support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ferrari Ferrari 458 Italia Carbon Black Edition Anderson Germany  – karbónové opojenie logo ferrari

Ferrari 458 Italia Carbon Black Edition Anderson Germany – karbónové opojenie

25.May.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Stále existuje a bude existovať výrazne veľké množstvo nadšencov drahých superšportov, ktorých nielenže neodradí cena samotného vozidla, ale nemajú zábrany ani pri ďalších výdavkoch súvisiacich s ich luxusnými tátošmi. Vo väčšine prípadov sa jedná o ich individualizáciu, teda úpravu profesionálnou firmou, ktorá dokáže vyhovieť požiadavkám každého potencionálneho zákazníka. Dobrým príklad celej tejto modelovej situácie je majiteľ superštýlového Ferrari 458 Italia, ktorý sa chce vďaka firme Anderson Germany ešte viac líšiť.

Ferrari 458 Italia, hrdý nástupca modelu F430, ktorého výroba skončila v roku 2009. Model 458 má veľa spoločných čŕt so svojim predchodcom, no v podstate sa jedná o dizajnovo úplne nový počin z talianskeho Maranella. Auto má výrazne športové línie, ktoré po novom pôsobia výrazne dravo a sprostredkúvajú tak okoloidúcim skvelý vizuálny zážitok. Pininfarina nestráca na kvalite ani zďaleka!

O pohon tejto štvorkolesovej nádhery prostredníctvom dvoch kolies, sa stará 4,5 litrový V8 motor používaný aj vo vozidlách Maserati, ktorý dosahuje výkon 570 konských síl (420 kW) a 540 Nm. Toto je jediný motor s najvyšším točivým momentom na jeden liter objemu – 113 Nm. Taktiež jeho otáčky siahajú až k hranici 9000 ot./min. a to je viac, než ktorýkoľvek iný agregát. Avšak je viac než jasné, že v prípade akéhokoľvek úpravcu, neostane táto hodnota nezmenená.

Anderson Germany Ferrari 458 Italia


Nikde nie je napísané, že skutočné Ferrari musí byť červené. Existuje viacero farieb, ktoré vozidlám tejto automobilky svedčia minimálne rovnako dobre, ako samotná červená. Jednou z tak širokej palety farieb je čierna. A v čiernej sa nesie celá úprava tohto skvostu, ktorú má na starosti nemecký tuningový špecialista luxusných vozidiel, firma Anderson Germany.

ferrari 458 italia tuning carbon edition anderson germany

Karoséria, zadné svetlomety, kolesá – to všetko je v luxusnej čiernej lesklej, ktorá je samozrejme doplnená o špecialitu zvanú karbón. Úpravca má tento materiál zjavne rád, pretože jeho aplikáciu preniesol na viacero častí karosérie – v podobe spojlerov predného nárazníka, výduchov prednej kapoty, spätných zrkadiel, krytu motora a zadného difúzora. Dokonalosť dizajnu akéhokoľvek auta je možné dosiahnuť jedine takouto cestou, akú zvolil úpravca v prípade tohto Ferrari – decentné, no výrazne dravé!

ferrari 458 italia tuning carbon edition anderson germany

Luxusným prídavkom sú taktiež 21 palcové disky vyrobené z karbónu firmou 360 Forged. Tieto ultraľahké orgazmické disky s piatimi zdvojenými lúčmi dodávajú autu nekompromisný výraz športovca, ktorého spochybnenie už nie je možné. Keď sa bavíme o športovom charaktere, tak v prípade tohto Ferrari bol zvýraznený obzvlášť. Úpravca nainštaloval na toto auto nový športový výfukový systém vrátane zvodov, ktorý má jednu úžasnú vychytávku – obsahuje elektronicky riadené tri stupne intenzity hluku. Podobný systém sa tiež objavil na vozidle Mansory Chopster. K zvýšeniu výkonu tiež prispela úprava riadiacej jednotky, ktorá zaručila nárast výkonu na hodnotu 623 koní a 636 Nm.

ferrari 458 italia tuning carbon edition anderson germany

Interiér sa stal terčom šikovných úpravcov, ktorý na jeho skrášlenie použili tak obľúbený karbón a Alcantaru. Karbónom je prekryté množstvo interiérových dielov – ofuky, centrálna konzola, kľučky dverí, športový volant, kryt budíkov, páčky riadenia a taktiež páčky na nastavovanie sedadiel :-).

ferrari 458 italia tuning carbon edition anderson germany

ferrari 458 italia tuning carbon edition anderson germany

ferrari 458 italia tuning carbon edition anderson germany

ferrari 458 italia tuning carbon edition anderson germany

ferrari 458 italia tuning carbon edition anderson germany

anderson germany logo

Ferrari 458 Italia Carbon Black edícia - tuning od firmy Anderson Germany v galérii:Váš názor Ferrari 458 Italia Carbon Black Edition od Anderson Germany ? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Anderson Germany, tak navštívte našu podstránku::

ANDERSON GERMANY


Viac informácií k možným úpravám áut značky Ferrari vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FERRARI


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Martin Cyprian
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13823x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt