support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes Benz CL 600 V12 Biturbo - upravený „Medveď“. logo mercedes

Mercedes Benz CL 600 V12 Biturbo - upravený „Medveď“.

13.Mar.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Fab Mercedes Benz CL 600 V12 Biturbo
A nie hocijaký, ale model CL, a to v tej najvýkonnejšej podobe pod označením CL 600 V12 Biturbo. Na svedomí to má nemecká firma, ktorej motto je : Enough is never enough. A tou je firma FAB Design.

Tento úpravca vtelil novému modelu CL okrem vysokého výkonu aj novú tvár. Nové "CLko" dostalo úplne nový prepracovaný a atraktívny body kit.

Tento kit zahŕňa predný nárazník, ktorý zabezpečuje lepšie chladenie ako brzdového systému vďaka medzerám umiestneným po bokoch nárazníka tak aj motora, ktorý zabezpečuje veľký priestor v strede nárazníka, vďaka ktorému sa dostáva množstvo vzduchu priamo ku chladiču.

Celkovému športovému vzhľadu dopomáhajú aj bočné nadstavce prahov a blatníkov, ktoré dodávajú autu zboku mohutnejší vzhľad oproti sérii.

Okrem toho zadné nadstavce dopomáhajú aj k ventilácii a chladeniu zadného brzdového systému.

Fab Mercedes Benz CL 600 V12 Biturbo
V zadnej časti máme opäť prepracovaný zadný nárazník. Tento má zahrnutý difúzor a štyri oválne koncovky výfukového systému, ktoré sú netradične umiestnené - horizontálne.

V zadných partiách môžme zazrieť ešte dve zmeny. Prvou z nich je šilt na zadnom skle a tou druhou zmenou je decentné krídlo na odtrhovej hrane veka batožinového priestoru.Čo sa týka exteriéru je to takmer všetko. Teraz sa môžeme povenovať trochu aj tomu, čo má pod kapotou.
Inžinieri z FAB dizajnu vyvinuli drahý upgrade pre motor V12 biturbo, ktorý po ich upgrade dosahuje 650koní a rozprávkový krútiaci moment 1120Nm.

Vo výkonnostnom kite sú použité iba zosilnené, alebo použité úplne novo-vyrobené diely, vďaka ktorým aj napriek zvýšenému namáhaniu dielov ostala záruka.

Výkon dosahuje svoj maximálny výkon už spomínaných 478kW (650koní) pri 5400ot.min. Krútiaci moment má ešte krajšiu hodnotu, a to neuveriteľných 1120Nm, a to už v rozmedzí od 1800 až 3600 ot.min.

Fab Mercedes Benz CL 600 V12 Biturbo
Vďaka týmto výkonnostným hodnotám sa dokáže CL-ko pohybovať maximálnou rýchlosťou 320km/h a zrýchlenie z 0 na 100km/h dosiahne už za 4,2 sekundy.

FAB design CL600dodal aj ľahké hliníkové kolesá. Sú nimi trojdielne pod označením 6 Evoline. Hliníkové kolesá vyzerajú prostredníctvom veľkému límcu, opticky oveľa väčšie ako v skutočnosti sú.

Konečná fáza už je potom farba, ktorou sú nastriekané. Je to titanium briliant šedá, ktorá je použitá aj v prípade povrchu karosérie.

Límce sú potom vyleštené do vysokého lesku, ktorý dodáva ešte športovejší vzhľad.

Rozmery sú 10J x 20palcov v prípade predných kolies a 12J x 20palcov v prípade zadných. Obutie je od firmy Dunlop konkrétne model Sportmaxx v rozmeroch 255/30 ZR 20 pre prednú nápravu a 305/25 ZR 20 pre nápravu zadnú, ktoré zaručujú dostačujúcu priľnavosť pri každej rýchlosti. V kombinácii s prepracovaným podvozkom potom dosahujú neopísateľné výsledky.

Nakoniec sa pozrieme aj na interiér. Pre celý interiér bola použitá svetla béžová koža a alcantara. Predné športové sedadlá dávajú interiéru veľmi luxusný vzhľad. Stred sedadiel bol doplnený o bledohnedú kožu v imitácii kože z krokodíla.

Fab Mercedes Benz CL 600 V12 Biturbo


Fab Mercedes Benz CL 600 V12 Biturbo


Fab Mercedes Benz CL 600 V12 Biturbo


Fotogaléria FAB design Mercedes Benz CL 600 V12 Biturbo :


Ako sa vám páči úprava FAB design Mercedes Benz CL 600 V12 Biturbo?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky FAB design? Navštívte našu podstránku:

FAB design tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Ivan Hadviger
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13078x    hodnotenie: 13/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt