support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Ferrari Autíčko pre labužníkov – Ferrari Scaglietti od firmy Novitec logo Ferrari

Autíčko pre labužníkov – Ferrari Scaglietti od firmy Novitec

15.Mar.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Hneď na začiatku vás upozorňujem že sa nejedná o najnovší projekt tuningovej firmy Novitec, ale určite patrí medzi ich najlepšie. Presnejšie sa celý projekt realizoval na štvormiestnom kupé Ferrari s typovým označením 612 Scaglietti. Pre milovníkov masívnych nárazníkov, veľkých krídel a maximálnych rozšírení nemám potešujúcu správu, pretože Staglietti od Novitecu sa prikláňa skôr k decentnejším tuningovým prevedeniam. No nebuďte hneď sklamaní, na tomto automobile si iste každý nájde to, čo mu je srdcu blízke. Aby som vás o tom presvedčil, prečítajte si nasledujúce riadky. Pustime sa najskôr do motorovému tuningu (performance).

Niektoré hodnoty sériového Scaglietti:
  • Výkon: 398 kW
  • Počet koní: 540 k
  • Hodnota točivého momentu: 588 Nm
A na porovnanie hodnoty vytuneného Scaglietti:

Firme Novitec sa podarilo zvýšenie už dosť vysokého sériového výkonu na úctyhodných 408 kW, čo je približne 555 konských síl pri 7250 otáčkach za minútu. Hodnota točivého momentu sa pohybuje okolo 599 Nm pri 5300 otáčkach. Takto upravený motor sa stará o zrýchlenie z 0 – 100 km/h za 4,2 sekundy, a o maximálnu rýchlosť ktorá sa zastavila na čísle 315 km/h. Nakoľko nárast výkonu je zreteľný, tuneri z Novitecu sa postarali aj o zvýšenie bezpečia pomocou výmeny sériového brzdového systému za športový, a rovnaká úprava zastihla aj podvozok.

Brzdový systém:

Sériový brzdový systém nahradil vysoko kvalitný „NCCB (NOVITEC Composit Ceramic Brake) brake system“. Vpredu sa nachádza osem brzdičových strmeňov a keramické kotúče o veľkosti 380 milimetrov. Na zadnú časť sa namontovali „iba“ 4-brzdičové strmene, brzdy s keramickým kotúčom v rovnakej veľkosti ako na prednej náprave. Pri úprave podvozku sa firma Novitec opierala o skúsenosti firmy KW, od ktorej si daný podvozok objednala. Jedná sa presnejšie o kvalitné športové tlmiče (možnosť nastavenia výšky a tuhosti) a špeciálne pružiny.

Ferrari 612 Scaglietti od Pinifarina:


Novitec Ferrari 612 Scaglietti
Optický tuning (visual) prevedený na Ferrari Scaglietti:
Ako som už na začiatku spomínal jedná sa skôr o decentnejší tuning. O celkový vzhľad sa postaral známy designer Pininfarina a ako môžete vidieť na priložených fotografiách, ovláda svoje remeslo dokonale. Predný nárazník sa podobá skôr na nárazník Aston Martina a to hlavne kvôli otvoru na prívod náporového vzduchu (ku chladiču), ktorý je vyplnený chrómovou mriežkou, na ktorej je umiestnený znak firmy Ferrari – „koník“ :-D. Po bokoch sa nachádzajú výrezy na usmerňovanie studeného vzduchu k predným kotúčovým brzdám. Bočné prahy sú esteticky dotvarované ladným krivkám celého automobilu. Nakoľko väčšina šoférov uvidím toto Ferrari hlavne zozadu (ak to stihne :-D) je „zadok“ asi najprepracovanejšou časťou.

Zadný nárazník je skôr hranatejších tvarov. Na spodnej časti je samozrejmosťou difúzor. Na pravej a ľavej strane sa nachádzajú po dve okrúhle koncovky ( s priemerom 90 milimetrov), ktoré sú poslednou súčiastkou ladeného „Duplex“ výfukového systému, ktorý automobilu dodal pár koní navrch. Kontrast chrómovým koncovkám dodávajú typické okrúhle zadné svetlá Ferrari (tentoraz sú zatmavené). V stredovej časti sa nachádza miesto na EČV (evidenčné číslo vozidla).

Novitec Ferrari 612 Scaglietti
K exteriérovému optickému tuningu patria samozrejme aj elektrónové disky. Na Ferrari 612 Scaglietti si môžete (ak máte dobrý plat :-D) vybrať z dvoch typov (obyčajných a chrómových diskov) s označením Novitec NF2. Obidva typy majú rovnaké veľkosti a to:
- vpredu 9,0J x 19J ET 28
- vzadu 13,5J x 20J ET 46

Na tieto disky tuneri vybrali pneumatiky firmy Pirelli s označením Pirelli Pzero Rosso, ktoré sú vo veľkostiach:
- vpredu 275/35 R19
- vzadu 335/30 R20

Interiér je čalúnený podľa želania, buď kožou a lebo kožou v kombinácii s čoraz viacej používanou a obľúbenou Alcantarou. Ak budete mať záujem firma Novitec sa vám postará aj o vytunenie „cocpitu“. Môžete si doplatiť: športový volant s airbagom
hliníkové koberce – s logom firmy Novitec
hliníkové pedále – rovnako s logom firmy
a mnoho iného ...

Tak takto to dopadne keď sa stretnú talianski skvelí dizajnéri, automobilka a kvalitná tuningová firma. No čo, páči sa vám táto kombinácia?

Pár obrázkov Ferrari 612 Scaglietti v úprave od firmy Novitec:

preview
Firma Novitec bola založená v roku 1989, kedy začala s vývojom a úpravou veľmi rýchleho auta FIAT Uno Turbo 1,6. Tento „showcar“ im priniesol potrebný postreh v médiách a od tohto momentu sa začala spoločnosť razantným tempom vyvíjať. Dnes počíta tento veľký tím vyše 300 zamestnancov v 32 krajinách na celom svete. NOVITEC je špecialistom na kompletné úpravy rôznych značiek áut, hlavne sústredí svoje sily ale na talianske značky ALFA ROMEO, FIAT a LANCIA.

Firma dodáva jednak samostatné doplnky ako spojlery, nárazníky a rôzne motorové, podvozkové a interiérové diely, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov a výrobkov na konkrétne auto. V skorých deväťdesiatich rokoch minulého storočia bola založená vlastná divízia NOVITEC ROSSO, ktorá sa zaoberá extrémnymi, unikátnymi a luxusnými úpravami áut FERRARI a to jednak zovňajšku ale aj interiéru ako aj motorových a podvozkových častí. Hlavné materské sídlo firmy sa nachádza v meste Stetten, západne od Mníchova v nemeckom Bavorsku.


Čo hovoríte na toto talianske dielo od Ferrariho? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Novitec, tak navštívte našu podstránku:

NOVITEC tuning


Ostatné úpravy áut značky Ferrari nájdete v zozname našich článkov tu:

FERRARI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Patrik Cabánik
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 21956x    hodnotenie: 72/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt