support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ferrari Ferrari 812 Superfast: dvanásť valcov a bravúrny dizajn pre tento superšportiak logo ferrari

Ferrari 812 Superfast: dvanásť valcov a bravúrny dizajn pre tento superšportiak

10.Jul.2017
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

O tom, že Ferrari F12berlinetta sa dočká svojho nástupcu sme už istý čas vedeli. Akékoľvek čakanie a špekulovanie o tom ako bude vyzerať je však teraz už minulosťou. Prichádza totiž Ferrari 812 Superfast, ktoré je jeho hrdým a veľmi schopným nástupcom.

Automobilka Ferrari si dlhé roky zakladala na tom, že vo svojich modeloch využívala zásadne motory s atmosférickým prepĺňaním. Doba sa však mení a spolu s novými trendmi sa aj do maranellských športiakov dostali turbomotory. Aktuálne sa chce Ferrari presadiť aj poli hybridov a už čoskoro plánuje do svojich modelov nasadzovať hybridné pohonné jednotky. Ferrari 812 Superfast sa však do bodky drží práve spomínanej tradície. Nenájdete v ňom turbomotor a rovnako ani žiadny elektromotor. Napriek tomu sa môžete spoľahnúť na jeho neuveriteľnú silu a ponúka jej ešte viac než jeho predchodca.

Ferrari 812 Superfast nezostáva svojmu menu nič dlžný


Automobilka Ferrari tentoraz zvolila pomerne netradičný názov. Ide o anglický výraz Superfast, ktorý jednoducho a pritom celkom presne vystihuje to, čo od neho môžete očakávať. Okrem vysokého výkonu je to však veľmi atraktívny dizajn, ktorý je v súlade s aktuálnym smerovaním značky. Po vzhľadovej stránke nemáme modelu 812 Superfast prakticky čo vyčítať. Ostré hrany dopĺňajú ladné bočné krivky. Novinka sa môže zároveň pochváliť viacerými aktívnymi aerodynamickými prvkami, ktoré dokážu obtekajúci vzduch nasmerovať presne tam, kam je to potrebné. Nechýbajú pritom ani moderné full-LED svetlá vpredu aj vzadu. Okrem moderných prvkov tu ale nájdeme aj odkazy na slávne modely z minulosti. Zadná časť bola napríklad spracovaná s odkazom na model 365 GTB4 Daytona z roku 1969.

ferrari 812 superfast

Ruka v ruke s fantastickým dizajnom kráčajú aj špičkové technológie. Nechýba športový elektrický posilňovač riadenia a natáčanie zadnej nápravy. V tomto bode sa už dostávame k motoru, ktorý bude pre mnohých záujemcov tým hlavným lákadlom. Novinka sa môže pochváliť atmosférickým dvanásťvalcom s objemom 6.5 l, ktorý sa dokáže postarať o výkon 588 kW/800 koní. V porovnaní s predchodcom je to krok vpred nielen čo sa týka výkonu ale aj objemu. Zabudnúť nesmieme ani na maximum krútiaceho momentu. V tomto ohľade môžete počítať s hodnotou 718 Nm pri 7 000 ot./min. S motorom spolupracuje 7-stupňová dvojspojková prevodovka F1 DCT s vylepšenými odozvami na radenie.

ferrari 812 superfast

O tom, že sa s Ferrari 812 Superfast bude dať užiť kopec zábavy svedčia aj ďalšie parametre. Podľa oficiálnych údajov dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h už za 2,9 sekundy a maximálna rýchlosť predstavuje 340 km/h. Pri porovnaní s predchodcom aj v tomto prípade môžeme hovoriť o zlepšení. Dodajme, že hmotnosť tohto modelu je 1 525 kg.

ferrari 812 superfast

Záverom ešte nahliadnime do interiéru. Práve tu totiž teší kombinácia moderných prvkov s klasikou, na akú sme pri Ferrari už zvyknutí. Nechýbajú prvotriedne materiály a špičkové spracovanie. Interiér je navrhnutý tak, aby vás nerozptyľovalo priveľa zbytočností ale zároveň aby ste vám nechýbal pocit z luxusu. Samozrejme, zoznam príplatkovej výbavy je vcelku obsiahly a nechýba na ňom napríklad ani audio sústava s 12 reproduktormi.

ferrari 812 superfast

ferrari 812 superfast

ferrari 812 superfast

ferrari 812 superfast

ferrari 812 superfast

ferrari 812 superfast

Ferrari 812 Superfast vo videu z TOPGEAR relácie:Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Čo tvoj názor na toto superrýchle Ferrari 812 ? Nech sa páči, hlasuj tu:Informácie o autách značky Ferrari a ich úpravách nájdeš v zozname našich článkov tu:

FERRARI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2476x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt