support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mini Elektromobil Mini E od AC Schnitzer „Tune it! Safe!“ - ekologický strážca zákona logo mini

Elektromobil Mini E od AC Schnitzer „Tune it! Safe!“ - ekologický strážca zákona

26.Feb.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nie je žiadnou novinkou, že nemecký tuningový špecialista firma AC Schnitzer sa v pozitívnom slova zmysle podieľa na, dá sa povedať vývoji tuningu ako takého. Prináša dizajnové a technologické novinky, ktoré nielenže skrášľujú, resp. menia sériový dizajn, ale taktiež sa podieľajú na ochrane životného prostredia. Pýtate sa, o čom toto celé je?

Projekt Tune it! Safe! pozná určite veľa z vás. Jedná sa o iniciatívu VDAT, teda Verband Deutscher Automobil Tuner e.V., ktorej základným poslaním je poukázať na bezpečnosť, resp. nebezpečnosť neodbornej úpravy vozidiel. Vo svojich radoch hostia už niekoľko upravených vozidiel, ktoré patria nemeckej polícii – napríklad Brabus Rocket, BMW 1, Porsche 911 Carrera S atď. Najnovším, každoročným, prírastkom je niečo ozaj špeciálne, ktoré spája firmu AC Schnitzer a projekt Tune it! Safe! dohromady – AC Schnitzer Mini E!

Spoluprácou nemeckého úpravcu AC Schnitzer, automobilky Mini a programu Tune it! Safe! vznikol projekt, ktorý ešte v automobilovom svete nemal obdobu. Nemecká polícia vďaka tejto kooperácii dostala do vena ďalší športový prírastok, s ktorým bude chrániť zákon – ekologické Mini E upravené firmou AC Schnitzer.

Pre tých, ktorí o ekologickom Mini ešte nepočuli, zbystrite pozornosť. Automobilka Mini ani nie tak dávno vyvinula prototyp obľúbeného Mini, ktoré je poháňané výlučne elektrickou energiou.

mini e elektromobil tune it! safe! ac schnitzer

Mini E je bez-emisné auto poháňané len elektrickou energiou pochádzajúcou z lítiových batérií o celkovej hmotnosti 259 kg. Ich výdrž je pri bežných, každodenných podmienkach približne 180 km, pričom elektromotor dokáže vyvinúť silu až 204 koní (150 kW) a 220 Nm a to na 100% elektrické auto nie je vôbec málo.

Stačí vám ako dôkaz fakt, že Mini E odjazdilo okruh Nurburgring za čas 9:51.45 ? Treba mať pritom na pamäti, že všetko to, čo odjazdí Nurburgring pod 10 minút je špička... AC Schnitzer tomuto ekologickému šprintérovi ešte viac rozšíril ambicióznosť, a pre potreby projektu Tune it! Safe! ho aj dodatočne upravil.

mini e elektromobil tune it! safe! ac schnitzer

Mini E sa po zásahu nemeckej firmy AC Schnitzer môže pochváliť exteriérovými doplnkami, konkrétne športovo ladeným predným a zadným spojlerom, ako aj výduchmi prednej kapoty, ktoré autu pridali na dravosti.

Exteriér auta je ešte zdobený modrou fóliou a polepmi od firmy Foliatec, ako aj zatmavenými sklami Foliatec Securlux a signalizačnými a výstražnými svetlami Hella RTK 7. Exteriérový dizajn je ešte doplnený dizajnovo úžasnými diskami so štyrmi zdvojenými lúčmi v striebornej farbe. Jedná sa o model Mi2 v rozmere 7,5Jx18 palcov s pneumatikami Hankook 225/35 ZR 18.

mini e elektromobil tune it! safe! ac schnitzer

Premenou prešiel taktiež podvozok, ktorý odteraz hostí výškovo nastaviteľný podvozkový systém AC Schnitzer, doplnený o silnejšie brzdové ústrojenstvo – pochádza taktiež od firmy AC Schnitzer a tvorené je štvorpiestikovými strmeňmi a drážkovanými kotúčmi o rozmeroch 328x28 mm. Interiér je vyzdobený hliníkovými doplnkami AC Schnitzer, konkrétne madlo ručnej brzdy a pedálový set.

mini e elektromobil tune it! safe! ac schnitzer

mini e elektromobil tune it! safe! ac schnitzer

mini e elektromobil tune it! safe! ac schnitzer

Auto na elektrický pohon MINI COOPER E v úprave Tune It! Safe! od AC SCHNITZER:MINI E by AC Schnitzer / Tune it! Safe! :Váš názor na elektromobil Mini Cooper E v úprave Tune It! Safe! od spoločnosti AC Schnitzer?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy AC SCHNITZER, tak navštívte našu podstránku:

AC SCHNITZER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mini vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Mini tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Martin Cyprian
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8660x    hodnotenie: 7/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt