support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Ferrari Novitec Rosso Ferrari California – luxusná šľahačková torta logo Ferrari

Novitec Rosso Ferrari California – luxusná šľahačková torta

21.Jun.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Luxusné a športové autá tu odjakživa boli z jedného prostého dôvodu – zabávať ľudí a dopriať im zatiaľ nepoznané a vysnívané. Jedinou nevýhodou tohto faktu ale je, že vychutnať si ho môžu len majetní. Každopádne, superšportiaky majú prioritne zabávať a dopriať človeku rýchlu, svižnú a adrenalínovú jazdu. V podstate preto sú konštruované. No tuningové firmy ako Novitec, MTM, Brabus atď. sú tu presne od toho, aby výkonnostné krivky týchto beštiálnych športiakov ešte zvyšovali a robili z nich exkluzívne kúsky. Nemecký šéfkuchár talianskych tuningových špecialít, firma Novitec Rosso už raz úpravu vkusného Ferrari California priniesla, no poskytovala „len“ 500 koní. Tentokrát sa Novitec Rosso do Californie zahrýzol oveľa intenzívnejšie a ingrediencie, ktoré teraz zdobia túto luxusne vyšľahanú tortu, sú omnoho lákavejšie.

Ferrari California je „druh“ Ferrari, aké tu vo svojej podstate ešte nebolo. 340 litrov odkladacích priestorov, za príplatok dve detské sedačky s úchytmi ISOFIX a nezvyčajne dvihnutý zadok tejto krásky z Maranella. Aj napriek týmto „vymoženostiam“ je Ferrari California jedno z najvydarenejších divých koní tejto talianskej automobilky. Ohúri takpovediac sviežim, dokonalým a sexy dizajnom, na ktorom je okamžite vidieť, že tomuto stroju v útrobách prúdi „talianska krv“.

Ferrari California by sme mohli zaradiť do segmentu GT, resp. Gran Turismo, či sa bavíme o krásnom dizajne s mierne nevšednými tvarmi karosérie alebo svižnej motorizácii. Pod kapotou tejto mašiny sa honosí 4,3 litrová V8-čka s maximálnym výkonom 460 konských síl (338 kW) a 485 Nm. Maximálna rýchlosť tejto talianskej šľahačky predstavuje 310 km/h a šprint na stovku zvládne za krásne 4 sekundy.

NOVITEC ROSSO FERRARI CALIFORNIA


Nemecká firma Novitec Rosso je špecialistom na úpravy vozidiel značiek Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lancia a Maserati a práve Ferrari je hlavným bodom tohto článku. Niektorí možno zaregistrovali, že Novitec Rosso už raz tuningový paket pre Ferrari California priniesol, no tentokrát sa do tejto záležitosti „obul“ naplno a výsledkom je dych berúci projekt.

V8-čkový agregát ponúka v sériovom stave pre niekoho „len“ 460 čistokrvných koníkov, no firme Novitec Rosso sa to zjavne málilo. Aj preto pod prednú kapotu putoval mechanický kompresor tlačiaci zatiaľ 0,4 baru, osadený bol športový výfukový systém a týmto zmenám bola prispôsobená aj riadiaca jednotka.

Čerešničkou tejto šľahačkovej torty je možnosť regulovať hladinu zvuku, resp. silu prejavu výfukového systému stlačením tlačidla Manettino, ktorý je umiestnený na volante.

Výkon pôvabnej Californie tak razantne podskočil na úctyhodných 606 konských síl (446 kW). Maximálna rýchlosť sa tak zlepšila o 15 km/h, to jest 325km/h a z 0 na 100km/h zašprintuje za necelých 3,8 sekundy. 146 koňový nárast výkonu naozaj nie je na zahodenie a ten zvuk, ktorý kompresor vydáva, je na nezaplatenie.

O dokonalejšiu stabilitu sa stará znížený podvozok -25 mm navyše s hydraulickým nastavením prednej časti pre potreby prejazdom nerovnosťami, ktorá sa dokáže dvihnúť o 40 mm.

Štýlová snehobiela California sa točí na 21“, resp. 22“ diskoch Novitec Rosso NF3 o rozmeroch 9Jx21 vpredu a 11,5Jx22 vzadu. Tieto päťlúčové disky sú obuté do kvalitných pneumatík Pirelli s rozmermi 225/30 ZR 21 vpredu a 315/25 ZR 22 vzadu. Tomu sa hovorí ozaj luxusné obutie.

Čo sa týka dizajnovej individualizácie tejto krásky, Novitec Rosso ponúka úpravu interiéru čisto podľa želania zákazníka. Zvonku auto dostalo predný karbónový spojler, odtrhovú lištu veka kufra, taktiež z karbónu a karbónový difúzor v zadnom nárazníku.

ferrari california 606 novitec rosso

ferrari california 606 novitec rosso

ferrari california 606 novitec rosso

ferrari california 606 novitec rosso

ferrari california 606 novitec rosso

Fotogaléria Novitec Rosso Ferrari California:preview
Firma Novitec bola založená v roku 1989, kedy začala s vývojom a úpravou veľmi rýchleho auta FIAT Uno Turbo 1,6. Tento „showcar“ im priniesol potrebný postreh v médiách a od tohto momentu sa začala spoločnosť razantným tempom vyvíjať. Dnes počíta tento veľký tím vyše 300 zamestnancov v 32 krajinách na celom svete. NOVITEC je špecialistom na kompletné úpravy rôznych značiek áut, hlavne sústredí svoje sily ale na talianske značky ALFA ROMEO, FIAT a LANCIA.

Firma dodáva jednak samostatné doplnky ako spojlery, nárazníky a rôzne motorové, podvozkové a interiérové diely, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov a výrobkov na konkrétne auto. V skorých deväťdesiatich rokoch minulého storočia bola založená vlastná divízia NOVITEC ROSSO, ktorá sa zaoberá extrémnymi, unikátnymi a luxusnými úpravami áut FERRARI a to jednak zovňajšku ale aj interiéru ako aj motorových a podvozkových častí. Hlavné materské sídlo firmy sa nachádza v meste Stetten, západne od Mníchova v nemeckom Bavorsku.


Ako by ste zhodnotili úpravu Ferrari California 606 od NOVITEC ROSSO ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Novitec, tak navštívte našu podstránku:

NOVITEC tuning


Ostatné úpravy áut značky Ferrari nájdete v zozname našich článkov tu:

FERRARI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5060x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt