support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Fantastic – eXperience – eXtreme –  FERRARI FXX logo

Fantastic – eXperience – eXtreme – FERRARI FXX

30.Jun.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ferrari... Slovo, ktoré po vyslovení chodia zimomriavky po chrbte, človek si predstaví zväčša krvavo červené tátoše so vzpínajúcim sa koňom v embléme. Ferrari je pojem, fascinácia, sen. Len málo ľudí na svete má možnosť splniť si tento sen. Prednedávnom sa rady týchto šťastlivcov rozšírili o 20 majiteľov čerstvej novinky, Ferrari FXX.

Je nutné podotknúť, že tento model nebude možné nikdy uvidieť v bežnej premávke. Je určený len na testovacie účely, kde dvadsiatka neprofesionálnych jazdcov – majiteľov, bude pod dohľadom technikov a odborníkov stajne Ferrari vykonávať testovacie jazdy. Aby mohli majitelia bez problémov zvládnuť svoje silné tátoše, absolvujú špeciálny vodičský výcvik.

Behom testovacích jázd sa budú zbierať informácie s 39 oblastí fungovania automobilu. Tieto výsledky budú dopĺňané návrhmi a pripomienkami zozbieranými od Michaela Schumachera, Rubensa Barichella a stajňových testovacích jazdcov. Záujemcov o toto vozidlo je veľmi veľa, preto bola založená špeciálna komisia, ktorá vyberie z nich iba 20 šťastlivcov. Základnými kritériom pre výber sú okrem tučného bankového konta aj jazdecké zručnosti a talent.

Najrýchlejšie Ferrari všetkých čias je poháňané dvanásťvalcom s objemom 6,2 litra. Konštrukčne sa jedná o modifikovaný 6,0 litrový agregát s modelu Enzo. Tento gigant ponúka výkon 589 kW (801 PS) pri 8500 ot. za minútu. Prevodovka so sekvenčným radením je prebratá so závodného monopostu F1. Preradenie rýchlostných stupňov prebieha za menej ako 100 milisekúnd. Interiér je prispôsobený individuálne, podľa postavy vodiča. To zahŕňa špeciálnu škrupinovú sedačku značky SPARCO prispôsobenú telu a nastavenie pedálov. Na želanie je možné pridať aj sedadlo spolujazdca. Ferrari FXX roluje na 19“ kolesách obutých hladkými slickmi od firmy Bridgestone. Spomalenie majú na starosti špeciálne keramické brzdy Brembo. Oproti modelu Enzo je FXX vybavený sústavou spojlerov, ktorými sa dá zväčšiť prítlak až o 40%. Ich nastaviteľnosť dovoľuje prispôsobiť sa rôznym podmienkam na ktorejkoľvek trati.

Rozpisovať sa detailne o dizajne Ferrari, je úplne zbytočné. Je to dokonalosť po každej stránke a všetko je prísne podriadené aerodynamike.

Poslednou čerešničkou na torte je cena tohto modelu. S hodnotou 1,5 milióna € je jasné, že toto vozidlo bude na celom svete unikátom. Podotýkam, že táto cena je bez dane. V cene sú započítané všetky služby stajne Ferrari, ako je prevoz a ustajnenie vozidla na európskych okruhoch, technická podpora špičkových odborníkov, špeciálny vodičský výcvik a v neposlednom rade organizovanie medzinárodných stretnutí na závodných okruhoch.

Prvé exempláre budú pripravené pre kúpychtivých zákazníkov do konca tohto roka.

Diabol Ferrari FXX si vyzerá takto:Staršieho brata „FXX-ky“ – Ferrari Enzo, si môžete pozrieť vo fotogalérii tu:V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
.................NIČ.................. (tie autá už totiž všetko majú, aj zaručený orgazmus) NEZAPLATITEĽNÉ

Niečo z histórie značky Ferrari:

preview
Zakladateľom značky je fenomenálny konštruktér Enzo Ferrari (18.2.1898 - 14.8.1988). V roku 1919 nastúpil ako testovací jazdec do firmy Construzioni Meccaniche Nazionali (CMN). Onedlho na to sa zúčastnil ako pretekár, svojich prvých závodov na trati Parma-Poggio. Už pri tomto prvom závode skončil ako štvrtý. Jeho kvality si všimli v automobilke Alfa Romeo a ako 22 ročný k nim prestúpil. Zo začiatku svojej takmer dvadsať ročnej pôsobnosti v Alfa Romeo pracoval ako mechanik, neskôr skúšobný jazdec a závodník. Svojou húževnatosťou a zanietením pre automobilizmus sa vypracoval až na miesto športového riaditeľa. Od roku 1923 začal koncipovať závodné automobily Alfa Romeo a pretekársku dráhu zavesil „na klinec“. Od roku 1929 sa datuje založenie slávnej Scuderie Ferrari. V jej réžii prebiehali pretekárske aktivity Alfa Romeo. Okrem toho sa venovali ich údržbe. V tom istom roku sa po prvýkrát objavilo svetoznáme logo značky, vzpínajúci sa čierny kôň na žltom podklade, v hornej časti talianska trikolóra. Ferrari prijal tento emblém ako dar za víťazstvo v pretekoch Savio-Ravenna od rodiny Barraco.

V roku 1939 sa Enzo Ferrari osamostatnil a vďaka zmluve s Alfa Romeo nesmel 5 rokov po odchode od nich používať značku Ferrari. Preto na túto dobu zmenil názov na Auto Avio Construzioni so sídlom v Maranelle..

Práve v tejto továrničke uzrel svetlo sveta vôbec prvý model s označením 815. Pre tento dvojsedadlový športový automobil vyrobila karosériu firma Touring z Milána. Výrobu prerušila 2. svetová vojna, počas ktorej bola továreň úplne zničená. Obnovenie továrne a výroby prišlo v roku 1946. Tak oficiálne vznikla automobilka Ferrari. Prvým modelom vyrobeným v novej továrni bol typ 125 GT, ktorý mal pod kapotou vidlicový 12 valcový motor s objemom 1497 cm3 a pýšil sa na tú dobu neuveriteľným výkonom 72 koní. Po tomto úspešnom modeli nasledovali nemenej úspešné typy 125 S, 159 S a 166. Prvý monopost (jednomiestny automobil) vznikol v roku 1948. Jednalo sa o model Grand Prix 124 F1.

V tejto galérii nájdete pár momentiek Scuderii Ferrari z minuloročných šampionátov F1:Pod technickým vedením Aurelia Lamprediho vznikol model 125 F1, ktorý vďaka kompresoru a dvom vačkovým hriadeľom dosahoval výkon úctyhodných 280 koní. Dostal do vienka unikátnu zadnú nápravu typu De Dion.

V rokoch 1951-1952 sa objavil model 500 F2, ktorý vďaka štvorvalcovému motoru porážal aj napriek menšiemu výkonu oveľa silnejšie vozy. Tento model vďaka pretekárovi Albertovi Ascari získal 2 majstrovské tituly a pripísal si 16 víťazných závodov. Nasledoval model 375 Americana. Je to prvý model vytvorený svetoznámym konštruktérom Pininfarinom. Neskôr to boli modely 500 Mondial a 750 Monza. Model 500 Mondial bol v roku 1956 premenovaný legendárnym názvom Testarossa, vďaka červenému lakovaniu hlavy valcov. Jedným s posledných modelov s motorom umiestnením vpredu, bol model 365 GTB/4. Jeho maximálna rýchlosť bola na hranici 280 km/h. Nasledovali modely s motorom v strede. Model 308 GTB/GTS a Ferrari 400.

V roku 1966 bol založený samostatný podnik Dino, nazvaný po jeho zosnulom synovi. Prvým modelom nesúcim jeho meno bol Dino 206 GT z motorom od Fiatu. Omnoho väčší úspech zožal model Dino 246 GT z roku 1969 s motorom V6 o objeme 2,4l. V roku 1975 predstavil výrobca model Dino 308 GT/4 s karosériou od Bertoneho, ktorý mal systém elektronického vstrekovania Digiplex od roku 1980. Od roku 1982 sa vyrábal model Mondial Quattrovalvole so 4 ventilmi na valec. Tento model sa vyrábal do roku 1993 s označením Mondial T. Od roku 1993 sa datuje výroba kabrioletu 348 Spider. Vyrábal sa s úspechom až do roku 1995, kedy ho nahradil model F355. Nemožno nespomenúť modely Berlinetta 250GT, Berlinetta 365 GTB/4 "Daytona", ďalej typy 365 GT 2+2, 275 GTB/4, 250 GT Spyder California, 246 GTS a z novšej doby Berlinetta Boxer 512. Taktiež modely F40 a F50, ktoré boli vytvorené na počesť 40-teho a 50-teho výročia založenia firmy, sú ukážkou majstrovstva talianskej značky Ferrari.

Po smrti Enza Ferrariho v roku 1988 sa stal koncern Fiat majoritným vlastníkom automobilky. Nezanedbateľné sú aj veľkolepé výsledky vo Formule 1, kde dlhé roky dokazuje svoju technickú vyspelosť poprednými výsledkami v pretekoch.
Autá Ferrari si zaručene nekúpite u našich partnerov na celom území Slovenska. Volať im ale môžete. Ich zoznam nájdete tu

ZOZNAM DÍLEROV


Vzhľadom k tomu, že značka Ferrari vo väčšine z nás evokuje pojem rýchlosti a nekompromisnej krásy, dovolili sme si pripraviť aj nejaký ten „wallpaper“, teda pozadie pre váš monitor. Dúfame, že bude skrášľovať vašu pracovnú plochu na počítači. Ak si neviete rady ako vložiť resp. inštalovať takéto pozadie na vašu obrazovku monitora, tak nás prosím kontaktujte, radi vám pomôžeme.

Unikátne pozadie „wallpaper“ s FXX-kovým Ferrari sme vám pripravili v troch rôznych rozlíšeniach tu:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo hovoríte na „FXX“ unikát talianskej značky Ferrari? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak sa chcete o firme Ferrari, jej autách a celkovom programe dozvedieť ešte viac, tak mrknite sem:

FERRARI


Viac informácií k tejto novinke vám už asi neposkytneme. Skúšobné auto sme práve predali :-))

Volať, písať alebo faxovať napriek tomu môžete aj naďalej..

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12969x    hodnotenie: 27/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt