support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Ferrari Ferrari 599 GTB Novitec Rosso Race 848 – nevinná biela smršť logo Ferrari

Ferrari 599 GTB Novitec Rosso Race 848 – nevinná biela smršť

10.May.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Aj keď sme si už zvykli na kadejaké upravené špeciály, vlajkové lode, superšporty atď., no stále sa u mnohých vynára otázka, či má zmysel upravovať už sériovo dokonalé vozy. Ten, kto si na to trúfne, musí mať väčšie znalosti ako ten, kto to auto a všetky prvky okolo neho pôvodne vyvinul. A vezmite jed na to, že takýchto, dovolíme si povedať skutočných frajerov, veľa nie je. Takých ľudí, ktorý z vlajkovej lode Ferrari vytvorí doslova zbraň, zahalenú v snehobielom závoji. Predstavujeme vám 848 koňovú raketu Novitec Rosso Race 848 od firmy Novitec.

Nachvíľu sa zamyslite nad tým, aký model Ferrari by mal byť vlajkovou loďou tohto talianskeho výrobcu. Nie je to nič iné, ako Ferrari 599 GTB Fiorino s celohliníkovou karosériou. Toto dvojmiestne Gran Turismo je jedno z najšarmantnejších a najsexy vozidiel z produkcie Ferrari, ak vôbec nie „víťazom“. GTB Fiorino v sebe nesie všetko, čo talianske auto má mať – šarm, exotiku, pôvab, silu, ladnosť, ale trochu aj z nevinnosti. Jeho ladné krivky sa nedajú spliesť so žiadnym iným autom. Ferrari je proste Ferrari.

Pýtate sa, čo takýto divý kôň nesie pod svojou kapotou? Ferrari 599 GTB Fiorino sa hýbe vďaka šesťlitrovej hliníkovej V12 s dvojicou kompresorov s produkciou enormných 620 konských síl (456 kW) a 608 Nm. Takýto výkon stačí na rozhýbanie tohto žrebca z 0 na 100km/h za 3,7s s maximálnou rýchlosťou 330 km/h.

Nemecká firma Novitec je dvorným úpravcom talianskych vozidiel Alfa Romeo, Fiat, Lancia a Ferrari a vo svojom portfóliu má už množstvo dych berúcich projektov. Po prvom pokuse s týmto exkluzívnym Ferrari 599 GTB Fioriono nastal čas na jeho znovuzrodenie a tak je na svete ešte dokonalejší projekt s názvom Novitec Rosso Race 848.

ferrari 599 gtb novitec rosso 848 race

Pri úpravách takých kvalít sa prvotný pohľad venuje pod kapotu, v ktorej bije pre úpravcov nie dosť výkonný agregát. Ináč to nebolo ani v prípade tohto projektu so srdcom v podobe šesťlitrovej V12-ky s dvojicou kompresorov. Úpravcovia z firmy Novitec naordinovali nový tvar lopatiek a nastavili maximálny dovolený plniaci tlak „len“ 0,48 baru, takže rezerva tam určite niekde je. Upravené kompresory sú poháňané ozubenými remeňmi, pričom každý má svoj vlastný olejový okruh. K posilneným kompresorom úpravca pridal nový software riadiacej jednotky, dokonalejšie športové sanie a kompletný výfukový systém z nehrdzavejúcej ocele s dvoma pármi 90 mm koncoviek, ktorý sa dá jedným stlačením tlačítka v interiéru doslova utíšiť. Okrem toho má tento svalovec väčší kvapalinovo olejový chladič, dokonalejšie prívody vzduchu a výkonnejšie ventily elektronického vstrekovania.

Výsledkom celého tohto performance snaženia je nárast výkonu o 228 koní a 234 Nm na výsledných 848 konských síl a 842 Nm! Stovku tak táto raketa doslova preletí za mizivých 3,4 sekundy a zastaví sa až na rýchlosti 345 km/h.

Takýto radikálny nárast výkonu si žiadal posilnenie taktiež podvozkových komponentov. Auto je postavené na nastaviteľnom športovom podvozku, ktorý je regulovateľný z pohodlia interiéru a dovoľuje tak majiteľovi spustiť sa bližšie k zemi až o 40 mm. Tento hydraulický podvozok taktiež dovoľuje nadvihovanie podvozku v prípade prekážok na ceste ako napríklad spomaľovače, či obrubníky a po dosiahnutí 80 km/h sa automaticky vráti do pôvodnej polohy. Zastaviť takúto silu si žiada poriadne brzdové ústrojenstvo. Predná aj zadná náprava je brzdená komponentmi Brembo s kotúčmi s priemerom 405 mm a 6 piestikovými strmeňmi.

ferrari 599 gtb novitec rosso 848 race

O perfektnú trakciu a vzhľad sa starajú trojdielne ultraľahké disky Novitec Rosso NF3 v čiernej farbe s nízkoprofilovými pneumatikami Pirelli P Zero. Na prednej náprave sa točia kolesá s rozmerom 9Jx20 a pneumatikami 275/30 ZR 20 a vzadu 12,5Jx21 s pneu 355/25 ZR 21. Tak toto je už skutočne masívne obutie. K tmavým kolesám úpravca zvolil kontrastnú bielu matnú farbu karosérie s čiernou matnou strechou, stĺpikmi karosérie, stredovým polepom a tmavými zadnými svetlami. Táto dokonale krásna kombinácia farieb v sebe skrýva ultraľahké komponenty bodykitu, ktoré boli starostlivo skúšané vo veternom tuneli úpravcu. Osadený predný spojler pre dokonalejší prítlak, prahové nástavce a zadný spojler s difúzorom. Najlepšie na tom je, že dizajn týchto komponentov dokonale ladí s talianskym návrhom karosérie.

Interiér je rovnako prešpikovaný ako exteriér vozidla. Na želanie zákazníka môže byť vnútrajšok potiahnutý kožou podľa vlastného výberu, doplnený hliníkovým pedálovým setom a karbónovými doplnkami. Novitec teda ponúka na výber dva varianty úpravy interiéru, Maxi luxusnú verziu a športovú verziu Spartan. V oboch prípadoch ale zákazník dostane špeciálnu plaketu, na ktorej bude vyryté poradové číslo zo série limitovaných len troch kusov tejto snehovej krásky.

ferrari 599 gtb novitec rosso 848 race

ferrari 599 gtb novitec rosso 848 race

ferrari 599 gtb novitec rosso 848 race

Ferrari 599 GTB 848 Race tuning od Novitec Rosso:

preview
Firma Novitec bola založená v roku 1989, kedy začala s vývojom a úpravou veľmi rýchleho auta FIAT Uno Turbo 1,6. Tento „showcar“ im priniesol potrebný postreh v médiách a od tohto momentu sa začala spoločnosť razantným tempom vyvíjať. Dnes počíta tento veľký tím vyše 300 zamestnancov v 32 krajinách na celom svete. NOVITEC je špecialistom na kompletné úpravy rôznych značiek áut, hlavne sústredí svoje sily ale na talianske značky ALFA ROMEO, FIAT a LANCIA.

Firma dodáva jednak samostatné doplnky ako spojlery, nárazníky a rôzne motorové, podvozkové a interiérové diely, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov a výrobkov na konkrétne auto. V skorých deväťdesiatich rokoch minulého storočia bola založená vlastná divízia NOVITEC ROSSO, ktorá sa zaoberá extrémnymi, unikátnymi a luxusnými úpravami áut FERRARI a to jednak zovňajšku ale aj interiéru ako aj motorových a podvozkových častí. Hlavné materské sídlo firmy sa nachádza v meste Stetten, západne od Mníchova v nemeckom Bavorsku.


Ako by ste zhodnotili úpravu ´848 RACE´ Ferrari 599 GTB Fiorano od NOVITEC ROSSO ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Novitec, tak navštívte našu podstránku:

NOVITEC tuning


Ostatné úpravy áut značky Ferrari nájdete v zozname našich článkov tu:

FERRARI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4975x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt