support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ferrari Ferrari 488 GTB alias Mansory 4XX Siracusa: extrémne vyladený Talian logo ferrari

Ferrari 488 GTB alias Mansory 4XX Siracusa: extrémne vyladený Talian

25.Feb.2017
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


V Mansory sa nebránia úpravám akýchkoľvek luxusných modelov. Nezáleží či ide o SUV, limuzínu alebo čistokrvný športiak. Táto dielňa chrlí jeden projekt za druhým a popritom sa pri zemi vôbec nedržia. Mansory 4XX Siracusa patrí k tým odvážnejším projektom a určite vás nenechá chladným. Krv v žilách sa vám po zošliapnutí plynového pedála poriadne rozpumpuje aj vďaka pekelnému zrýchleniu. Poďme však pekne po poriadku a pozrime sa najprv na to, čím všetkým toto Ferrari v dielňach Mansory vybavili.

Mansory 4XX Siracusa spoznáte už na prvý pohľad podľa celkom nového, výrazného bodykitu. Najmä v prípade zadnej časti úpravcovia poriadne popustili uzdu svojej fantázii. Dominuje tu totiž obrovský karbónový difúzor s integrovaným brzdovým svetlom. Za pozornosť stojí aj zaujímavo tvarovaný zadný spojler, ktorému chýba stredová časť. Dodajme, že karbónové doplnky pekne kontrastujú so žltým lakom karosérie, na ktorej nechýbajú viaceré označenia autora týchto úprav. Aerodynamické úpravy nájdeme samozrejme ale aj v ďalších partiách, najmä pri prednom nárazníku.

Exteriéru dodávajú šmrnc aj 20-palcové disky so žltým lemovaním. Okrem toho poskytujú tieto disky aj slušný výhľad na prvky brzdovej sústavy. Za pozornosť rozhodne stoja aj výrazné brzdové strmene vo výraznom žltom prevedení.

ferrari 488 gtb triedy g mansory

Od vzhľadu sa presuňme k technike, ktorú v Mansory rozhodne nezanedbali a povenovali sa jej naozaj príkladne. Pod krytom za kabínou sa ukrýva 3.9-litrový osemvalec, ktorý je v sériovom Ferrari 488 GTB naladený na výkon 670 koní. V Mansory sa rozhodli parametre tohto agregátu ešte vylepšiť. Práve preto tomuto osemvalcu upravili riadiacu jednotku, nasávanie a prepĺňanie. Výsledkom je ďalších 130 koní.

ferrari 488 gtb triedy g mansory

Maximálny výkon teda po úpravách predstavuje až 591 kW/790 koní a počítať môžete s maximálnym krútiacim momentom 870 Nm pri 3 000 ot./min. Úpravca sa ale pochválil aj ďalšími parametrami a má na to skutočne pádny dôvod.

Už v úvode sme spomínali perfektné zrýchlenie tohto talianskeho tátoša. V Mansory sa pochválili, že 4XX Siracusa zvládne šprint z 0 na 100 km/h už za 2,9 sekundy. Zlepšila sa aj maximálna rýchlosť, ktorá činí 341 km/h. Úpravcov ale nezaujímal iba výkon a poriadne zrýchlenie. V podvozkovej časti pribudlo špeciálne spracované odpruženie, vďaka ktorému sa Ferrari 488 GTB posunulo bližšie k zemi až o 20 mm.

ferrari 488 gtb triedy g mansory

Úpravy sa nevyhli ani interiéru. Nájdeme tu viacero karbónových prvkov a čalúnenie z kvalitnej kože. Čalúnenie zobral úpravca naozaj vážne a kožou sú pokryté nielen sedadlá ale aj palubná doska a dokonca aj podlaha a prahy. Pred nastúpením sa teda pokojne môžete vyzuť. Ani v interiéri pritom nechýba kombinácia čiernej a žltej, pritom úpravca si neodpustil ani umiestnenie niekoľkých vlastných emblémov. Tak ako pre zovňajšok, aj pre interiér platí, že úpravca si dal záležať na každom detaile.

Mansory 4XX Siracusa rozhodne nebude lacnou záležitosťou. Predpokladaná cena vrátane úprav sa bude pohybovať okolo 370 tisíc eur.

ferrari 488 gtb triedy g mansory

ferrari 488 gtb triedy g mansory

ferrari 488 gtb triedy g mansory

ferrari 488 gtb triedy g mansory

mansory logo

Pokiaľ si chceš takto športovo upraviť svoje auto, kontaktuj nás, radi ti pomôžeme:

cobra tuning kontakt


Tvoj názor na takto upravené Ferrari 488 GTB 4XX Siracusa od MANSORY? Nech sa páči, hlasuj:


Ak chceš ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Mansory, tak navštív našu podstránku:

MANSORY tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Ferrari ti radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdeš tu:

FERRARI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2280x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt