support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ferrari Ferrari 458 Spider od Novitec Rosso - pohľadná kráska hore bez logo ferrari

Ferrari 458 Spider od Novitec Rosso - pohľadná kráska hore bez

11.Jun.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Leto prichádza a s ním aj horúce dni, ktoré vyslovene lákajú von. Výlet môže byť o to lepší ak môžete stiahnuť strechu a užívať si vietor vo vlasoch. Na podobnú letnú seansu pripravila známa tuningová dielňa Novitec Rosso aj taliansku krásku Ferrari 458 Spider. Na tej zanechala svoj nezameniteľný rukopis, ktorý tomuto sympatickému športiaku len pomohol.

O nemeckej firme Novitec Rosso sme písali už viackrát a väčšinou to bolo v súvislosti ich upravenými Ferrari. Tých v portfóliu tejto spoločnosti nájdeme naozaj viac než dosť – pozitívny vzťah k talianskym športovým autám s maranellským koňom v znaku pretrváva už niekoľko rokov a za tú dobu sme boli svedkami naozaj veľmi zaujímavých počinov. Odhodlanie predstaviteľov tejto firmy však trvá aj naďalej a stále vedia prísť s niečím novým. Rovnako je to aj v prípade Ferrari 458 Spider, ktorú dokončili práve pár týždňov pred začiatkom tohtoročnej letnej sezóny. Ako aj pri ostatných modeloch aj tu sa úpravca pokúsil pridať niečo z nemeckej precíznosti a vydolovať z tejto dravej talianky ešte väčší výkon a lepšie jazdné vlastnosti. Tak sa teda poďme pozrieť na výsledok.

Ferrari 458 Spider Novitec Rosso: vzhľad sa podriadil aerodynamike


Taliansky dizajn veľa zlepšení nepotrebuje a čo sa týka Ferrari tak to platí dvojnásobne. Jemné športové krivky sú len ťažko napodobiteľné a akýkoľvek výraznejší zásah by mohol skôr uškodiť. V Novitec Rosso toto presne vedia a aj preto sa vyhli neúčelným stylingovým doplnkom. Vzhľad samozrejme prešiel drobnými úpravami, ale to všetko pre lepšie aerodynamické vlastnosti, ktoré sa rozhodli výrazne vylepšiť. Hovoríme konkrétne o karbónovom podnárazníku a predných spojleroch pri výduchoch nárazníka, ktoré výrazne zlepšujú prítlak na prednú časť karosérie. Podobné poslanie majú aj výduchy nad prednými kolesami a rozšírený bočný prah. Všetky tieto doplnky boli vyrobené z ultraľahkého karbónu, aby sa zbytočne nezvýšila celková hmotnosť tohto krásneho Ferrari. Ďalšie úpravy pokračovali v zadnej časti, kde pribudol decentný zadný spojler a upravený difúzor, v tomto prípade prišlo tiež na špecialitku, ktorú táto firma na svojich výtvoroch rada aplikuje a tou je stmavená optika zadných svetiel. Vráťme sa však ešte k vyššie spomínanej aerodynamike, jej zlepšenie zobrali v Novitec Rosso skutočne vážne a v priebehu vývoja podrobili toto auto testom v špeciálnom veternom tuneli na Stuttgartskej univerzite.

ferrari 458 spider novitec rosso

Novitec Rosso na Ferrari 458 Spider predstavuje nové ultraľahké disky


Za zmienku stoja určite aj kolesá, v tomto prípade použil úpravca svoju najnovšiu kolekciu zliatinových diskov NF4, ktoré tomuto autu padnú ako uliate a okrem iného sa vyznačujú aj skvelou hmotnosťou. Na tomto Ferrari sú vpredu obuté 21-palcové a vzadu 22-palcové disky. Vo svojej triede však jednoznačne vynikajú svojou hmotnosťou – menšie 21-palcové disky sa môžu pochváliť s 9,8 kg a väčšie 22-palcové hmotnosťou 13,4 kg. Nemej zaujímavé je aj obutie, ktorými sú kvalitné pneumatiky Pirelli PZero s rozmermi 255/30 vpredu a 335/25 vzadu. Pre veľký úspech bude však firma k tomuto modelu ponúkať aj predchádzajúci model zliatinových diskov s označením NF3, ktoré sú dostupné vo veľkostiach od 20 do 22 palcov.

ferrari 458 spider novitec rosso

Úprava jazdných vlastností prebehla v tradičnom štýle firmy Novitec Rosso, úpravca sa aj tomuto modelu rozhodol dopriať svoj hydraulický systém, ktorý umožňuje znižovať a zvyšovať svetlú výšku podľa aktuálnych potrieb. Ako mimoriadne praktické sa ukazuje najmä zvýšenie svetlej výšky prednej nápravy o 40 mm, ktoré využijete napríklad pri vjazde do podzemných garáží, či prejazdoch vyšších spomaľovačov. Ak by ste náhodou zabudli „znížiť nos“ tak vedzte, že pri dosiahnutí rýchlosti 80 km/h to Ferrari 458 Spider urobí za vás. Zo štandardnej svetlej výšky je však možné aj ubrať s cieľom nižšieho odporu vzduchu a to až o 35 mm. Celé ovládanie je veľmi jednoduché a stačí na to obyčajné stlačenie tlačidla. Implementácia tohto systému si vyžiadala množstvo rôznych zmien, úpravca sa rozhodol osadiť tlmiče a pružiny vlastnej výroby.

Ferrari 458 Spider od Novitec Rosso so skvelým výkonom 609 koní


A načo tieto všetky zmeny? Predsa aj pre vyšší výkon! Sériový osemvalec sa po zásahoch nemeckej tuninovej firmy môže pochváliť výkonom 448 kW/609 koní, ktoré s poriadnym zvukovým prejavom dosahuje pri 9100 ot./min. a maximálnym krútiacim momentom 569 Nm pri 5 400 ot./min. Páni v Novitec Rosso dosiahli tieto parametre vyladením elektronickej riadiacej jednotky motora a výmenou niektorých performance komponentov. Podstatnou súčasťou výkonnostných úprav bolo aj osadenie výkonnejšej výfukovej sústavy, ktorá je oproti sériovej dokonca o viac než 20 kg ľahšia. A aby sme nezabudli, maximálna rýchlosť je po úpravách 325 km/h.

ferrari 458 spider novitec rosso

Vzhľadové úpravy sa nevyhli ani interiéru, aj keď tu sa úpravca opäť nepúšťal do žiadnych komplikovaných zásahov ale postupoval opäť s rozvahou. V interiéri prakticky pribudli karbónové ozdobné prvky, ktoré korešpondujú so zovňajškom, pre náročnejších ponúka firma samozrejme rôzne druhy kvalitného čalúnenia v rôznych farebných prevedeniach.

Ferrari 458 Spider zaujme svojim parádnym vzhľadom už po vyjdení z továrne, Novitec Rosso posúva túto dravú taliansku krásku ešte vyššie a robí z nej ešte väčšiu špecialitku pre tých najnáročnejších. Predstavený paket bude ponúkaný buď vcelku alebo samostatne, takže je na každom zákazníkovi do akej miery si svoje Ferrari nechá upraviť. Teraz už len niekde tú 458-ku splašiť...

ferrari 458 spider novitec rosso

Fotogaléria Novitec Rosso Ferrari 458 Spider:novitec logo

Firma Novitec bola založená v roku 1989, kedy začala s vývojom a úpravou veľmi rýchleho auta FIAT Uno Turbo 1,6. Tento „showcar“ im priniesol potrebný postreh v médiách a od tohto momentu sa začala spoločnosť razantným tempom vyvíjať. Dnes počíta tento veľký tím vyše 300 zamestnancov v 32 krajinách na celom svete. NOVITEC je špecialistom na kompletné úpravy rôznych značiek áut, hlavne sústredí svoje sily ale na talianske značky ALFA ROMEO, FIAT a LANCIA.

Novitec dodáva jednak samostatné doplnky ako spojlery, nárazníky a rôzne motorové, podvozkové a interiérové diely, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov a výrobkov na konkrétne auto. V skorých deväťdesiatich rokoch minulého storočia bola založená vlastná divízia NOVITEC ROSSO, ktorá sa zaoberá extrémnymi, unikátnymi a luxusnými úpravami áut FERRARI a to jednak zovňajšku ale aj interiéru ako aj motorových a podvozkových častí. Hlavné materské sídlo firmy sa nachádza v meste Stetten, západne od Mníchova v nemeckom Bavorsku.

Ako sa vám pozdáva táto talianska kráska menom Ferrari 458 Spider od NOVITEC ROSSO ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Novitec, tak navštívte našu podstránku:

NOVITEC tuning


Ostatné úpravy áut značky Ferrari nájdete v zozname našich článkov tu:

FERRARI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2888x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt