support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Essen Motor Show 2004 – opäť európsky tuningový raj

Essen Motor Show 2004 – opäť európsky tuningový raj

05.Dec.2004
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dátum podujatia: 26. november až 05. december 2004
Miesto konania: Messezentrum, Essen, Nemecko

Je čas na ďalšiu tunersky zaujímavú udalosť, ktorá sa tento rok odohrala v termíne medzi 26. novembrom a 5. decembrom. Tým viac znalým to už svitlo a pre tých, ktorý sa o to až tak nezaujímajú prezradím, že sa samozrejme jedná o jeden z vôbec najväčších tuningových autosalónov na svete. Ide o Essenskú Motor Show 2004, ktorá sa konala v nemeckom meste Essen. Sviatok tunerov sa tento rok niesol v znamení zábavy. Vystavovatelia so sebou na Essenskú výstavu priviezli nádherné ženy, ale predovšetkým nádherne upravené autá a dá sa povedať, že snáď nikdy neboli použité toľké prípravky na prezentáciu dokonalého laku ako v tomto roku. Essen je každoročne na jeseň „mekka“ všetkých tunerov. Dôvod je jednoduchý - to najlepšie sa totiž stretáva práve tu. A či už ste prívržencom ktorejkoľvek skupiny, v Essene si proste prídete na svoje. Tohtoročná výstava dosiahla ešte pôsobivejšie počty návštevníkov, vystavovateľov a výstavnej plochy proti minulým ročníkom.

Tu zopár čísiel z 37. ročníku pre štatistikov:

  • výstavná plocha: 100.000 m2
  • celkový počet návštevníkov: 416.500 (minulý rok: 406.000)
  • celkový počet vystavovateľov: 570 (z 19 krajín)
Essenská výstava by sa dala kategorizovať na približne 5 hlavných častí. Prvá časť sú haly kde sa prezentujú rôzny tuningový úpravcovia a výrobcovia tuningových doplnkov na väčšinu bežne dostupných áut. Druhá časť zahŕňa výrobcov a úpravcov áut najvyšších tried áut značiek BMW, Mercedes, Maybach, Dodge a pod., tretia časť výstavy obsahuje výstavné plochy pre menšie tuningové firmy, ktoré vystavujú tovar od rôznych výrobcov prezentovaných v časti prvej. Do takejto kategórie by sme sa zaradili aj my. Štvrtá časť výstavy zahŕňa predajcov a výrobcov audio a video komponentov do áut. A ako poslednú kategóriu som si nechal halu kde prezentujú svetoznáme automobilky svoje športovo/tuningovo ladené, sériovo predávané autá.

Prvú časť fotiek z tejto tuning výstavy v Essene nájdete tu:Aby som tu len nepísal strohé fakty o výstave pokúsim sa Vám vybrať podľa môjho uváženia niekoľko fakt unikátnych a zaujímavých noviniek, ktoré sme na tejto výstave mohli vlastnými buľvami vidieť. Začal by som asi zaujímavými autami. Prvá úplná pecka bol niečo viac ako 1000 koňoví NiSSAN Skyline R34 s karosériou upravenou na závody v krásne žiarovo žltej farbe, ďalším zaujímavým „vozítkom“ bolo AUDI TT nazvané „BIMOTO“ z dôvodu jeho motorizácie, o ktorú sa starajú dva motory o výkone 420 PS. Ako posledné zaujímavé autíčko som si odložil dvojkový VW Golf zabalený do nádherného laku, ale o čo hlavne v jeho prípade išlo, bola jeho schopnosť skákať a tancovať za pomoci pneumatického podvozku do rytmu HIP HOPu.

Ďalšiu zaujímavosť som vybral od výrobcu brzdových systémov. Presnejšie v stánku firmy MOViT mali vystavený brzdový kotúč tak veľký, že by to človek asi ťažko obul napríklad na Felíciu a bol osadený strmeňom s toľkými piestikmi, že sa to ani zrátať pomaly nedalo. A od bŕzd nemáme už ďaleko k PLECHÁČOM, jaj pardon, k elektrónom. Videli a nafotili sme pre Vás dve zaujímavosti z tohto súdka. Jeden elektrón bol obutý vo veľkosti 28 palcov a ten druhý bol prezentovaný veľmi známou firmou LEXANI. Predstavovali tam vraj najdrahší disk na svete osadený pravými briliantmi a jantármi.

Čo dodať na záver?

Budúci ročník sa chystá opäť od 25. novembra – 04. decembra 2005 opäť v meste Essen. Takže všetci nadšenci tuningu vyťahujte fixky a označte si hrubým písmom tento termín v kalendároch !!!

Druhú časť obrázkov z výstavy sme pripravili sem:Poznáte aj vy túto najväčšiu tuning show v Európe? Boli ste ju už niekedy navštíviť? Hlasujte:Viac o tejto každoročnej tuning výstave sa dozviete na stránkach organizátora:

ESSEN MOTOR SHOW


Viacej informácii k tejto výstave vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk
zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 5766x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt