support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW E46 Esquiss Auto - francúzsky ''street-style'' s nemeckým srdcom ! logo bmw

BMW E46 Esquiss Auto - francúzsky ''street-style'' s nemeckým srdcom !

24.Feb.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Určite nám dáte za pravdu, že francúzsky tuning sa na našom auto portáli neukazuje tak často. No ak sa tak stane, ide o čisto exkluzívnu záležitosť. Južanský tuning sa vyznačuje svojou pestrosťou, extravaganciou a najmä odvážnosťou. Presne tieto slová platia aj pre francúzsku tuningovú firmu Esquiss Auto, ktorá sa naozaj nebojí ukázať, čo je v nej. Iste sa pýtate, aké auto sa jej najnovšie dostalo „pod pazúry“. Napovieme vám, elegancia, štýl, podmanivosť, výkon, dobré meno...Autá tejto značky sú povestné svojim menom a známe na celom svete. Ešte jedno slovo sa hodí k týmto autám – obľúbenosť. Už vás nebudeme toľko napínať a rovno vám povieme, že ide o „modro-bielu“ automobilku BMW s jej vycibreným modelom E46. Hádam vám nemusíme rozprávať o tom, že upravovať vozy tejto nemeckej značky predstavuje určitú výzvu. Jednu takúto bez problémov prijala aj táto francúzska firma, ktorá sa vrhla na prestavbu tohto, konkrétne štvordverového modelu.

SÉRIOVÉ BMW E46


Toto BMW ináč označované ako rada 3 uzrelo svetlo sveta už v roku 1998, kedy sa prvýkrát dostala na automobilový trh. Na vtedajšiu dobu, to bolo poriadné auto! Ukrývalo v sebe jednak luxus, športové srdce, bezpečnosť ako aj pohodlie.

BMW e46 séria
Presné také auto bolo vtedy žiadané. A kto iný, než automobilka BMW mohla vyhovieť takýmto požiadavkám trhu. Tento športový „krásavec“ je žiadaný dodnes a tak skoro zo „scény“ neodíde.

BMW rady 3 bolo vyrábané v piatich karosárskych prevedeniach: Cabrio, Compact, Coupé, Touring a Sedan. Pod spoločným označením 3 sa ukrývajú jednotlivé modelové rady počnúc 316 i, 318 i/d, 320 i/d, 325 i a končiac 330 i/d. Pri „bavorákoch“ je typické, že majú umiestnený motor vpredu, ale náhon je na zadné kolesá. Automobilka BMW montovala do týchto modelov hneď niekoľko typov motorov, kde najsilnejším je 6-válec s objemom 3 litre a výkonom 228 koní (170 kW). V ponuke bol aj pohon všetkých štyroch kolies 4x4.

Pri kúpe auta sa okrem výkonu žiada aj slušná výbava. Pri tomto BMW to bolo napríklad: ABS, el. ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá, palubný počítač, protipreklzová regulácia ASR, čalúnenie – velúr. Na vtedajšiu dobu to síce nebolo nič extra, ak si zoberieme výbavu dnešných extra-luxusných áut :-), ale aj tak to bolo veľmi slušné. Bol to ideálny pomer cena a výkon + pohodlie.Obrázky sériového stavu BMW E46 nájdete tu:

preview
preview
previewESQUISS AUTO - FRANCÚZSKY ŠARM


Esquiss logo
Čo vás ako prvé napadne pri vyslovení slova štátu Francúzsko. Napoleon? Iste, ale okrem toho aj Eifelova veža, more, pláže, krásne ženy, proste takmer dokonalý, ničím nerušený oddych na dovolenke. Až do tej chvíle, kým okolo vás neprefrčí niečo, čo sa podobá autu, pričom zvukom pripomína japonské vyšperkované Supry. Čo sme týmto chceli povedať? Chceli sme vyzdvihnúť fakt, že slovo tuning, nie je slnečnému Francúzsku vôbec neznámy.

Mnohí z vás nepoznajú slovné spojenie Esquiss Auto, aj keď existuje už 19 rokov. Samotné slovo Auto už napovedá, že to niečo bude mať spoločné s našimi štvorkolesovými miláčikmi. Áno, myslíte si dobre, Esquiss Auto je francúzska firma, ktorej náplňou práce je upravovať, resp. tuniť autá počnúc BMW cez Peugeot, Renault, Porsche, Citroen a končiac Volkswagen-om. A vezmite jed na to, že ide ozaj o exkluzívny dizajn v tom najodvážnejšom prevedení. Esquiss Auto, to je „Vášeň pre výnimočných.

BMW E46 Esquiss Auto - JUŽANSKÝ PRÍZVUK V SEVERSKOM ŠATE


5
Tuning pre BMW E46 Esquiss Auto, to je najnovší projekt tejto francúzskej firmy. Auto opatrené kompletným bodykitom s nezameniteľným a okúzľujúcim pôvabom, vás nenechá na pochybách.

Už od výroby agresívny look prednej časti auta napovedá, že podporiť ho ešte viac nebude také ľahké. Avšak Esquiss sa s touto výzvou popasoval dokonale a osadil tak nový predný nárazník. Doslova do očí bije trojica došikma osadených otvorov, pričom centrálny, najväčší z nich svojimi krivkami zasahuje až pod predné svetlomety osadené mračítkami.

Spoločne tak tieto tri otvory vytvárajú akoby jeden celok, ktorý je avšak rozdelený dvoma priečkami. V krajných otvoroch je navyše osadená dvojica hmlových svetiel, pričom samotné Otvory sú vyplnené šedým ťahokovom. Aby toho nebolo náhodou málo, v spodnej časti nárazníka je dômyselne osadený šedý difúzor a okraje nárazníka sa môžu popýšiť štýlovými záhybmi. Francúzsky zmysel pre krásu sa prejavil naplno.

Druhou ťažko pochopenou kapitolou, je dizajn bočných prahov, resp. prahových nástavcov. Budia dojem, ako keby boli dvojdielne.

5
Spodný takmer hladký základ, na ktorom je osadený záhybmi a výčnelkami preplnený horný diel. Takmer dokonalá ilúzia. Prahy sú taktiež charakteristické dvojicou otvorov, dômyselne zahalených „plastovou strieškou“, ktoré slúžia na prívod a odvod vzduchu v rámci bŕzd. Musím povedať, že sa mi tieto prahové dielce náramne páčia a taktiež si dovolím tvrdiť, že takýto dizajn sa nevidí každý deň. Konečne nejaká zmena.

Zadná časť je lahôdka sama o sebe. Ako prvé vám do očí udrie mohutné športové krídlo „Furtive“ s integrovanými čírymi smerovkami. Chce ešte niekto niečo povedať alebo dodať k tejto francúzskej precíznosti? Pre decentne založených občanov je krídlo Furtive pripravené aj v menšej verzii, ako lišta na okraj zadného kufra.

Atraktívny dizajn dotvárajú číre zadné svetlomety v bielom prevedení a zatmavené sklá. Avšak najväčší boom sa nachádza pod zadným kufrom. Ide o tuningový zadný nárazník s integrovaným mohutným, trojotvorovým difúzorom. Po jeho bokoch sa nachádza štvorica efektných podlhovastých otvorov, umiestnených vo dvojici nad sebou. Pod jednou z nich si miesto našla oválna koncovka zložená z dvojice okrúhlych koncoviek s priemermi 76mm. V tomto prípade sú slová zbytočné.

Aby to malo ten správny šmrnc, auta sa nesie na krásnych dvojdielnych 5-lúčových diskoch v chrómovom looku.

Fotogaléria upraveného BMW E46 pod názvom Esquiss Auto:Aktuálny cenník doplnkov pre BMW E46 od firmy ESQUISS si stiahnite tu:

preview
download
[ 323 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čo poviete na upravený sedan BMW radu 3 (E46) francúzskou firmou Esquiss Auto?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Esquiss Tuning, tak navštívte našu podstránku:

Esquiss tuning


Ostatné úpravy áut značky BMW nájdete v zozname našich článkov tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 19377x    hodnotenie: 91/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt