support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Ferrari Ferrari Enzo Edo Competition - vyšší upgrade pre športové zážitky ! logo Ferrari

Ferrari Enzo Edo Competition - vyšší upgrade pre športové zážitky !

16.Jul.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

„Tuningáči“ z Edo Competition naozaj nelenia a po tuningovej úprave Ferrari 599 GTB, o ktorom sme vám pred nedávnom ponúkli článok, nám opäť prinášajú nové dobrodružstvo pod názvom Ferrari Enzo, čo len dokazuje ich špecializáciu na luxusné športové autá.

Keďže inžinieri Ferrari nenechali nič na náhodu a dizajnovú a aerodynamickú časť Enza zvládli dokonale, pánom z firmy Edo Competition neostávalo nič iné, iba sa sústrediť na motor a jazdné vlastnosti auta. A povedzme si pravdu, dali si skutočne záležať, aby konečný výsledok naozaj stál za to.

Ferrari Enzo Edo Competition
Štandardná verzia Ferrari Enzo je na automobilovom trhu od roku 2002. Má šesťlitrový V12 motor so štyrmi ventilmi na piest a výkonom 485kW (660 koní) s krútiacim momentom 657 Nm pri 5500 otáčkach. Na výber ponúka manuálnu alebo automatickú prevodovku s plynule meniteľným prevodom. Jeho maximálna rýchlosť je 350km/h a zrýchlenie z 0 na 100km/h je za 3,6 sekúnd.

Firma Edo Competition zdvihla výkon 6-litrového V12 motora na 700 koní (514kW) pri otáčkach 8200 a maximálnym krútiacim momentom 715 Nm pri 5800 otáčkach. Maximálna rýchlosť Ferrari Enza v úprave od Edo Competition je 370km/h. Zrýchlenie tohto nadupaného športiaka činí z pokoja na 100km/h len za 3,5 sekundy, ďalej na rýchlosť 200km/h zrýchli za 9,5 sekundy a na 300km/h za 22 sekúnd.

Zdvihnutie výkonu Enza dosiahol team od Edo Competition novým výfukovým potrubím, podobným ako na Ferrari FXX, vysoko-prietokovým katalyzátorom, výkonným výfukovým tlmičom, modifikovaným satím so systémom nárazu vzduchu, vysokovýkonným vzduchovým filtrom a rekalibráciou ECU.

Ferrari Enzo Edo Competition
Takou malou čerešničkou na torte je diaľkovo nastaviteľná hlučnosť nehrdzavejúceho oceľového tlmiča výfuku pomocou motýlikovitej klapky. Stačí stlačiť gombík na diaľkovom ovládači a výfuk má hneď iný zvuk.

Kolesá boli tiež pozmenené. Sériová výroba nám ponúka pneumatiky o rozmeroch 245/35 ZR 19 vpredu a 345/35 ZR 19 vzadu. Kolesá od firmy Edo Competition sú vpredu s hliníkovými diskami o rozmere 10 x 19 a pneumatikami 265/35 ZR 19 a vzadu s hliníkovými diskami 13 x 20 a pneumatikami 335/30 ZR 20. Špeciálne ultraľahké pneumatiky, vytvorené pre tento model, sú od firmy Michelin. Farbu diskov si zákazník môže zvoliť podľa vlastných predstáv.

Vozidlu samozrejme nechýba systém kontrolujúci tlak vzduchu v pneumatikách a taktiež teplotu každej jednej pneumatiky zvlášť. Kolesá sú zavesené na športových tlmičoch s možnosťou nastavenia tlaku a sily odrazu pruženia, podobne ako je to na FIA GT MC12. Tiež bola vymenená spojka za novú vysokovýkonnú extrémne ľahkú spojku, s dvomi voliteľnými trecími zmesami (strada/pista) a tiež nová prevodovka s rovnakým časovaním zmeny prevodu ako je to pri Ferrari FXX.

Ferrari Enzo Edo Competition Ferrari Enzo Edo Competition Ferrari Enzo Edo Competition Ferrari Enzo Edo Competition

Ferrari Enzo Edo Competition:Wallpaper "Ferrari Enzo Edo Competition" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Váš názor na úpravu Ferrari Enzo od nemeckého úpravcu Edo Competition?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Edo Competition, tak navštívte našu podstránku:

Edo Competition


Ostatné úpravy áut značky Ferrari nájdete v zozname našich článkov tu:

Ferrari tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10357x    hodnotenie: 27/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt