support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ferrari Novitec Rosso Ferrari 599 SA Aperta – úprava GTB Fiorano logo ferrari

Novitec Rosso Ferrari 599 SA Aperta – úprava GTB Fiorano

30.Dec.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Robiť výnimočné veci je úžasné a robiť ich s radosťou a nadšením je to najlepšie čo môže človeka v živote stretnúť. A keďže sme portál zameriavajúci sa na tuning a na všetko s tuningom spojené, je jasné, že reč bude o ďalšom významnom projekte. V tom dnešnom sa spojili dva svetovo známe pojmy – Ferrari a Novitec Rosso. Tento nemecký úpravca talianskych klenotov s koňom v znaku sa najnovšie, na požiadavku jedného zo svojich klientov, zameral na exkluzívny kus s označením Ferrari SA Aperta, ktorému doprial výraznú výkonnostnú kúru!

Tí, ktorí o modeli SA Aperta ešte nikdy nepočuli, tak vedzte, že ide o jedno z najexkluzívnejších Ferrari modelov všetkých čias, navyše aperta, čiže otvorené. Bolo vymyslené a skonštruované pri príležitosti 80-tych narodenín spoločnosti Pininfarina, pričom iniciály SA sú odvodené od mien potomkov zakladateľa firmy. Auto je vyrobené v 80-kusovej limitovanej edícii, no ako to býva zvykom v podobných prípadoch, všetky sú už predané. Model SA Aperta vychádza z vlajkovej lode automobilky Ferrari, z modelu 599 GTB Fiorano, vďaka čomu zdedilo jedny z najsexy kriviek na svete, ako aj samotnú, neuveriteľne presnú a dokonalú techniku.

FERRARI 599 SA APERTA – IMPOZANTNÁ ČIERNA LAHÔDKA


Pod kapotou tohto unikátu sa nachádza pôvodná šesťlitrová V12-tka s vyšším výkonom od pôvodnej verzie GTB – 670 koní. Radosť z jazdy je tak výrazne umocnená aj vďaka možnosti jazdiť so stiahnutou strechou!

Na svete existujú ľudia, ktorým sa aj takéto unikátne aspekty zdajú málo. Jeden majiteľ tohto úžasného SA Aperta si po jeho kúpe uvedomil, že „sériové“ parametre sa mu mália a tak zašiel do firmy Novitec s jasným cieľom – vyšší výkon a ostrejší vzhľad. Firme Novitec netreba hovoriť dvakrát.

ferrari 599 sa aperta gtb fiorano novitec rosso

Model SA Aperta je od výroby viac než nádherné auto, a tak sa zásahy do exteriéru týkali výlučne továrenského charakteru. Na auto putovali karosárske diely z pripravovaného modelu GTO, to znamená predný lip, prahové nástavce a zadný nárazník s karbónovým difúzorom. Keďže bolo celé auto od nova čierne, v tomto temnom duchu pokračovala aj celá úprava. Zatmavené sú aj zadné svetlomety, čierne sú všetky mriežky otvorov a rovnakej orgazmickej farbe sa nevyhli ani ultraľahké disky. Tieto kované disky Novitec Rosso NF4 boli špeciálne vyvinuté pre model 599 a na tomto upravenom Ferrari si našli miesto vpredu 21 palcové a vzadu 22 palcové. Predné kolesá pritom vážia len 10,4 kg a majú rozmer 10Jx21, tie zadné sú „ťažké“ len 13,8 kg s rozmerom 12Jx22. Výsledkom je tak neuveriteľne príťažlivý vzhľad!

ferrari 599 sa aperta gtb fiorano novitec rosso

Performance stránka bola oproti exteriéru pozmenená výrazne viac. Už aj tak nízka SA Aperta bola ešte viac priblížená k zemi konkrétne o 25 mm, pričom auto je vybavené tiež možnosťou zdvihnutia svetlej výšky o 40 mm pre potreby nízkych prejazdov, akými sú napríklad spomaľovače. Tá je následne vrátená do pôvodného stavu buď stlačením tlačidla alebo automaticky po dosiahnutí rýchlosti 80 km/h.

TECHNICKÁ VYSPELOSŤ UKRYTÁ AJ POD KAPOTOU


ferrari 599 sa aperta gtb fiorano novitec rosso

No najväčším lákadlom a zámerom tohto projektu bol výkon. Šesťlitrový dvanásťvalec dostal podporu v podobe dvojice mechanických turbodúchadiel s vlastným olejovým okruhom, ktorých súčasťou je aj veľký medzichladič, nové vstreky, vzduchový filter a samozrejme výfukový systém z nerezovej ocele s koncovkami s priemerom 90mm a s možnosťou regulácie hlasitosti prostredníctvom elektronickej klapky. Výsledkom tohto snaženia je nárast výkonu o celých 218 koní a 242 Nm na hodnotu brutálnych 888 konských síl (653 kW) a 862 Nm pri 6600 ot./minútu! Takto upravená SA Aperta zrýchli na stovku len za 3,1 sekundy, na dvestovku za 9,1 sekundy a ručička tachometra tohto kabria sa zastaví na hodnote 340 km/h. Týmto počinom je exkluzivita SA Aperta posunutá do ešte vyšších výšok!

ferrari 599 sa aperta gtb fiorano novitec rosso

ferrari 599 sa aperta gtb fiorano novitec rosso

ferrari 599 sa aperta gtb fiorano novitec rosso

ferrari 599 sa aperta gtb fiorano novitec rosso

novitec logo

Firma Novitec bola založená v roku 1989, kedy začala s vývojom a úpravou veľmi rýchleho auta FIAT Uno Turbo 1,6. Tento „showcar“ im priniesol potrebný postreh v médiách a od tohto momentu sa začala spoločnosť razantným tempom vyvíjať. Dnes počíta tento veľký tím vyše 300 zamestnancov v 32 krajinách na celom svete. NOVITEC je špecialistom na kompletné úpravy rôznych značiek áut, hlavne sústredí svoje sily ale na talianske značky ALFA ROMEO, FIAT a LANCIA.

Novitec dodáva jednak samostatné doplnky ako spojlery, nárazníky a rôzne motorové, podvozkové a interiérové diely, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov a výrobkov na konkrétne auto. V skorých deväťdesiatich rokoch minulého storočia bola založená vlastná divízia NOVITEC ROSSO, ktorá sa zaoberá extrémnymi, unikátnymi a luxusnými úpravami áut FERRARI a to jednak zovňajšku ale aj interiéru ako aj motorových a podvozkových častí. Hlavné materské sídlo firmy sa nachádza v meste Stetten, západne od Mníchova v nemeckom Bavorsku.

Fotogaléria Novitec Rosso Ferrari 599 SA Aperta:Ako sa vám pozdáva toto Ferrari 599 SA Aperta od NOVITEC ROSSO?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Novitec, tak navštívte našu podstránku:

NOVITEC tuning


Ostatné úpravy áut značky Ferrari nájdete v zozname našich článkov tu:

FERRARI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Milan Dzadík
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3790x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt