support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo fiat Fiat 500 Abarth 695 Tributo – malé Ferrari pre veľkých chlapcov logo fiat

Fiat 500 Abarth 695 Tributo – malé Ferrari pre veľkých chlapcov

16.Oct.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Keď nemáte na Ferrari 430 Scuderia, mali by ste zvážiť túto alternatívu od Abarthu. Modelom 695 Tributo plánuje automobilka Fiat vzdať hold vzpínajúcemu sa koňu a nutnú dávku inšpirácie z Ferrari 430 Scuderia rozhodne nezaprie. Toto auto má štýl, charakter a zábavu zakotvenú priamo v DNA !

Zabudnite na všetko ostatné, čo vám teraz prechádza hlavou a venujte všetku pozornosť tomuto nádhernému dielu. Toto auto má niečo do seba a to najmä v podaní úpravcu Abarth, ktorá vie i z roztomilého päťkila (Fiat 500) urobiť nebezpečnú zbraň.

Úplne klasicky postupoval Abarth aj pri výrobe 695 Tributo, ktoré malo vzniknúť ako oslava príbuznej značky Ferrari. Abarth jednoducho vzal päťstovku s tým najsilnejším motorom a pustil sa do tvorby, pri ktorej stáli všetky kompromisy až niekde na konci zoznamu. Aby toho nebolo málo, tlačová správa uvádza aj zmienku o spolupráci s inžiniermi Ferrari. Ak toto nie je výnimočný model, tak už vážne neviem. Pravdou je, že radový štvorvalec 1.4 Turbo T-Jet so šesťnásťventilovým rozvodom naladeným na maximum 180 konských síl sme tu už niekoľkokrát mali. Avšak v 695 Tributo je prvýkrát skombinovaný s prevodovkou MTA (Manual Transmission Automated), teda vlastne takým poloautomatom s radením pomocou pádiel pri volante.

fiat 500 abarth 695 tributo

Týmto ale výpočet úprav zďaleka nekončí. Sú tu napríklad 17" kolesá pre zmenu silne inšpirované Ferrari 430 Scuderia, za ktorými sa nachádzajú extra silné brzdy pozostávajúce z 284 mm kotúčov zovreté štvorpiestikovými strmeňmi Brembo.

Zmenám neušiel ani podvozok, ktorý čo do charakteru citeľne pritvrdil, ale nie až tak veľmi, aby sa stal neznesiteľným. Nový je aj výfuk, ktorý o sebe nad tritisíc otáčok dáva patrične vedieť. Predovšetkým si ale každý všimne dokonalý lak Scuderia Red, ktorému kontrujú pruhy Racing Grey a auto ako celok zvýrazňujú karbónové zrkadlá. Ďalšou pýchou 695 Tributa sú xenónové svetlá od Magneti Marelli Automotive Lighting.

V interiéri je citeľný športový nádych, kam sa len človek pozrie. Anatomické sedačky Sabelt boli vyvinuté priamo pre Abarth, a okrem čiernej kože sa pýšia karbónovou konštrukciou, takže vážia o desať kíl menej ako štandardné sedadlá. Okrem nich je v kabíne nový kožený volant Jaeger kombinujúci čiernu s červenou a typickou talianskou trikolórou. Z jeho opačnej strany sú umiestnené pádla pre ovládanie prevodovky. Pri detailnom skúmaní určite ešte odhalíte sadu protišmykových hliníkových pedálov s logom škorpióna a množstvo ďalších drobností, ako sú plaketky s výrobným číslom a podobne.

Ak sa Abarth nerozhodne na 695 Tribute zbytočne šetriť, mohla by to byť veľmi pekná edícia, ktorá by sa vynímala úplne kdekoľvek - či už pred obchoďákom, vašou bránkou alebo aj na autosalóne Ferrari ako náhradné vozidlo ;-)

fiat 500 abarth 695 tributo

fiat 500 abarth 695 tributo

fiat 500 abarth 695 tributo

fiat 500 abarth 695 tributo

fiat 500 abarth 695 tributo

fiat 500 abarth 695 tributo

fiat 500 abarth 695 tributo

Fotogaléria Fiat 500 Abart 695 Tributo:Wallpaper "Fiat Abarth 695 Tributo" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo si myslíte o úprave Abarth Fiat 500 695 Tributo? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Abarth, tak navštívte našu podstránku:

Abarth tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Fiat vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FIAT tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Martina Englerová
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13345x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt