support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ferrari Ferrari 458 Italia - zníženie hmotnosti a nový výfukový systém od Capristo Exhaust Systems logo ferrari

Ferrari 458 Italia - zníženie hmotnosti a nový výfukový systém od Capristo Exhaust Systems

21.Sep.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Smerom k sympatickému talianskemu športiaku sa aj tri roky od jeho uvedenia venuje dostatok pozornosti. Ferrari 458 Italia, ktoré si vás rýchlo podmaní svojim zaujímavým vzhľadom a skvelými výkonmi je stále veľkým lákadlom aj pre profesionálov venujúcich sa tuningu. Aj v tomto prípade bola úprava nadupaného Ferrari 458 veľkou výzvou, pozrime sa, ako sa s ňou popasovali v Capristo Exhaust Systems.

Ak ste rozhodnutý pre Ferrari, tak vás zrejme nebude treba príliš presviedčať prečo siahnuť práve po modeli 458. Nie je to síce úplná novinka, vzhľadom k tomu, že svoj debut si „458-čka“ odkrútila na jesennom frankfurtskom autosalóne v roku 2009, ale prekážkou to určite nebude, keďže športové autá majú o niečo dlhší životný cyklus, než tie bežné a teda „pomalšie starnú“. Ferrari 458 v základnej výbave s cenovkou okolo 200 tisíc eur ponúkne svojmu majiteľovi tuhý športový podvozok, osemvalec s výkonom 570 koní a krásny športový interiér. Toto všetko je úžasne zabalené a zovňajšok tohto temperamentného auta vás určite nenechá chladným. Na spotrebu tohto športiaku určite nebudete príliš brať ohľad, no pri srdci vás môžu hriať oficiálne údaje uvádzajúce, že s týmto autom sa vraj dá jazdiť v kombinovanej prevádzke iba za 13,3 l/100 km. Odvráťme svoju pozornosť zo sériového prevedenia a pozrime sa, čo sa chlapcom v Capristo Exhaust Systems podarilo vylepšiť.

Ferrari 458 Italia ľahší pomocou karbónu


Ešte predtým než si predstavíme konkrétne úpravy, musíme zmieniť, že ich hlavným cieľom bolo popracovať na znížení hmotnosti. Z pôvodných 1 380 kg chceli zhodiť aspoň 100 kg, čo už je veľmi slušný rozdiel. Prvým krokom boli úpravy zovňajšku, ide však o taliansky dizajn, ktorý vďaka svojej prepracovanosti príliš nenecháva priestor na ďalšie úpravy. Hlavnými zmenami zovňajšku bolo osadenie viacerých karbónových dielov. Práve tento materiál je totiž skvelým kompromisom medzi pevnosťou a ľahkosťou. Takže karbónové prvky pribudli na prednom nárazníku, všimnete si ho aj v okolí batožinového priestoru a rovnako sú z neho vyrobené aj vonkajšie spätné zrkadlá. Z tohto ľahkého kompozitu je vyrobený aj zadný difúzor, ktorého hmotnosť je len dva kilogramy! Nahradenie niektorých prvkov karosérie za karbónové bol však len začiatkom cesty za vytúženou hmotnosťou.

ferrari 458 italia carbon vyfuky capristo exhaust systems tuning

V Capristo Exhaust System sa pri Ferrari 458 Italia zamerali na výfuky


Ako už z názvu tuningovej dielne vyplýva, v Capristo Exhaust Systems sa venujú predovšetkým vývoju a výrobe výfukových systémov. Z pohľadu zníženia celkovej hmotnosti sa aj v tomto smere ponúkali viaceré možnosti. Atraktívne Ferrari 458 Italia dostalo do vienka kompletne prepracovanú a odľahčenú výfukovú sústavu s novým katalyzátorom. V motorovom priestore bolo zmien už pomenej, tu išlo už skôr o optimalizáciu riadiacej jednotky a vylepšenie nasávania. Vďaka týmto zmenám narástol výkon o viac než 5%, úpravcovia sa presnými číslami síce nepochválili, ale z tohto vyplýva, že maximálny výkon po úpravách bude tesne pod hranicou 600 koní. Slušný rozdiel si všimnete aj po odvážení vozidla. Ferrari 458 po tejto kúre zhodila viac než 10% zo svojej hodnoty, čo je dokonca viac, než predpokladali autori tohto ambiciózneho projektu. Diéta sa teda podarila!

Hoci je v tomto prípade úprav pomenej, vôbec to nevadí, ide o prvky ktoré si ku svojmu Ferrari 458 môžete kúpiť aj jednotlivo podľa uváženia. Tento tuning je čistý, priamočiary a môžeme pokojne prehlásiť, že z tohto športového Ferrari robí naozaj lepšie auto.

ferrari 458 italia carbon vyfuky capristo exhaust systems tuning

ferrari 458 italia carbon vyfuky capristo exhaust systems tuning

ferrari 458 italia carbon vyfuky capristo exhaust systems tuning

ferrari 458 italia carbon vyfuky capristo exhaust systems tuning

ferrari 458 italia carbon vyfuky capristo exhaust systems tuning

ferrari 458 italia carbon vyfuky capristo exhaust systems tuning

ferrari 458 italia carbon vyfuky capristo exhaust systems tuning

ferrari 458 italia carbon vyfuky capristo exhaust systems tuning

capristo exhaust systems logo

Nemecká firma Capristo Exhaust Systems sa už roky venuje výrobe a vývoju špičkových výfukových systémov pre prémiové automobily. V rámci svojho programu vyrábajú špičkové výfukové potrubia a celé systémy aj pre značky Ferrari, Aston Martin, Porsche, Lamborghini, či Mercedes. Ich portfólio je skutočne veľmi široké a okrem toho sa venujú aj drobným stylingovým úpravám, svoje výrobky v súčasnosti distribuujú takmer po celom svete.

Ako sa Vám pozdáva Ferrari 458 Italia s karbónovými dielmi od firmy CAPRISTO EXHAUST SYSTEMS ? Hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Capristo Exhaust Systems, tak navštívte našu podstránku:

CAPRISTO EXHAUST SYSTEMS tuning


Ostatné úpravy áut značky Ferrari nájdete v zozname našich článkov tu:

FERRARI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3990x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt