support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo fiat Fiat 500 Abarth Hamann tuning – extrémne výkonový doping logo fiat

Fiat 500 Abarth Hamann tuning – extrémne výkonový doping

16.Apr.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Fiaty sú pomerne často ospevovanými autami, no vo väčšine prípadov smerom k opovrhovaniu. Takýto názor však má len niekto, kto ma negatívnu skúsenosť s týmito talianskými autami alebo ako to býva častejšie, nemá s nimi žiadnu skúsenosť a len sa tak dopočul. Každopádne, ak by Fiaty boli zlé autá, neexistovalo by neuveriteľné množstvo najrôznejších tuningových a stylingových úprav a už vôbec by sa nemecký tuningový profesionál Hamann, nepozrel pod kapotu novej 500-ky, ktorej nadelil viac ako 100-percentný nárast výkonu!

FIAT 500


Talianske vozidlá sú známe hlavne svojim ladným dizajnom, ktorý je charakteristický množstvom oblých kriviek. Jednoducho povedané, talianski dizajnéri veľmi dobre vedia, ako navrhovať autá. Fiat ma vo svojom portfóliu už nejedno auto, ktoré sa tešilo a ešte stále teší obrovskej obľube ľudí po celom svete. Spomenieme napríklad jeden konkrétny model – Fiat 500. Ten pred 50 rokmi uzrel svetlo sveta a dodnes sa z neho ľudia tešia. Auto maličkého vzrastu s motorom produkujúcim výkon 18 koníkov, bolo obľúbené hádam u každého, bez ohľadu na vek. Išlo predovšetkým o príťažlivý dizajn a schopnosť prispôsobiť sa každej situácií.

No dnes sa píše rok 2010 a Fiat 500 sa už skôr dočkal svojho nástupcu s trefným označením, Fiat 500 :-). Od jeho uvedenia na trh už ubehlo „pár dní“ a treba povedať, že záujem oň je viac než veľký. Veď bodaj by nie, krásny útly taliansky dizajn s jemnými líniami, svižné motory a príťažlivý interiér osloví každého.

Pri kúpe Fiatu 500 si je možné vybrať z troch ponúkaných motorov, ak nerátame edíciu Abarth. Najsilnejším z trojice je motor 1,4 16V s výkonom príjemných 101 koní (74 kW). Na relatívne ľahké vozítko je to slušná dávka výkonu. Navyše, zákazník si môže v rámci voliteľnej výbavy vybrať z radu doplnkov, ako predný spojler, bočné prahy, rôzne polepy karosérie atď., vďaka čomu auto rázom dostane ten taliansky športový šmrnc a stane sa tak jedinečným vo svojej kategórií mini-vozidiel. Je jasné, že druhým pokračovaním tohto populárneho automobilu sa začala písať „nová“ história modelu 500.

FIAT 500 ABARTH – HAMANN TUNING


Verzia Abarth je však o niečo ostrejšia. Motor 1.4 16V je obohatený o turbodúchadlo, vďaka ktorému vie tento prcek vyprodukovať 135 konských síl (99 kW) a ako bonus k tomu, nezabudnuteľný športový zvuk. A práve tohto krásavca si do parády zobral nemecký špecialista Hamann.

To, že Fiat 500 Abarth (taktiež verzia Abarth SS) má obrovský performance potenciál, svedčí aj tento projekt z dielne nemeckého úpravcu Hamann. Tomu sa sériový výkon verzie Abarth zdal značne nepostačujúci a preto začal s posilňovacou kúrou.

HS I & HS II & HS III– 160PS & 180PS & 210PS


Prvým stage-om označovaným HS I je zvýšenie výkonu na 160 koní a silných 285 Nm, pomocou úpravy elektronických nastavení a prvkov.

Druhý stage HS II posúva výkonnostnú krivku na krkolomných 180 koníkov a 295 Nm a to za pomoci modifikovanej ECU, modifikovaného ústrojenstva turbodúchadla, nového sacieho systému s otvoreným filtrom a športového výfuku.

Tretím stage-om je HS III, ktorý produkuje omnoho zaujímavejších 210 koní (z pôvodných 135!) a až 310 Nm. Za týmto zvýšením výkonu stojí okrem štandardných vyššie spomenutých zmien aj turbodúchadlo s menšou geometriou, optimalizovaná ECU a výkonnejší palivový systém.

fiat 500 abarth hamann tuning

HS RACE – 240PS


Ak sa niekomu nedajbože máli výkonová porcia stage-u HS III, Hamann preňho ešte pripravil dve racingové stage s naozaj dychberúcimi hodnotami a hardcore-ovými úpravami. Prvým z týchto dvoch racing stage-ov je HS RACE, ktorý v sebe zahŕňa kované piesty a ojnice, modifikované turbodúchadlo, chladič stlačeného vzduchu, športová spojka, ľahší zotrvačník a samozrejme upravenú ECU motora. Výsledkom je 240 k a 330 Nm! Kvôli takýmto hodnotám zákazník ešte dostane výkonnejšiu brzdovú sústavu pozostávajúcu zo štvorpiestikových strmeňov a 264 mm, resp. 305 mm vŕtaných kotúčov.

HS CINQUECENTO 575 – 275PS


Absolútnym vrcholom tuningového paketu, ktorý Hamann ponúka a ktorý môžete pre Fiat 500 zohnať v rámci legalizácie pre bežnú premávku je stage HS CINQUECENTO 575. Tento stage okrem úprav HS RACE ešte obsahuje novú hlavu valcov, kované vnútornosti, dva medzichladiče stlačeného vzduchu a samosvorný diferenciál 50%. Po inštalácii posledného stage HS CINQUECENTO 575 získa Fiat 500 neuveriteľných 275 kobýl a 380 Nm!!! To je viac ako sto percentný nárast výkonu. A keď uvážime, koľko taká 500-ka váži, je to dychberúca porcia sily!

Hamann kombinuje tieto performance úpravy so stylingovým setom LARGO, ktorý okrem iného obsahuje masívny rozširovací bodykit, vpredu o 30 mm, a vzadu o 35 mm. Predný spojler má integrované LED denné svietenie a spod zadného nárazníka, resp. difúzora vykukuje štvorica koncoviek športového výfuku. Okrem naozaj vydareného bodykitu a efektných polepov karosérie, obsahuje kit LARGO aj luxusné disky Largo Forged Anodized v nádhernej matnej čiernej. Pre tento Fiat 500 sú pripravené vo veľkostiach 8x18 palcov vpredu a 9x18 palcov vzadu s pneumatikami 215/35 R18, resp. 225/35 R18.

Dovnútra auta sa nasťahovali len hliníkové doplnky v podobe pedálového setu a kobercový set s logom Hamann.

fiat 500 abarth hamann tuning

fiat 500 abarth hamann tuning

fiat 500 abarth hamann tuning

fiat 500 abarth hamann tuning

fiat 500 abarth hamann tuning

Fiat 500 Abarth Hamann tuning vo fotogalérii:


Wallpaper "Fiat 500 Abarth Hamann" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Váš názor na najsilnejší model FIAT 500 ABARTH v úprave od nemeckého tunera Hamann s výkonom 275k ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hamann, tak navštívte našu podstránku:

Hamann tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky FIAT vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FIAT tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11303x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt