support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ferrari Ferrari FF V12 od Novitec Rosso: štvormiestny grand tourer s karbónovou výbavou logo ferrari

Ferrari FF V12 od Novitec Rosso: štvormiestny grand tourer s karbónovou výbavou

28.Aug.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Odborníci na úpravy modelov značky Ferrari opäť ukázali svoje schopnosti. Tentoraz sa rozhodli pre úpravu jedinečného Ferrari FF, ktoré v sebe spája viacero netradičných a pre túto značku unikátnych riešení. Predstavíme vám jedinečné štvormiestne Ferrari v podaní firmy Novitec Rosso. A nebude to len o výkone navyše.

Ferrari FF je autom, ktoré pravoverných fanúšikov maranellskej automobilky rozdelilo na dva tábory. Jedným sa páči, druhí zas tvrdia, že toto nie je tá cesta, ktorou by sa Ferrari malo uberať a s obavami čakajú na deň, kedy sa automobilka rozhodne predstaviť svoje prvé SUV. Model FF sa každopádne môže pochváliť viacerými prvenstvami v rámci portfólia automobilky a určite ho netreba zatracovať. Ako prvý prichádza s karosériou nazývanou shooting brake a zároveň aj štvoricou sedadiel. Zaujímavý vzhľad je pritom len zlomkom z toho, čo tento atraktívny športiak v kabáte s netradičným strihom ponúkne. A po zásahoch firmy Novitec Rosso sa jeho už beztak pozoruhodné schopnosti ešte rozširujú.

Ferrari FF so slušnou karbónovou výbavou


Zmeny zovňajška sa rozhodne prehliadnuť nedajú. Tvorcovia v Novitec Rosso ušili tomuto modelu na mieru kompletný karbónový bodykit, ktorý síce len jemne dotvára pôvodné línie, avšak upozorňuje na seba práve v kontraste so žltým lakom karosérie. Účelom nových prahov, predného podnárazníka a zadného difúzora bolo vylepšiť obtekanie vzduchu okolo karosérie pri zachovaní pôvodnej hmotnosti.

Celé auto bolo kvôli správnej aerodynamickej optimalizácii testované v špeciálnom tuneli, kde samozrejme dosiahlo lepšie výsledky než v sériovom prevedení. S vyššie spomínanými stylingovými doplnkami príjemne ladia aj kryty vonkajších spätných zrkadiel a karbónová strecha. V Novitec Rosso nezabudli ani na svoju špecialitu, ktorou je stmavená optika zadných svetiel. Celok dotvárajú 21-palcové disky vpredu, resp. 22-palcové disky vzadu z ľahkej zliatiny. Pre zaujímavosť uveďme, že hmotnosť oboch kolies pri použití 21-palcových diskov na prednej náprave je iba 9,9 kg. Ferrari FF od Novitec Rosso obúva pneumatiky Pirelli PZero so zvýšenou priľnavosťou a rozmermi 255/30 ZR21 vpredu a 315/25 ZR22 vzadu. Bránu k lepším jazdným vlastnostiam otvára kit pružín znižujúcich svetlú výšku.

ferrari ff v12 grand tourer novitec rosso tuning

Dvanásťvalec vo Ferrari FF dostal pár koní navyše


Nebol by to správny tuning bez poriadneho vylepšenia výkonu, mohli by sme síce namietať, že sériový atmosférický dvanásťvalec ho bytostne nepotrebuje, ale na druhej strane, vždy je čo zlepšovať.

Atmosférická V12-ka s objemom 6.3 litra dostala od tuningovej dielne Novitec Rosso lepšiu výfukovú sústavu a prepracovanú elektronickú jednotku. Motor teraz môžete vytáčať až po 8 200 ot./min. , pri ktorých toto auto dosahuje svoj maximálny výkon zodpovedajúci hodnote 516 kW/702 koní. Šoféri s väčším citom určite pocítia drobné zlepšenie. Nie je to len o dvoch desatinách sekundy pri zrýchlení z nuly na 100 km/h, ale o ešte pružnejších reakciách motora v rôznom spektre otáčok. Zvýšila sa aj maximálna rýchlosť a to presne o 5 km/h, po novom je teda „maximálka“ 340 km/h.

ferrari ff v12 grand tourer novitec rosso tuning

Sedemstupňová dvojspojková prevodovka zostala bezo zmien, úpravca však ponúka do kokpitu dlhšie radiace „pádla“ vyrobené z karbónu. Úpravca rovnako obišiel aj nový systém pohonu všetkých štyroch kolies 4RM, v tomto prípade však žiadne úpravy ani potrebné neboli.

Keď sme už načrtli interiér, poďme doňho nahliadnuť. Nájdeme v ňom rôzne dekoračné lišty vyrobené z karbónu a čalúnenie kombináciou koža a alcantara. Firma Novitec Rosso však upravuje interiér presne podľa individuálnych požiadaviek zákazníka a v tomto prípade sa fantázii nekladú prakticky žiadne obmedzenia.

ferrari ff v12 grand tourer novitec rosso tuning

ferrari ff v12 grand tourer novitec rosso tuning

ferrari ff v12 grand tourer novitec rosso tuning

Fotogaléria Novitec Rosso Ferrari FF:novitec logo

Firma Novitec bola založená v roku 1989, kedy začala s vývojom a úpravou veľmi rýchleho auta FIAT Uno Turbo 1,6. Tento „showcar“ im priniesol potrebný postreh v médiách a od tohto momentu sa začala spoločnosť razantným tempom vyvíjať. Dnes počíta tento veľký tím vyše 300 zamestnancov v 32 krajinách na celom svete. NOVITEC je špecialistom na kompletné úpravy rôznych značiek áut, hlavne sústredí svoje sily ale na talianske značky ALFA ROMEO, FIAT a LANCIA.

Novitec dodáva jednak samostatné doplnky ako spojlery, nárazníky a rôzne motorové, podvozkové a interiérové diely, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov a výrobkov na konkrétne auto. V skorých deväťdesiatich rokoch minulého storočia bola založená vlastná divízia NOVITEC ROSSO, ktorá sa zaoberá extrémnymi, unikátnymi a luxusnými úpravami áut FERRARI a to jednak zovňajšku ale aj interiéru ako aj motorových a podvozkových častí. Hlavné materské sídlo firmy sa nachádza v meste Stetten, západne od Mníchova v nemeckom Bavorsku.

Oficiálne video sériového modelu Ferrari FF:Ferrari FF v akcii:Váš názor na stylingovú úpravu Ferrari FF s bohatou karbónovou výbavou v podaní úpravcu NOVITEC ROSSO ? Hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Novitec Rosso, tak navštívte našu podstránku:

NOVITEC tuning


Ostatné úpravy áut značky Ferrari nájdete v zozname našich článkov tu:

FERRARI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5739x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt