support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo pruziny Elektronické nastavenie tuhosti podvozku z interiéru auta - Tein EDFC Active logo tlmice

Elektronické nastavenie tuhosti podvozku z interiéru auta - Tein EDFC Active

01.Jul.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Systém nastavovania tuhosti tlmičov Tein EDFC prichádza vo svojej vylepšenej podobe s prívlastkom Active. Elektronický systém, ktorý si svoje uplatnenie nachádza najmä v upravovaných a športových vozidlách, prichádza s niekoľkými užitočnými funkciami navyše. Tein EDFC Active sa postará o rýchle nastavenie vášho podvozku vzhľadom k aktuálnej situácii. Predstavíme vám jeho hlavné výhody.

Systém EDFC Active vám umožňuje rýchle a pohodlné nastavenie tuhosti vášho podvozku priamo z interiéru. Ide o pokročilý systém, vďaka ktorému získate kontrolu nad tlmičmi a pružením vášho auta. Podvozkový set Tein EDFC Active pozostáva zo štvorice motorčekov, riadiacej jednotky, kabeláže a ovládacieho panelu s displejom, ktorý sa umiestňuje do interiéru. Do voliteľnej výbavy patrí GPS modul, vďaka ktorému získate zaujímavé údaje o jazde. Systém je prakticky ihneď po vybalení pripravený na montáž, ktorá nie je vôbec zložitá. Riadiaca jednotka systému sa umiestňuje do zadnej časti vozidla a je káblami prepojená s motorčekmi. Ovládací panel v interiéri sa k riadiacej jednotke pripája bezdrôtovo, čo samotnú inštaláciu výrazne uľahčuje.

Teraz vám už opíšeme ako elektronický systém nastavovania tuhosti podvozku od spoločnosti Tein funguje a čo dokáže. Systém umožňuje zvoliť z dvojice režimov, kedy sa tuhosť podvozku nastavuje automaticky podľa preťaženia, alebo podľa rýchlosti. EDFC Active tak počas jazdy prispôsobuje nastavenie tuhosti podvozku vzhľadom k aktuálnej situácii. Pre automatické nastavovanie v závislosti od rýchlosti vozidla je potrebné mať sadu s GPS modulom.

Tein EDFC Active prináša prepracovaný ovládací panel


Tuhosť podvozku je nastaviteľná viacerými úrovňami, pričom ide o 16, 32 a 64-úrovňové nastavenie. To si môžete vybrať v závislosti od použitých tlmičov a typu vozidla. Za pozornosť stojí tiež prepracovaný ovládací panel, ktorý sa montuje k palubnej doske. Ponúka totiž väčší displej, ktorý vám zobrazí množstvo zaujímavých údajov. Ovládanie bolo navyše zjednodušené znížením počtu ovládacích prvkov. Podsvietenie displeja môžete nastavovať nielen z pohľadu intenzity ale k dispozícii je aj viacero farieb. Displej vám zobrazí napríklad aktuálnu rýchlosť, nastavenie tlmičov, polohu podľa GPS, aktuálny čas a sledovať môžete ďalšie údaje o jazde. Pre prístup k týmto údajom je potrebné mať samozrejme doinštalovaný GPS modul.

Sada Tein EDFC Active prináša oproti predchádzajúcej verzii viacero vylepšení. Výrobcovi išlo predovšetkým o zjednodušenie procesu montáže a ovládania. Príjemnou zmenou sú aj širšie možnosti nastavenia tuhosti podvozku a rovnako aj rozšíriteľnosť celého systému o ďalšie prvky. Tein EDFC Active ja zároveň dodávaný s efektným displejom a panelom so zjednodušeným ovládaním.

elektronický nastaviteľný podvozok tein

elektronický nastaviteľný podvozok tein

elektronický nastaviteľný podvozok tein

Tein je zárukou maximálnej kvality a trvácnosti a svoje využitie nachádza v množstve motoršportových podujatí a eventoch.
podvozok podvozky tein

Tieto japonské, športové podvozky TEIN si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Viac o produktoch (japonských podvozkoch) TEIN sa dozviete v týchto článkoch:

thumbthumbthumbthumb


Aký máte názor na takéto elektronické nastavovanie tuhosti podvozku od TEIN ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií k podvozkom vám radi poskytneme. Podvozky rôznych značiek a druhov nájdete na našej podstránke:

PODVOZKY, TLMIČE & KITY


Viac informácií k japonskému producentovi firme TEIN nájdete na našej podstránke:

TEIN


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13123x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt