support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ferrari Ferrari 458 Spider Monaco Edition: motoristické nebo v podaní Mansory logo ferrari

Ferrari 458 Spider Monaco Edition: motoristické nebo v podaní Mansory

01.Aug.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Meno Mansory poznajú tuningoví fanúšikovia po celom svete. Nie je to náhoda, táto nemecká firma sa venuje len tým najexkluzívnejším a najdrahším vozidlám, na ktoré aplikuje svoje niekedy veľmi bizarné úpravy. Krásne Ferrari 458 Spider Monaco Edition, ktoré vám dnes predstavíme však patrí medzi ich umiernenejšie diela, zaujme však množstvom hyperluxusných detailov.

V Mansory majú radi poriadne drastické zmeny a aplikujú ich aj na autá, pri ktorých by ste to vôbec nečakali. Ak chcete bláznivo upravený Bugatti Veyron odetý „v karbóne“, či Bentley Continental GT v Barbie ružovej farbe a decentnými športovými doplnkami, vaša cesta by určite mala viesť k Mansory. Niekedy poriadne odviazané úpravy však nie sú tým jediným čo v Mansory dokážu. Ich práca býva charakteristická svojou skvelou kvalitou a luxusným vzhľadom a to nemusí byť pri tých najexkluzívnejších autách práve jednoduchá úloha. Pozrime sa už teraz na to, ako dopadlo ich predsavzatie postaviť najluxusnejšie Ferrari 458 Spider, ktorému dali názov Monaco Edition. Ide pritom naozaj o edíciu a to poriadne obmedzenú – vyrobené budú totiž len tri kusy.

V MANSORY SA DO VZHĽADU FERRARI 458 SPIDER PUSTILI ODVÁŽNE


Upravovať ladné talianske krivky je vždy veľkou výzvou a v tomto prípade nemusia drastickejšie zásahy dopadnúť vždy najlepšie. Osobitnému talianskemu dizajnu len ťažko vtlačíte iný charakter, no v Mansory sa tejto úlohy chopili vcelku zodpovedne. Pribudli najmä nové výduchy, ktoré dostávajú viac vzduchu do upraveného motora. V prednej časti zaujme predovšetkým nárazník so zaujímavo integrovanými LED diódami pre denné svietenie a karbónovým podnárazníkom zlepšujúcim prítlak prednej časti. V podobnom duchu sa nesú aj bočné prahy opäť s poriadnym otvormi. Pri pohľade zozadu zas určite zaujme výrazný karbónový difúzor. Jednoznačným plusom týchto úprav je, že táto talianska kráska po kúre v Mansory zhodila až 60 kg zo svojej celkovej hmotnosti. Vďačiť za to môže najmä hojnému použitiu kompozitných materiálov.

ferrari 458 spider monaco edition tuning mansory

Tímu, ktorý mal vývoj tohto tuningového diela na starosti však nešlo len o zmeny vzhľadu. b>Ferrari 458 Spider sa po zásahoch v Mansory môže popýšiť maximálnym výkonom 434 kW/590 koní a vrcholom krútiaceho momentu o hodnote 560 Nm. Výkon pochádza zo 4.5-litrového osemvalca, ktorému nemecké tuningové štúdio doprialo športové vzduchové filtre a prepracovanú elektronickú riadiacu jednotku. Svoju stopu na vyššom výkone zanechala aj nová výfuková sústava, ktorá má však oproti sériovej len dve a nie tri koncovky. Vzhľadu ani funkčnosti to však rozhodne nijak neublížilo.

A ako sa správa tento splašený maranellský kôň s takou náložou pod zadnou kapotou? Naozaj veľmi besne, čaká na vás akcelerácia z 0 na 100 km/h už za 3,2 sekundy, a ak šprintom práve neholdujete, tak určite vám ulahodí maximálna možná rýchlosť atakujúca hodnotu 330 km/h. Dodajme ešte, že ťažisko auta sa posunulo o 20 mm bližšie k zemi a tvorcovia dopriali tomu talianskemu skvostu čierne 20-palcové disky.

ferrari 458 spider monaco edition tuning mansory

MANSORY DOPRIALO FERRARI 458 SPIDER ÚŽASNÝ INTERIÉR


Po nahliadnutí do interiéru vám bude jasné prečo dostal tento projekt názov Monaco Edition. Vnútrajšok je totiž farebne ladený do červeno-bielej, čo sú typické farby Monaka (okrem iného samozrejme). Obzvlášť dobre pôsobí táto farebná kombinácia na kvalitnom koženom čalúnení. V kokpite sa tvorcovia s detailmi naozaj pohrali. Všimnite si napríklad bočné výplne dverí, koberčeky, či obloženie podlahy. To všetko je skombinované s ovládacími prvkami a lá F1 a ozdobnými karbónovými lištami.

Ak nemáte čo s peniazmi tak Ferrari 458 Spider v Monaco Edition od Mansory je skvelou voľbou na leto. A keď si ho ešte tak predstavíte na jednej z luxusných promenád Monaka, uvidíte ako asi vyzerá raj na zemi.

ferrari 458 spider monaco edition tuning mansory

ferrari 458 spider monaco edition tuning mansory

ferrari 458 spider monaco edition tuning mansory

ferrari 458 spider monaco edition tuning mansory

ferrari 458 spider monaco edition luxusny interier tuning mansory

logo mansory

Mansory Ferrari 458 Spider Monaco Edition:Ako sa Vám pozdáva Ferrari 458 Spider Monaco Edition v úprave od Mansory? Nech sa páči, hlasujte tu:


Ak sa chcete o firme Mansory a ich úpravách dozvedieť ešte viac, tak mrknite aj naše podstránky:

MANSORY


Viac informácií k možným úpravám áut značky Ferrari vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FERRARI tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3050x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt