a typ: DVD Autorádio Daewoo 4x50W + 4xrepro + LCD Sencor


fiat 600D bugatka tuning vincent bašista

fiat 600D bugatka tuning vincent bašista

fiat 600D bugatka tuning vincent bašista

fiat 600D bugatka tuning vincent bašista

Fiat 600D "Bugatka" - tuning by Vincent Bašista:
Každá zverejnená recenzia (schválená redakciou TUNING.sk) bude odmenená nákupnou poukážkou v hodnote

33,-€

na nákup tovaru v predajni COBRA TUNING.sk s.r.o., resp. cez portál TUNING.sk alebo Autodoplnky.skUpozornenie: výsledky z tejto verejnej hlasovacej ankety sa budú brať do úvahy (pri hodnotení súťažného auta porotou) podľa nových pravidiel už len orientačne.

Páči sa vám toto upravené auto Fiat 600D "Bugatka" od tunera Vinca Bašistu?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám áut Fiat, tak navštívte našu podstránku:

FIAT tuning


Viac informácií k vašim upraveným autám vám radi poskytneme. Zoznam vašich upravených áut nájdete na našich podstránkach tu:

VAŠE UPRAVENÉ AUTÁ


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Vincent Bašista
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 24542x    hodnotenie: 28/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt