support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ferrari Ferrari Enzo v tuningovej paráde MIG-U1 od Gemballa logo ferrari

Ferrari Enzo v tuningovej paráde MIG-U1 od Gemballa

10.Apr.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V dnešnom konzumnom svete sme si už v podstate zvykli na hocičo, napríklad na úpravy exotických vozidiel. Možno sa niekomu zdá trochu zvrátene nechať si upraviť už aj tak exkluzívne a jedinečné auto v hodnote niekoľko miliónov eur, no nájdu sa aj takí ľudia, ktorí to doslova vyhľadávajú. Veď každý sa nejakým spôsobom chcem od ostatných líšiť, nejako vytŕčať z davu. Ako sme už spomenuli, úprava exotických automobilov dnes už nie je nič výnimočné. Stačí si napríklad zobrať nemeckého úpravcu Gemballa, ktorý upravuje rad za radom luxusné a extrémne drahé vozy. Jeho najnovším projektom je Ferrari Enzo, s označením Gemballa MIG-U1.

Ferrari Enzo je automobil, ktorý si ani nemusíme predstavovať, pretože ho každý dôverne pozná. Je to jedno z najexkluzívnejším vozidiel, aké sa dajú na našej Zemi zohnať. Je až tak exkluzívne, že pred jeho kúpou už musíte nejaké to Ferrari vlastniť a na kúpu modelu Enzo musíte byť pozvaný. No uznajte :-). A že potom prečo je svet miestom neobmedzených možností. Taliansky dizajn tohto zbesilého koňa je úchvatný, plný oblých línií. Avšak dizajn nie je jediné, čo Enzo ponúka.

Pod zadnou kapotou tohto majestátneho žrebca sa nachádza šesťlitrový dvanásť valec do V, ktorý produkuje 660 konských síl (485 kW) a 657 Nm. Vďaka takémuto výkonu dokáže Enzo šprintovať z pokoja na stovku za príjemných 3,14 sekundy a maximálna rýchlosť činí 360 km/h. Možno si poviete, že takýto výkon má dnes už obrovské množstvo áut a nestoja ani zlomok toho, čo Enzo. Avšak Ferrari Enzo je vrcholom talianskej produkcie Ferrari a klenoty sa predsa cenia.

FERRARI ENZO GEMBALLA MIG-U1


Nemecký úpravca Gemballa je v motoristickom svete uznávaným úpravcom vozidiel Porsche, no najnovšie si na paškál vzal práve toto exkluzívne Ferrari, ktorého výsledok pomenoval Gemballa MIG-U1.

Začnime teda exteriérom. Úpravca veľmi dobre vie, čo znamená prítlak a takisto vie navrhnúť aerodynamické prvky tak, by docielil čo najlepšiu a najvhodnejšiu aerodynamiku pre toto auto. Osadil preto nový predný nárazník pripomínajúci nos F1 s karbónovým spojlerom, ktorý vyvíja prítlak rovnajúci sa záťaži 35 kg. Podobne je na tom aj mohutné karbónové krídlo, ktoré tlačí silou 85 kg. Navyše, pri dosiahnutí rýchlosti 120 km/h sa vysunú dodatočné prítlačné klapky podobne, ako je to u stíhačky MIG. Auto tiež dostalo výduchy a otvory na prívod chladného a čerstvého vzduchu, cez predné blatníky a mohutné otvory v prednom nárazníku k predným brzdám, strešný výduch a bočné mohutné vedú vzduch k zadným brzdám a do motorového priestoru. Nad zadnými svetlami sa taktiež nachádza dvojica výduchov, ktoré naopak, odvádzajú zohriaty vzduch z priestoru motora. Zadok okrem spojlera dostal prídavný karbónový difúzor na korekciu prúdiaceho vzduchu. Zadnej časti ešte dominujú dva páry zaujímavých koncoviek výfuku, opäť pripomínajúce stíhacie lietadlo MIG. Gemballa Enzo je oproti sériovej verzii ešte rozšírený a to o 80 mm vpredu a 100 mm vzadu.

Mnohých z vás budú určite zaujímať performance informácie. Tuner preprogramoval riadiacu jednotku motora a osadil kompletne novú výfukovú sústavu. Vďaka týmto zásahom stúpol výkon tohto jedinca na rovných 700k (616 kW), pričom na želanie zákazníka je možné ešte posunúť výkonovú krivku na hodnotu 750, resp. 800k a to už je slušná porcia výkonu. Na aute sú obuté na zákazku vyrábané extrémne ľahké disky Gemballa GTR Racing z produkcie Advanced Structural Alloys s pavučinovým dizajnom, o rozmere 19 a 20 palcov, s pneumatikami 265/35 vpredu a 335/30 vzadu.

Za grafitovými diskami sa skrýva sofistikovaný systém nemeckej firmy KW Suspension, Hydraulic Lift System (HLS). Ten umožňuje z pohodlia interiéru dvihnúť svetlú výšku vozidla v priebehu niekoľkých sekúnd až o 45 mm, čo nájde svoje uplatnenie pri prejazde nerovnosťami, či spomaľovačmi. Veď uznajte, kto by chcel zachytiť karbónový spojler v hodnote niekoľko desiatok tisíc eur :-). Následným stlačením tlačidla alebo dosiahnutím rýchlosti 80 km/h sa výška podvozku automaticky vráti do pôvodnej polohy.

Interiér je luxusným miestom samým o sebe. Snúbi sa v ňom červeno-čierna kombinácia kože, karbónu a semišu, jednak na športových sedadlách, výplniach dverí, ale aj na športovom volante. Pokiaľ ide o pobavenie, Gemballa MIG-U1 je vybavená sedem palcovým LCD displejom, navigáciou, DVD meničom a konektorom pre iPod. O poriadny zvukový zážitok sa stará 950 wattový zosilovač, ktorý živí mohutný subwoofer umiestnený medzi sedadlami a 165 mm reproduktory v predných dverách. Ponáhľajte sa, vyrobených bude len 25 kusov :-).

ferrari enzo gemballa mig u1

ferrari enzo gemballa mig u1

ferrari enzo gemballa mig u1

ferrari enzo gemballa mig u1

ferrari enzo gemballa mig u1

ferrari enzo gemballa mig u1

Ferrari Enzo Gemballa MIG-U1:


Váš názor na upravené Ferrari Enzo s označením MIG-U1 od tunerov z Gemballa? Nech sa páči, hlasujte:


Ostatné úpravy áut značky Ferrari nájdete v zozname našich článkov tu:

FERRARI tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy GEMBALLA, tak navštívte našu podstránku:

GEMBALLA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5487x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt