support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Žeravý, čierny kôň - Ferrari GG50 Concept logo

Žeravý, čierny kôň - Ferrari GG50 Concept

01.Nov.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Chlapčenským alebo dievčenským snom asi každého nadšenca automobilizmu, bolo mať raz vo svojej garáži automobil, v znaku ktorého mohli nájsť čierneho „plnokrvníka“. Tentoraz nám však fabrika Ferrari nepriniesla automobil, ktorý sa bude hromadne predávať, ale naopak, priniesla „iba“ štúdiu.

Štúdia Ferrari GG50:

História tejto štúdie sa začala písať v roku 2004, na autosalóne v Paríži. Práve na tomto autosalóne sa dohodol dizajnér Giorgetto Giugiaro so šéfom automobilky Ferrari, Luca di Montezemolom, o výrobe štúdie. Tento koncept vznikal na základe modelu Ferrari 612 Scaglietti (tento model vybral Luca di Montezemol).

Tu si môžete pozrieť model Ferrari 612 Scaglietti:

preview
preview


Automobil, tak ako vám ho približujeme, bol prvýkrát predstavený zraku verejnosti na autosalóne v Tokiu (2005). Dizajnér Giugiario začal na automobile tvrdo pracovať a výsledok môžete vidieť na dole priložených fotografiách. Hlavná zmena nastala najmä v dĺžke, ktorá sa zmenšila o 9 cm.

Rozmery GG50:

  • dĺžka: 4.810 mm
  • šírka: 1.950 mm
  • výška: 1.347 mm
Motor:

O poháňanie karosérie Ferrari GG50, sa stará 5,7 litrový motor V12, ktorého sila dosahuje silu 540 koní. O prevody sa stará šesťstupňová automatická prevodovka obohatená o sekvenčný mód.

Exteriér:

Už na prvý pohľad môžeme vidieť základnú črtu automobilov Ferrari a to karosériu tmavočervenej farby. Na prednom nárazníku môžeme nájsť veľký výrez, ktorý je vyplnený mriežkou, na ktorej je upevnený symbol automobilky, tentoraz v chrómov prevedení. Po stranách vidíme aj menšie otvory, ktoré ako to býva zvykom, umožňujú prechodu náporovému vzduchu až ku predným kotúčovým brzdám. Výrezy v blatníkoch, majú presne opačnú funkciu a to odvod teplého vzduchu od motora a bŕzd. Bočné prahy pokračujú v líniách aerodynamického bodykitu. Na „zadnici“ GG50 sa nachádza difúzor, zabraňujúci víreniu vzduchu za automobilom. Na jeho stranách sú umiestnené dve okrúhle koncovky ladeného výfuku (takzvaný „Duplex“). Predné svetlá dopasované k črtám predného nárazníka. Zadné „LED“ svetlá, okrúhlych tvarov, sú typickým vonkajším doplnkom automobilky Ferrari. Sklá štúdie sú zatmavené, pričom predné sklo je panoramatické. Tak, ako pri každom dobrom športovom automobile, ani tu nesmú chýbať elektrónové disky (na tomto automobile 20“ značky ATP Tecnoforming), ktoré sú obuté do nízkoprofilových pneumatík (značky Bridgestone, vpredu 245/35 ZR20 a vzadu s rozmermi 305/35 ZR20). O zabrzdenie týchto kolies sa starajú brzdy značky Brembo.

Takže takto to dopadne, keď sa spojí vychýrený dizajnér s ešte vychýrenejšou automobilkou:


Interiér:

To, že návrhári umiestnili 95 litrovú nádrž pod podlahu, malo za následok zväčšenie batožinového priestoru, z pôvodných 240 na 270 litrov ( pri sklopení sedadiel priestor narastie až na 500 litrov). Interiér štúdie GG50 pokrýva béžová koža, ktorá sa nachádza skoro všade (okrem volantu, vrchnej časti stredového panelu a vetrákov). Podfarbenie otáčkomerov „dostalo“ tmavočervenú farbu, predné aj zadné sedadlá dostali športový zjav, jednoducho športový skvost s veľkým „S“. Také veci, ako navigáciu, samozrejme ani nespomíname :-D.

Wallpaper "Ferrari GG50 Concept" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo hovoríte na túto štúdiu GG50? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Viac informácii k tejto "bohyni" sa dozviete na stránkach výrobcu:

FERRARI


Viacej informácii k tomuto autu vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10044x    hodnotenie: 22/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt