support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ferrari Ferrari FXX-K Evo - famózna aerodynamika a vysoký výkon logo ferrari

Ferrari FXX-K Evo - famózna aerodynamika a vysoký výkon

07.Dec.2017
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ferrari predstavilo najnovší prírastok do svojho programu XX, ktorý je určený pre tých najnáročnejších zákazníkov. Modely s týmto označením sú aj po technickej stránke veľmi podobné pretekárskym špeciálom a určené sú pre tých, ktorým „bežné“ Ferrari skrátka nestačí. Taliansky výrobca so svojím najnovším modelom FXX-K Evo opäť posúva hranice.

Automobilka Ferrari prináša na trh novinku, ktorou vylepšuje doterajší model FXX-K, o čom svedčí aj prívlastok Evo. V tomto prípade novinka opäť vychádza z modelu LaFerrari a teda celkom prirodzene sa nevyhneme porovnávaniu jednotlivých parametrov. Poďme sa teda bližšie pozrieť na to, čo všetko sa podarilo technikom z Maranella vylepšiť a kam sa až podarilo posunúť hranice možného.

Ferrari FXX-K Evo je v oblasti aerodynamiky skutočným esom


Hlavnou doménou Ferrari FXX-K Evo je aerodynamika, ktorej je prispôsobený celkový vzhľad ako aj jednotlivé prvky karosérie. Novinka dostala aerodynamický paket, na ktorom vývojári pracovali vyše roka. Ferrari FXX-K Evo sa tak môže pochváliť prepracovanou prednou časťou, karbónovými lištami a ladnými bočnými líniami, ktoré smerujú k chladiacim otvorom motorového priestoru. Zadnej časti zas dominuje aktívny zadný spojler, ktorý pekne nadväzuje na samotnú karosériu. Výrobca sa pochválil, že novinka má prakticky rovnaké aerodynamické vlastnosti ako pretekárske špeciály série GT3.

ferrari fxx k evo

Pri aerodynamike ešte chvíľku zostaneme. Vývojárom sa podarilo dosiahnuť, že pri najvyšších rýchlostiach vytvára táto novinka prítlak až na úrovni 830 kg. V porovnaní s modelom FXX-K to predstavuje zlepšenie o 23% a v porovnaní s LaFerrari dokonca až o 75%. Vylepšenie aerodynamiky sa podpísalo aj na zlepšení chladenia brzdového systému.

Čo sa týka pohonnej jednotky, v zadnej časti sa ukrýva stále atmosférický 6.3-litrový hybridný dvanásťvalec s rovnakým výkonom ako v prípade Ferrari FXX-K. Hovoriť teda môžeme o maximálnom výkone 1 036 koní, pričom z tejto celkovej hodnoty sa podporný elektromotor stará o 190 koní.

ferrari fxx k evo

Ďalšie zmeny oproti predchádzajúcemu variantu sú skôr už len kozmetického charakteru, ako napríklad väčší farebný displej v kokpite. Dodajme, že novinka sa k novým zákazníkom dostane už o niekoľko mesiacov a súčasným majiteľom Ferrari FXX-K zároveň ponúkne výrobca možnosť konverzie na model Evo.

ferrari fxx k evo

ferrari fxx k evo

ferrari fxx k evo

ferrari fxx k evo

Prenádherný zvuk tohto superšportiaka si nenechaj ujsť! Preto si pozri toto video:

2018 Ferrari FXX K EVO pri testovaní na okruhu Monza:Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Ako sa ti pozdáva takéto Ferrari FXX K EVO ? Nech sa páči, hlasuj tu:Informácie o autách značky Ferrari a ich úpravách nájdeš v zozname našich článkov tu:

FERRARI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1839x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt