support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Ferrari Ferrari 599 GTB Fiorano – čierny rytier od NOVITEC ROSSO logo Ferrari

Ferrari 599 GTB Fiorano – čierny rytier od NOVITEC ROSSO

05.Feb.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ferrari 599 GTB Fiorano Novitec Rosoo
Maximálny vypočítaný výstupný výkon 808 koní/ 594 kW, vrcholný točivý moment 823 Nm a maximálna rýchlosť vyššia ako 340 km/h. Tieto všetky hodnoty sú výsledkom prestavby high-tech dvojitého kompresoru: NOVITEC ROSSO zabezpečil pre Ferrari 599 GTB Fiorano ešte viac superlatívov prostredníctvom profesionálneho tuningu. Tento tuning je doložený aerodynamickým obohacujúcim kitom, ktorý bol vyvíjaný v veternom tuneli, trojdielnymi 21-palcovými diskami, s ktorými korešponduje kalibrovaný športový podvozok, vysoko-výkonný brzdový systém a exkluzívne interiérové doplnky.
Rovnako, ako pri Ferrari F430 sa NOVITEC ROSSO spoliehali na mechanicky super výkonný, šesťlitrový, V12 motor, ktorý pochádza z modelu F599 s dvoma kompresormi pre zvýšenie výkonu. Vysoko výkonné superchargre poháňané klinovým remeňom produkujú maximálny plniaci tlak 0,39 baru a sú lubrikované ich vlastnou olejovou cirkuláciou. Pretlačený vzduch je na to ochladzovaný na stupeň vhodný pre pridanú silu v podobe veľkého medzichladiča ktorý je chladený jeho vlastným cyklom vody. Špeciálne bolo navrhnuté aj potrubie nasávania s vysoko výkonným vstrekovaním a športovým vzduchovým filtrom, ktorý je vyvedený na stranu nasávania.

K tomu všetkému NOVITEC ROSSO nainštaloval vlastné výfukové potrubie, nastavené na dvojicu kompresorov a na jeho koniec prišla koncovka výfuku z nehrdzavejúcej ocele s priemerom 90 milimetrov, rovnako od firmy NOVITEC ROSSO. Zvuk tohto výfukového systému môže byť nastavovaný vďaka prepínaču „manettino“ , ktorý je umiestnený na volante. Veľmi ľahko si teda môžete zmeniť váš zatiaľ diskrétne športový zvuk na neprekonateľný pretekársky zvuk.

Ferrari 599 GTB Fiorano Novitec Rosoo
Motor od NOVITEC ROSSO dokonale spolupracuje s všetkými dielcami, ktoré boli pri tejto prestavbe použité. Nebol skonštruovaný len na dosahovanie maximálneho výkonu , ale je dokonale využiteľný aj pre denné používanie vďaka jeho hladkému chodu a maximálnej životnosti. V porovnaní so sériovým motorom NOVITEC ROSSO Bi-Kompressor V12 vzrástol maximálny výkon o 188 koní (138 kW) a dosahuje teraz nové maximum 808 koní (594 kW) pri 7800 otáčkach za minútu. Rovnako tak vzrástol maximálny točivý moment o 215 Nm a jeho maximum teraz činí 823 Nm pri 6300 otáčkach za minútu.

V kombinácií so super rýchlou prevodovkou F1, ktorej šesť stupňov je teraz ešte rýchlejších a precíznejších, vďaka použitiu dlhších karbónových páčok od firmy NOVITEC ROSSO. Upravená F599 ponúka výkon, ktorý patrí na úroveň najlepších superšportových automobilov. Toto neuveriteľné vozidlo dokáže zrýchliť z nuly na 100 km/h za iba 3,5 sekundy. 200 km/h dosiahne po iba 9,7 sekundách. Šprint z nuly na 300 km/h zvládne v čase 25,5 sekundy a posúva tak tento dvojsedadlový automobil medzi najrýchlejšie akcelerujúce vozidlá sveta.

Maximálna dosiahnuteľná rýchlosť je viac ako 340 km/h. Motorová prestavba NOVITEC ROSSO Bi-Kompresor je dostupná za 46 900 Euro.

Ferrari 599 GTB Fiorano Novitec Rosoo
Rovnako dôležité je pre tento automobil perfektne vyvážená aerodynamika. Preto sa dizajnéri z NOVITEC ROSSO vybrali do veterného tunela, aby vyvinuli doplňujúce aerodynamické prvky, ktoré pridajú tomuto automobilu na príťažlivosti a rovnako tak výborne upravia jeho aerodynamické vlastnosti. Predné spojlerové lízatko bolo pridané na sériový nárazník a redukuje zdvih na prednej náprave. Jeho aerodynamickým spolupracovníkom je zadný difúzor, ktorý môže byť opticky skombinovaný so zadným spojlerom.
Prahové nástavce NOVITEC ROSSO uľahčujú obtekanie vetra medzi podbehmi kolies a úľavu v podobe studeného vzduchu pre zadné brzdy prinášajú veľké nasávače vzduchu, ktoré sa nachádzajú po stranách.
Všetky aerodynamické doplnky NOVITEC ROSSO sú k dispozícií aj v priehľadnom laku, ktorý odhaľuje karbónové zloženie týchto doplnkov. Exteriér môže byť spestrený čiernymi bočnými smerovkami a čiernymi zadnými svetlami so LED technológiou pre brzdové a cúvacie svetlá.
Exteriérový balíček doplnkov pre 599 taktiež zahŕňa disky NOVITEC ROSSO NF3 z ľahkých zliatin, ktoré boli obuté do vysokovýkonných pneumatík PIRELLI.

Trojdielne disky s piatimi dvojitými lúčmi merajú v priemere o jeden palec viac ako pôvodné disky. Na prednú nápravu boli nasadené disky 9Jx20 a pneumatiky s rozmermi 275/30 ZR 20. Zadná náprava dostala disky 12,5Jx21 a pneumatiky zabezpečujúce maximálnu trakciu s rozmermi 355/25 ZR 21.

Ferrari 599 GTB Fiorano Novitec Rosoo
Tieto kolesá kráľovskej veľkosti ponúkajú dostatok miesta pre vysoko výkonný brzdový systém, ktorý bol vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou BREMBO. Brzdy používajú najväčšie komponenty, aké možno použiť pre „bežný“ automobil. Predné a zadné brzdy disponujú oceľové brzdové disky s priemerom 405 milimetrov a šesťpiestikové brzdiče. Svojou dokonalou spoluprácou ponúkajú optimálnu kombináciu maximálnej brzdnej sily a výdrže.

Odskoky a skoky sú regulované vysoko prispôsobiteľným športovým podvozkom NOVITEC ROSSO, ktorý môže dostať každý majiteľ 599-ky ako individuálny doplnok. Dodatkom tohto kvalitného podvozku je možnosť použitia inteligentného zdvihnutia, ktorý sa aktivuje stlačením tlačidla v kabíne. Predná náprava sa dokáže zdvihnúť o 40 milimetrov a vyhnúť sa tak nežiaducim prekážkam ako parkovacie rampy alebo spomaľovače. Podvozok sa automaticky vráti do pôvodnej polohy po prekročení rýchlosti 80 km/h.
NOVITEC ROSSO ponúka unikátne doplnky aj pre interiér Ferrari 599 GTB Fiorano. Zoznam doplnkov siaha od koženého/karbónového volantu s plochým spodkom pre ľahšie nastupovanie a nastupovanie, až po hliníkové pedále. Doplnky pre interiér sú pre zákazníkov dostupné v akejkoľvek farebnej kombinácii.

Ferrari 599 GTB Fiorano Novitec Rosoo Ferrari 599 GTB Fiorano Novitec Rosoo Ferrari 599 GTB Fiorano Novitec Rosoo Ferrari 599 GTB Fiorano Novitec Rosoo Ferrari 599 GTB Fiorano Novitec Rosoo

Ferrari 599 GTB Fiorano Novitec Rosso:


Wallpaper s námetom Novitec Rosso Ferrari 599 GTB Fiorano:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


preview
Firma Novitec bola založená v roku 1989, kedy začala s vývojom a úpravou veľmi rýchleho auta FIAT Uno Turbo 1,6. Tento „showcar“ im priniesol potrebný postreh v médiách a od tohto momentu sa začala spoločnosť razantným tempom vyvíjať. Dnes počíta tento veľký tím vyše 300 zamestnancov v 32 krajinách na celom svete. NOVITEC je špecialistom na kompletné úpravy rôznych značiek áut, hlavne sústredí svoje sily ale na talianske značky ALFA ROMEO, FIAT a LANCIA.

Firma dodáva jednak samostatné doplnky ako spojlery, nárazníky a rôzne motorové, podvozkové a interiérové diely, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov a výrobkov na konkrétne auto. V skorých deväťdesiatich rokoch minulého storočia bola založená vlastná divízia NOVITEC ROSSO, ktorá sa zaoberá extrémnymi, unikátnymi a luxusnými úpravami áut FERRARI a to jednak zovňajšku ale aj interiéru ako aj motorových a podvozkových častí. Hlavné materské sídlo firmy sa nachádza v meste Stetten, západne od Mníchova v nemeckom Bavorsku.


Ako by ste zhodnotili úpravu Ferrari 599 GTB Fiorano od NOVITEC ROSSO ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Novitec, tak navštívte našu podstránku:

NOVITEC tuning


Ostatné úpravy áut značky Ferrari nájdete v zozname našich článkov tu:

FERRARI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Andrej Chrenko
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13853x    hodnotenie: 45/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt