support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo fiat Fiat 500 Sportster v agresívnom bodykite so zníženou strechou a zvýšenie výkonu od G-Tech logo abarth

Fiat 500 Sportster v agresívnom bodykite so zníženou strechou a zvýšenie výkonu od G-Tech

26.Dec.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V nemeckej tuningovej dielni G-Tech si Fiat 500 zjavne veľmi obľúbili. Nie je to totiž prvý raz, čo sa zamerali na tento sympatický retro návrat malého modelu talianskej automobilky. Fiat 500 od G-Tech, ktorý vám dnes predstavíme, má však úplne iné ambície, ako len pokojné prechádzky úzkymi talianskymi ulicami.

O tom, že Fiat 500 nemusí pôsobiť len ako romantické retro pre ženy sme sa už mali možnosť viackrát presvedčiť. Či už hovoríme o originálnych úpravách Abarth alebo o počinoch svetových tuningových dielní, z 500-vky sa podarilo vydolovať veľmi slušný výkon. Vyzerá to však tak, že najďalej sa v týchto úpravách odvážili ísť návrhári z dielne G-Tech, o ktorej ste už mali možnosť čítať. Fiat 500 s príznačným názvom Sportster sa môže pochváliť viacerými unikátnymi riešeniami, no hneď na prvý pohľad vám do očí musí udrieť jeho znížená strecha, ktorá nie je pri autách tohto typu celkom bežná.

Fiat 500 Sportster od G-Tech: trochu bizarnosti nezaškodí


Vymyslieť na Fiat 500 pekný športový bodykit, to sa vo firme G-tech už raz podarilo, ale skrátiť stĺpiky, okná a znížiť tým strechu o niekoľko centimetrov, to už patrí medzi naozaj hardcore úpravy. Takýto „chop“ sa vyskytuje skôr pri úprave amerických áut, no ani na tomto talianovi nepôsobí vyložene zle. G-Tech v tomto prípade odstránil akékoľvek prvky elegancie a vymenil ich za agresívne pôsobiace diely, ktoré z toho krpca robia poriadneho cestného dravca. Fiat 500 Sportster pôsobí poriadne ostro, nielen vďaka svojmu profilu a športovému bodykitu, ale aj zvuku, ktorý okolo seba dokáže narobiť. Dlhoročné skúsenosti, ktoré má firma G-Tech s úpravami tohto modelu sa rozhodla zúročiť kvalitnými technickými úpravami, ktoré výkon preplňovaného 1.4-litrového štvorvalca poriadne pozdvihli.

fiat 500 sportster g-tech gtech

Fiatu 500 Sportster nechýba ani poriadny výkon


V prípade, že chcete mať so svojim Fiatom 500 na cestách viac zábavy, v G-Tech vám ponúknu rôzne stupne vylepšenia výkonu. Fiat 500 Sportster sa samozrejme môže pochváliť tým najlepším, čo sa podarilo v dielni firmy G-tech stvoriť. Maximum, ktoré sa v dielni G-Techu podarilo vydolovať z prepĺňaného 1.4-litrového štvorvalca je 224 koní, čo je pri celkovej hmotnosti 1 050 kg skvelý výsledok. V blízkej budúcnosti bude dostupný ešte silnejší variant RS, avšak absolútnym vrcholom bude špeciálne upravený dvojliter, ktorý tomuto nabrúsenému drobcovi s prívlastkom GT/R dodá viac než 330 koní. Pri úpravách výkonu sa vo firme G-tech sústredia na optimalizáciu riadiacej jednotky, úpravu preplňovania, či na osadenie špeciálne vyrobeného výfukového potrubia.

fiat 500 sportster g-tech gtech

Eleganciu nehľadajte ani vnútri, kokpit bol prispôsobený zvyšným partiám vozidla, a tak v ňom nájdete športové škrupinové sedadlá Recaro a športový volant Momo. Úpravy sa nevyhli ani podvozku, kde pribudli športové tlmiče, kolesá zdobia športové ultraľahké disky, ktoré poskytujú krásny pohľad na masívne brzdové kotúče, ktoré si poradia aj s vyšším výkonom.

Fiat 500 Sportster je riadne uletený projekt, ktorým sa ale firme G-Tech podarilo skutočne zaujať. Znížená strecha pri tomto Fiate pôsobí síce trochu zvláštne, ale paradoxne práve vďaka nižšej streche sa mu darí „vytŕčať z davu“. A a to tu predsa išlo...

fiat 500 sportster g-tech gtech

fiat 500 sportster g-tech gtech

fiat 500 sportster g-tech gtech

fiat 500 sportster g-tech gtech

fiat 500 sportster g-tech gtech

fiat 500 sportster g-tech gtech

g-tech logo

G-Tech


Odborníci z nemeckej firmy G-Tech sa už viac než 10 rokov venujú úpravám motorov a špecializujú sa predovšetkým na taliansku produkciu. Z ich doterajšieho portfólia sú najznámejšie produkty z programu Abarth a Alfa Romeo. K vozidlám ponúkajú množstvo prvkov vylepšujúcich výkon, rôzne power boxy, či výfukové sústavy vlastnej výroby. Dobre sa však postarajú o akékoľvek vozidlo, kity zvyšujúce výkon majú pripravené pre bežné benzínové a dieslové motory. Na všetky úpravy majú potrebné kvalitatívne certifikáty a vzťahuje sa na ne plná záruka.

Ako sa vám pozdáva agresívna úprava so zníženou strechou pre Fiat 500 Sportster z dielne nemeckej firmy G-TECH ? Hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy G-Tech, tak navštívte našu podstránku:

G-TECH tuning


Ostatné úpravy áut značky FIAT nájdete v zozname našich článkov tu:

FIAT tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6605x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt