support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ferrari 774 koní a športový bodykit pre Ferrari F12berlinetta od Novitec Rosso logo ferrari

774 koní a športový bodykit pre Ferrari F12berlinetta od Novitec Rosso

02.Nov.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ferrari F12berlinetta sa verejnosti predstavilo po prvýkrát na ženevskom autosalóne 2012. Odvtedy sa mu dostalo množstvo pozornosti a získalo aj viacero ocenení. Toto krásne Ferrari v sebe ukrýva viacero technických riešení z monopostov F1 a výkonný 6,3-litrový dvanásťvalec. Že už v prípade tohto modelu nemôže byť nič lepšie? Ale môže, úpravcovia zo spoločnosti Novitec sa model F12berlinetta rozhodli ešte vylepšiť.

Spoločnosť Novitec sa špecializuje predovšetkým na športové a exkluzívne automobily. Najčastejšie je ich meno spájané s automobilkou Ferrari, pričom dnes už svoj paket vylepšení ponúkajú takmer ku každému modelu. Úprava takýchto vozidiel si vyžaduje predovšetkým cit a množstvo skúseností, ktoré divízii Novitec Rosso nemožno uprieť. Dokázali to aj teraz úpravami atraktívneho modelu F12berlinetta.

Pre taliansku krásku pripravili v Novitec Rosso veľmi slušivý bodykit, ktorý sa ale stará nielen o vylepšenie vzhľadu, ale predovšetkým o lepšie obtekanie vzduchu okolo karosérie. Karbónové doplnky sú presne tvarované tak, aby aerodynamike karosérie čo najviac pomohli a zároveň aby vozidlo zbytočne nezaťažovali. V prípade takýchto úprav je to totiž doslova boj o každý kilogram celkovej hmotnosti. Všetky dodatočné komponenty boli samozrejme dôkladne otestované vo veternom tuneli. Okrem doplnkov bodykitu nájdete na tomto vozidle aj karbónové kryty výduchov s vonkajších spätných zrkadiel.

Vzhľadové úpravy prebiehali v každom prípade citlivo a tak dodatočné prvky pôsobia celkom prirodzene. Povedať sa to dá aj o použitých diskoch Novitec Rosso NF4, ktoré sú s priemerom 21-palcov použité na prednej náprave a s priemerom 22-palcov na zadnej náprave. Pri spoločnosti Novitec Rosso sme si už zvykli na zatmavenú optiku svetiel, ktorú doprajú prakticky každému Ferrari. Ani F12berlinetta nie je v tomto ohľade výnimkou.

Kupé z Maranella dostalo od Novitec Rosso slušnú dávku výkonu navyše


Toto športové kupé z Maranella ukrýva pod svojou kapotou ocenený dvanásťvalec s objemom 6,3l. Úpravy spočívajúce v preprogramovaní riadiacej jednotky sa postarali, že stádo pod kapotou sa rozrástlo o 34 koní. Celkový výkon Ferrari F12berlinetta od Novitec Rosso je až 569 kW/774 koní pri 8 500 ot./min. Narástol aj krútiaci moment, ktorý má maximum 716 Nm pri 6 300 ot./min. Na jazdnú dynamiku vplývajú aj skrátené prevody 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovky inšpirovanej špeciálmi z F1.

Zvýšenie výkonu malo samozrejme aj vplyv na maximálnu rýchlosť, ktorá je po úpravách až 345 km/h. V prípade záujmu si môžete nechať vo firme Novitec osadiť aj výfukovú sústavu s nastaviteľnou klapkou. Za príplatok je k dispozícii aj elektronický systém nastavovania svetlej výšky, ktorý dokáže F12berlinette priblížiť k zemi až o 40 mm.

Úpravy sú pripravené aj pre interiér, ktorý vám v Novitec radi upravia presne podľa konkrétnych predstáv. V ponuke sú rôzne možnosti kvalitného čalúnenia a dekoračných obkladov. Nechýbajú samozrejme ani ozdobné hliníkové a karbónové prvky. S celkovou cenou za tento počin sa úpravca zatiaľ nepochválil, no môžeme vám ale prezradiť, že už len za „drobné“ výkonnostné úpravy zaplatíte toľko, ako za auto nižšej strednej triedy ;-)

ferrari f12berlinetta novitec rosso tuning

ferrari f12berlinetta novitec rosso tuning

ferrari f12berlinetta novitec rosso tuning

ferrari f12berlinetta novitec rosso tuning

ferrari f12berlinetta novitec rosso tuning

ferrari f12berlinetta novitec rosso tuning

ferrari f12berlinetta novitec rosso tuning

ferrari f12berlinetta novitec rosso tuning

novitec logo

NOVITEC


Firma Novitec bola založená v roku 1989, kedy začala s vývojom a úpravou veľmi rýchleho auta FIAT Uno Turbo 1,6. Tento „showcar“ im priniesol potrebný postreh v médiách a od tohto momentu sa začala spoločnosť razantným tempom vyvíjať. Dnes počíta tento veľký tím vyše 300 zamestnancov v 32 krajinách na celom svete. NOVITEC je špecialistom na kompletné úpravy rôznych značiek áut, hlavne sústredí svoje sily ale na talianske značky ALFA ROMEO, FIAT a LANCIA.

Novitec dodáva jednak samostatné doplnky ako spojlery, nárazníky a rôzne motorové, podvozkové a interiérové diely, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov a výrobkov na konkrétne auto. V skorých deväťdesiatich rokoch minulého storočia bola založená vlastná divízia NOVITEC ROSSO, ktorá sa zaoberá extrémnymi, unikátnymi a luxusnými úpravami áut FERRARI a to jednak zovňajšku ale aj interiéru ako aj motorových a podvozkových častí. Hlavné materské sídlo firmy sa nachádza v meste Stetten, západne od Mníchova v nemeckom Bavorsku.

Ferrari F12berlinetta od Novitec - zvuk z výfuku, akcelerácia, vzhľad a ukážka sily motora na okruhu:Váš názor na celkovú úpravu pre Ferrari F12berlinetta od NOVITEC ROSSO ? Hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Novitec Rosso, tak navštívte našu podstránku:

NOVITEC tuning


Ostatné úpravy áut značky Ferrari nájdete v zozname našich článkov tu:

FERRARI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2543x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt