support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ferrari Ferrari F430 Scuderia Spider 16M Project od Anderson Germany logo ferrari

Ferrari F430 Scuderia Spider 16M Project od Anderson Germany

11.Aug.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Exkluzivite a fantázii sa medze nekladú, najmä čo sa týka úprav automobilov. Nemecký tuningový velikán, ktorý si hovorí Anderson Germany preferuje skôr unikátne prestavby, než tie ortodoxné. Aj preto sa najnovšie pustil do projektu, v ktorom pretransformoval známe a obľúbené Ferrari F430 na ešte obľúbenejší model Scuderia Spider 16M. Nechýbajú samozrejme ani dodatočné vylepšenia.

Ferrari F430 – to je auto, ktoré sa stalo základom pre tento projekt. Jedná sa o model vyrábaný talianskou automobilkou Ferrari v rokoch 2004 až 2009, ako nástupca úspešného modelu F360. Výrazne športovejšie línie, silnejšie pohonné ústrojenstvo, erotickejší interiér, to všetko charakterizuje model F430. Ak máte dostatok finančných prostriedkov a chcete svoj život prežívať naplno a s poriadnou porciou štýlovosti, Ferrari F430 je pre vás ako stvorené. Štýl nie je to jediné, čo vám Ferrari F430 dokáže ponúknuť. Pod zadnou kapotou sa totiž nachádza agilný 4,3-litrový V8 motor z dielne Ferrari/Maserati ako výsledok päťdesiatročného programu Dino racing, ktorého hodnoty predstavujú 490 koní (360 kW) a 465 Nm. Auto s týmto ústrojenstvom nielenže zrýchli na sto kilometrovú rýchlosť za 4 sekundy, ale jeho zvukový prejav je viac než úchvatný.

Anderson Germany Ferrari F430 Scuderia Spider 16M Project


ferrari spider scuderia tuning anderson germany

Cieľom tohto projektu firmy Anderson Germany bolo pretvorenie modelu F430 na limitovaný model Scuderia Spider 16M, z ktorého sa vyrobilo len 499 kusov. Kto si nestihol jeden zakúpiť, nemusí smútiť, Anderson Germany má riešenie.

Ako základ tohto projektu poslúžil spomenutý model F430, ktorý prešiel pomerne veľkou, no citlivou prestavbou v oblasti prednej časti, boku v podobe prahových nástavcov a zadnej časti v oblasti difúzora a uchytenia výfukového systému. Výsledok je na nerozoznanie od limitovaného modelu Scuderia Spider 16M, no projekt týmto zďaleka neskončil.

ferrari spider scuderia tuning anderson germany

Ak bol bodykit na správnom mieste, mohlo sa začať s ďalšími úpravami. Úpravca zvolil nádherný čierny lesklý lak Hyper Black, ktorý je doplnený polepmi typickými pre model Scuderia Spider 16M – stredový karbónový pás so žltými okrajovými líniami. Erotickú exotickosť exteriéru podtrhujú ešte dodatočné karbónové doplnky ako spätné zrkadlá, zadný difúzor, mriežka motora ako aj jeho samotný kryt a zatmavené zadné a predné svetlomety spolu so zatmavenými sklami.

ferrari spider scuderia tuning anderson germany

Pokiaľ ide o performance tohto čierneho krásavca, úpravca siahol po optimalizácii riadiacej jednotky, inštalácii špeciálneho výfukového systému s troma úrovňami nastavenia hlasitosti, resp. zvukového prejavu a modifikácií zvodov. Výsledkom je nárast výkonu o 79 koní na konečných 569 konských síl. Auto je okrem toho položené na športovom podvozku a exkluzívnom obutí – 20 palcové päťlúčové čierne disky s karbónovými prvkami a žltými lemami...jednoducho dokonalosť.

ferrari spider scuderia tuning anderson germany

Samozrejmosťou individualizácie bol aj vo výsledku krásny interiér, ktorý je vytvorený kombináciou čiernej kože s karbónovým vzorom, čiernej Alcantary, žltého prešívania a samozrejme karbónových doplnkov v podobe rýchlostných páčok, volantu, madiel dverí atď. Kokpit je taktiež vybavený DVD systémom a audiom v podobe subwoofera a zosilovača.

ferrari spider scuderia tuning anderson germany

ferrari spider scuderia tuning anderson germany

ferrari spider scuderia tuning anderson germany

anderson germany logo

Ferrari 430 SPIDER Scuderia 16M Project - tuning od firmy Anderson Germany v galérii:Váš názor na Ferrari 430 Spider Scuderia 16M Project od Anderson Germany ? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Anderson Germany, tak navštívte našu podstránku::

ANDERSON GERMANY


Viac informácií k možným úpravám áut značky Ferrari vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FERRARI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9132x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt