support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ferrari Ferrari 488 Spider od Wheelsandmore s ultra ľahkými diskami 21 a 22-palcov logo ferrari

Ferrari 488 Spider od Wheelsandmore s ultra ľahkými diskami 21 a 22-palcov

20.Jun.2017
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecký úpravca Wheelsandmore predstavil na túto letnú sezónu jednu výnimočnú lahôdku. Ako základ pre úpravy poslúžilo tmavosivé Ferrari 488 Spider, ktoré sa môže pochváliť vyšším výkonom a vylepšeným stylingom. Úprav nie je síce veľa, ale nakombinované sú veľmi slušne a rozhodne by sme sa nechali prehovoriť na nejednu jazdu.

Tuning modelov Ferrari nie je vôbec jednoduchou a ani lacnou záležitosťou. Autá z tejto kategórie sú spracované väčšinou s maximálnou precíznosťou a len ťažko by ste na nich hľadali chyby. Spravidla sa do nich púšťajú len tie najskúsenejšie dielne. Každá úprava musí byť dôkladne premyslená, aby nenarušila celkovú koncepciu vozidla. Vedia to aj vo Wheelsandmore a v tomto konkrétnom prípade sa úpravcovia rozhodli ponechať modelu 488 Spider pôvodný vzhľad. Teda, až na kolesá a v tomto prípade dokázal úpravca celkom prekvapiť.

Kolesá by mali byť ozdobou každého poriadneho auta a toto Ferrari nemôže byť výnimkou. V tomto prípade padla voľba trochu netradične na dva rôzne typy diskov. Pri pohľade sprava a zľava tak môžete vidieť dva rôzne druhy diskov. Z jednej strany môžete obdivovať disky F.I.W.E. v čiernom matnom prevedení, kým pri pohľade z druhej strany sa môžete kochať diskami 6Sporz². K tomuto zaujímavému počinu už len dodajme, že na prednej náprave majú kolesá priemer 21 palcov a na zadnej 22 palcov.

ferrari 488 spider wheelsandmore

Vo Wheelsandmore sa tentoraz vzhľadu venovali menej a o to viac času zostalo na výkonnostné úpravy. Výkonu totiž nie je nikdy dosť a ani vtedy, ak sedíte pred 3.9-litrovým osemvalcom s dvojitým prepĺňaním, ktorý vo svojom štandardnom naladení ponúka výkon 670 koní a maximálny krútiaci moment 760 Nm. Hoci skromnejším tieto hodnoty určite postačia, ak radi prekonávate hranice, po kúre vo Wheelsandmore sa môže tento agregát pochváliť ešte atraktívnejšími číslami. Hodnota výkonu predstavuje 777 koní a rátať môžete s maximálnym krútiacim momentom 895 Nm. Týmito hodnotami dokonca prekonáva aj svojho súrodenca, Ferrari F12.

ferrari 488 spider wheelsandmore

Najnovší počin od Wheelsandmore je pekným príkladom toho, že aj málo úprav dokáže prekvapiť. Nepredpokladáme síce, že by ste si na takomto aute ponechali dva rôzne typy diskov, no výber je viac než slušný. A výkonu má toto Ferrari naozaj na rozdávanie...

ferrari 488 spider wheelsandmore

ferrari 488 spider wheelsandmore

ferrari 488 spider wheelsandmore

ferrari 488 spider wheelsandmore

ferrari 488 spider wheelsandmore

Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


wheelsandmore logo

Firmu Wheelsandmore asi nepozná veľa z vás, pretože je to relatívne mladá firma z Nemecka, ktorá sa ale svojim portfóliom môže pokojne zaradiť medzi svetovú, resp. nemeckú špičku.

Náplňou jej práce je predovšetkým vývoj a následná výroba luxusných, napríklad diamantmi vykladaných ultraľahkých zliatinových diskov, špičkových brzdových systémov, podvozkov a motorových dielov ako sú chladiče, chiptuning atď. Už len samotná prezentácia produktov je ozaj úchvatná, a ak máme byť úprimní, tak si myslíme, že aj kvalita bude minimálne na takom istom stupni.

Čo tvoj názor na takto upravené Ferrari od tunerov z dielne WheelsAndMore? Nech sa páči, hlasuj tu:Ak chceš ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy WHEELSANDMORE, tak navštív našu podstránku:

WHEELSANDMORE tuning


Ostatné úpravy áut značky Ferrari nájdeš v zozname našich článkov tu:

FERRARI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2206x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt