support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Raj pre tunerov - Essen Motorshow 2003

Raj pre tunerov - Essen Motorshow 2003

05.Dec.2003
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dátum podujatia: 28. november až 07. december 2004
Miesto konania: Messezentrum, Essen, Nemecko

Máme pre Vás reportáž z ďalšej tuningovej akcie, tento krát z Európy, presnejšie z Nemecka. Spoločne s našim partnerom, firmou D+M autodoplňky sme sa vybrali na túto ďalekú cestu. Essen Motor Show každoročne zakončuje európsku tuningovú sezónu a ako sa na záver sluší a patrí, býva tu prítomná celá európska tuningová elita, ktorá sa na tomto meetingu prezentujú s aktuálnymi ponukami a novinkami pre tunerskú sezónu 2004.

My sme sa vypravili tak ako každoročne a musím povedať, že sa nám ako vždy cca. 1000km dlhá cesta vyplatila. Videli sme veľa nového, nafotili veľa ukážkových autíčok a oslovili niekoľko firiem, ktoré by mohli na Slovensku upútať svojou produkciou.

Len oktrajom by sme chceli menovať napr. firmu Bavaria tuning, ktorá vyrába pneumatické, plno nastaviteľné podvozky, známe aj pod výrazom "Air Rider systems", najmä pre európske autá, Octaviu nevynímajúc. To je niečo, čo u známych Amerických výrobcov doposiaľ chýbalo v ponuke, lebo sa orientovali výlučne na Americké a Japonské značky. Jedná sa o tlmiče s prídavnými vzduchovými vakmi, ktoré sa dajú elektronickou cestou ovládať priamo z kabíny vozidla. V praxi to znamená, že si môžete auto akokoľvek zdvihnúť alebo znížiť. Samostatne sa dá ovládať predná alebo zadná časť vozidla a dokonca i jednotlivé tlmiče. Dajú sa tiež prevádzať také kúsky ako je "hopsanie" vozidla na mieste, ako bolo viditeľné i vo filmu „Rýchlo a zbesilo“.

Celkom prekvapený sme boli zo skutočnosti, že napr. firmy ako MS Design, Rieger Tuning a iné prezentovali už kompletné sady spojlerov pre nový model Golf V zo stajne VW. Tento model sa v našich končatinách ešte ani oficiálne nepredáva a už sú k mánii rôzne doplnky pre toto auto. Ďalej sme videli spustu nových zadných chromovaných svetlometov napr. Opel Calibra, Tigra, Vectra A, B, C, VW Passat B5 a B6 Variant, Mercedes W202 a ďalšie. Je až neuveriteľné, akým razantným tempom vychádzajú nové typy, prevedenia a modely najmä zadných svetiel. Najzaujímavejšie sú však lampy na Octaviu, ktoré Vám v najbližšej dobe privezieme.

Samozrejme boli tu k videniu i krásne autá a prezentačné stánky takých úpravcov ako sú Hamann, Kerscher, Seidl, Brabus, Lorinser, Opera a ďalšie lahôdky. Tiež sme navštívili stánok Opel, ktorý vystavoval mimo iného novú Astru, ktorá je aspoň podľa nášho názoru veľmi vydarená. Nebudem ďalej komentovať more neónov a podobných ďalších maličkostí do auta. Rada Nemeckých firiem napr. prichádza na trh s novými chrómovými exteriérovými doplnkami ako sú kryty na spätné zrkadlá, rámčeky na predné a zadné svetlomety a podobne.

Dokonca sme mali tú možnosť prvý krát zahliadnuť na výstave aj niektoré americké a ázijské firmy, ktoré sme už boli navštíviť na svetovej tuningovej show SEMA v Las Vegas. Skrátka výstava bola ako každoročne vydarená a môžeme každému vrelo odporučiť návštevu.

Kompletnú galériu obrázkov z tejto tuning výstavy v Essene nájdete tu:Poznáte aj vy túto najväčšiu tuning show v Európe? Boli ste ju už niekedy navštíviť? Hlasujte:Viac o tejto každoročnej tuning výstave sa dozviete na stránkach organizátora:

ESSEN MOTOR SHOW


Viacej informácii k tejto výstave vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk
zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 9490x    hodnotenie: 31/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt