support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo fiat Fiat 500 Le Mans RSS od G-Tech - malý taliansky športiak so zvýšeným výkonom logo abarth

Fiat 500 Le Mans RSS od G-Tech - malý taliansky športiak so zvýšeným výkonom

30.Jul.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Fiat 500 Le Mans RSS od G-Tech: malé talianske repete Keď pri Fiate 500 nájdete v znaku škorpióna, môžete mať istotu, že pôjde o silnú verziu Abarth, ktorá v sebe ukrýva aspoň 135 koní pochádzajúcich z preplňovaného štvorvalca 1.4 T-Jet. Nemusí to tak ale byť vždy. A keď už na tomto aute zároveň nájdete označenie G-Tech máte záruku, že výkon bude o poriadnu cifru vyšší.

O firme G-Tech ste už určite počuli a to aj v súvislosti s retro modelom Fiat 500. Ešte minulý rok si jednu 500-vku Abarth vzali do parády a jeho výkon poriadne napumpovali. Vtedy sa tento model stal základom celého programu úprav modelov Abarth, v rámci ktorého upravuje táto dielňa aj model Grande Punto. Teraz do tohto svojho programu pridáva aj nový kit úprav motora pod názvom Le Mans RSS.

Fiat 500 Le Mans RSS od G-Tech ponúkne zaujímavý výkon


Ten s týmto krpcom poriadne zamáva, po aplikovaní sady Le Mans RSS sa môže model 500 Abarth pochváliť výkonom maximálnym výkonom 215 koní, ktorý dosahuje pri 5 400 ot./min. Za zmienku v tomto prípade stojí aj krútiaci moment, ktorého maximum 315 Nm je pri 3 300 ot./min. Pre šoféra budú tieto úpravy znamenať najmä lepšiu akceleráciu a možnosť skutočne ostrej jazdy, čo dosvedčuje aj údaj o zrýchlení z 0 na 100 km/h, ktoré tento drobec zvládne za 6,6 sekundy. Pre lepšiu predstavu ešte že z pokoja na 200 km/h vystrelí už za 25,6 sekundy a fantastickú maximálnu rýchlosť 226 km/h. Výkony takto upravenej pohonnej jednotky 1.4 T-Jet sú naozaj pozoruhodné, no úpravou tohto agregátu to ešte nekončí.

fiat 500 rss le mans gtech

Pre model 500 Abarth má úpravca G-Tech ešte nachystané športové výfukové potrubie G-Tech GT550ST a rôzne koncovky výfukov. Pre lepšiu trakciu dostala malá 500-vka do vienka vylepšený diferenciál a upravenú spojku, ktorá si s vyšším výkonom hravo poradí. K dispozícii sú aj športové brzdy Brembo.

V G-Tech nevynechali ani stylingové úpravy, aj keď tie sa nesú len v decentnom štýle. Firma k tomuto autu ponúka prvky Decoline, čo predstavuje zaujímavé farebné prevedenie a ozdobné prvky karosérie. K dispozícii je pritom fialová, oranžová a svetlozelená. O niečo viac už potom priplatíte za karbónové dekoratívne diely. Vo farbe ladiacej ku zvyšku auta sú potom lakované aj 17-palcové športové elektrónové disky Corse. Pre zaujímavosť spomeňme, že jeden takýto športový elektrón váži len 6,25 kg.

fiat 500 rss le mans gtech

fiat 500 rss le mans gtech

fiat 500 rss le mans gtech

fiat 500 rss le mans gtech

g-tech logo

G-Tech


Odborníci z nemeckej firmy G-Tech sa už viac než 10 rokov venujú úpravám motorov a špecializujú sa predovšetkým na taliansku produkciu. Z ich doterajšieho portfólia sú najznámejšie produkty z programu Abarth a Alfa Romeo. K vozidlám ponúkajú množstvo prvkov vylepšujúcich výkon, rôzne power boxy, či výfukové sústavy vlastnej výroby. Dobre sa však postarajú o akékoľvek vozidlo, kity zvyšujúce výkon majú pripravené pre bežné benzínové a dieslové motory. Na všetky úpravy majú potrebné kvalitatívne certifikáty a vzťahuje sa na ne plná záruka.

Váš názor na úpravu autíčka Fiat 500 ABARTH v znamení LE MANS RSS od tunerov z firmy G-TECH ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy G-Tech, tak navštívte našu podstránku:

G-TECH tuning


Ostatné úpravy áut značky FIAT nájdete v zozname našich článkov tu:

FIAT tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Martin Cyprian
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8171x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt