support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo naradie Elektrické náradie – vŕtačky, brúsky, čerpadlá, leštičky, lakovacie pištole, lampy, osvetlenia logo naradie

Elektrické náradie – vŕtačky, brúsky, čerpadlá, leštičky, lakovacie pištole, lampy, osvetlenia

28.Apr.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Iste nám dáte za pravdu, ak napíšeme, že kvalitné náradie je pri technických, vzhľadových, či bytových úpravách kľúčom k úspechu. Kvalitné príslušenstvo by určite nemalo chýbať ani tým, čo si z času na čas chcú na svojom aute niečo doma vylepšiť a taktiež aj každý začínajúci tuner by sa mal zamyslieť nad otázkou kvalitného príslušenstva, ktoré v mnohých ohľadoch dokáže celý proces úprav uľahčiť. Či už patríte do tej alebo onakej skupiny, alebo hľadáte vhodného pomocníka pre drobné údržbárske práce v byte, určite čítajte ďalej!

V našom dnešnom prvom článku si predstavíme kompletnú ponuku elektrického náradia ponúkaného touto poľskou firmou, tú sa vám nižšie v článku pokúsime čo najviac priblížiť a keďže firma Toya S.A. je veľmi silnou skupinou produkujúcou rôzne náradia pod rôznymi značkami, venovali sme sa aj každej z týchto značiek.

Kvalitné elektrické náradie je pri množstve domácich, či opravárenských prácach neodmysliteľným komponentom, ktorý by mal mať vo svojej výbave každý, čo sa z času na čas rozhodne niečo prevŕtať, či inak opraviť, taktiež by tento typ náradia nemal chýbať žiadnemu profesionálovi. My sa dnes pozrieme na veľmi širokú paletu elektrického náradia ponúkaného firmou Toya resp. jej značkami. Ak vás teda zaujímajú aku vŕtačky, búracie kladivá, brúsky, čerpadlá, hoblíky, teplovzdušné pištole, lampy, leštičky, spájkovačky, pílky, pištole na lakovanie, rezačky, príklepové vŕtačky, zváraciu techniku a príslušenstvo, senzory pohybu a tavné lepiace pištole, určite nevynechajte náš dnešný zoznam výberových produktov s ich jednoduchým popisom.

Aku vŕtačky najdostupnejšou aku vŕtačkou v ponuke je Power Up 4,8 V čerpajúca energiu z Ni-Cd batérie, vŕtačka je určená pre práce menšieho rozsahu a výrobca ich ponúka v dvoch prevedeniach. Kým základné prevedenie Blue-line postačí tým menej náročnejším, výkonnejšie Orange-line sa okrem Li-on akumulátoru vyznačujú nielen vyšším výkonom ale aj vyššou šetrnosťou energie. Všetky zariadenia samozrejme spĺňajú prísne normy EU, CE a RoHS. Inú variantu zas ponúka firma pod značkou Sthor, konkrétne ide o modernú aku vŕtačku s napájaním 14,4 V a 550 otáčkami, toto zriadenie zároveň odporúčame pre náročnejších užívateľov, ktorý si potrpia okrem funkčnosti aj na ergonómiu a kvalitné spracovanie.

Búracie kladivá Firma Toya zabezpečuje výrobu aj búracích kladív značiek Sthor a Power Up. Najzákladnejším produktom je Power Up Blue-line s výkonom 900W, naopak tými najvýkonnejšími sú 1 500W kladivá Vorel, Sthor a taktiež Power Up.

Elektrické uhlové brúsky V ponuke nájdete taktiež veľmi širokú paletu rôznych brúsiek, či už ide o brúsky jedno- alebo dvojkotúčové, pásové alebo oscilačné a taktiež nechýba brúska na sadrokartón. Väčšina z týchto produktov je ponúkaná pod značkou Power Up, v zozname nájdeme bežné oscilačné brúsky s výkonom 135 W a 1000 ot. ale aj 430 W excentrickú brúsku. Značka Power Up aj v tejto oblasti ponúka svoje výrobky v dvoch prevedeniach: v základnom Blue-line a úspornejšom Orange-line.

Elektrické čerpadlá rozsiahlej ponuke čerpadiel opäť dominujú výrobky značky Power Up, pričom ponorné čerpadlá sa výkonovo pohybujú od 400W až po 1 100W, nájdeme tu aj fontánové čerpadlá a taktiež aj záhradný typ vyrábaný pod značkou Flo.

Elektrické hoblíky Elektrické hoblíky a k nim dostupné náhradné diely ponúkajú značky Power Up a Sthor, výkonovo sa dostupné hoblíky pohybujú od 600W do 900W, uspôsobené sú pritom pre menšiu intenzitu zaťaženie, čo znamená, že sú vhodné predovšetkým do domácich dielní.

Teplovzdušné pištole pištole vhodné pre rozohrievanie, sušenie a urýchľovanie schnutia lepených dielov sú dostupné hneď od niekoľkých značiek a dodávajú sa buď s príslušenstvom alebo bez neho. Cenovo najdostupnejšia je pištoľ Sthor s výkonom 1 500W, naopak, tie drahšie sa môžu pochváliť výkonom 2 000W.

Lampy – svietidlá, baterky, osvetlenie dostatočné osvetlenie je samozrejme neodmysliteľnou súčasťou každej dobrej dielne, firma ponúka veľmi veľké množstvo rôznych typov osvetlenia, či už ide o diódové, alebo halogénové lampy. V ponuke taktiež nájdete rôzne sady náhradných žiaroviek.

Elektrické leštičky na auto Firma ponúka konkrétne dve leštičky a to s priemerom 240 mm a výkonom 120 W, ktoré budú ideálne pre menšie lakovnícke práce.

Pájkovačky V ponuke tohto typu sortimentu nájdeme rôzne druhy, od hrotových až po spájkovačky s trafom. Firma k nim okrem iného dodáva aj kufre, či iné príslušenstvo, vďaka ktorému bude práca so spájkovačkou jednoduchšia.

Elektrické píly Firma Toya ponúka kotúčové a priamočiare elektronické píly s výkonmi od 350W do 1 200W opäť pod značkami Power Up a Sthor, k dispozícii sú taktiež plátky a listy do píl.

Pištole na lakovanie pod značkou Power Up sa v ponuke nachádzajú rôzne lakovacie pištole, ktoré sú dostupné aj 800 ml nádržami, značka aj tu rozlišuje svoje modré a oranžové výrobky.

Príklepové vŕtačky Značky Sthor a Power Up ponúkajú množstvo príslušenstva k príklepovým vŕtačkám, taktiež ponúkajú samotné vŕtačky a za pozornosť stojí najmä vŕtačka Power Up Orange-line s výkonom 1 200W, napájaním 230W a 3 000 ot./min., ktorá ponúka veľmi dobrý pomer ceny a kvality.

TOYA náradie:
- vysokokvalitný tovar od popredného výrobcu
- veľmi prijateľné ceny
- inovatívnosť
- firma má viac než 20 rokov skúseností s výrobou náradia
- 7 vlastných špecializovaných značiek
- viac než 3 000 odberateľov v 42 krajinách sveta
- viac než 6 000 položiek v ponuke


toya
Firma Toya S.A. - dlhoročný producent náradia


V nasledujúcich týždňoch si budeme postupne predstavovať veľmi široký sortiment spoločnosti Toya S.A. pochádzajúcej od našich severných susedov (PL). V ňom nájdeme okrem ručného a elektrického náradia, aj množstvo ďalšieho príslušenstva, ako sú napríklad skrinky, ochranné pomôcky, či stavebné náradie. Firma taktiež ponúka aj kompletné príslušenstvo pre autodielne, kde nájdeme okrem kompletného ručného náradia aj montážne lampy a zdviháky. Toya S.A. sa výrobou náradia zaoberá už viac než 20 rokov a ich produkty majú osloviť predovšetkým tých, čo preferujú vysokú funkčnosť vo veľmi výhodnom pomere s cenou. Táto veľká spoločnosť má po celom svete viac než 3 000 odberateľov, pričom táto skupina sa stále ešte rozrastá, keďže táto poľská firma dokáže veľmi rýchlo a flexibilne reagovať na zmeny v dopyte po produktoch, v súčasnosti sa pritom celý ich sortiment skladá až zo 6 000 rôznych položiek.

Široký sortiment

Podstatou úspechu spoločnosti Toya S.A. je to, že po dobu svojej pôsobnosti vytvorila niekoľko vysokošpecializovaných značiek, pod ktorými svoje produkty vyrába, reč je teda o značkách Yato, Fala, Flo, Power Up, Sthor, Vorel a TG&CC. Ešte predtým, než sa pozrieme na prvú z nich, zhrňme si niekoľko hlavných údajov o celom sortimente firmy Toya. V sortimente spoločnosti Toya S.A. nájdeme: Akumulátorové vŕtačky, príklepové vŕtačky, búracie kladivá, brúsky, čerpadlá, teplovzdušné pištole, montážne lampy, leštičky, pílky, zváraciu techniku, kliešte, kľúče, sekery, spojovacie náradie, pneumatické náradie, záhradnú techniku, zámky, trezory a vložky. Podotýkame pritom, že tieto vymenované veci sú len zlomkom toho, čo táto poľská firma ponúka, omnoho viac toho nájdete v e-shope.

Ešte predtým, než si ale zhrnieme hlavné výhody týchto produktov, pozrime sa hlavné znaky jednotlivých značiek, ktoré spadajú pod tohto veľkého producenta firmu Toya S.A.

yato
Yato táto značka náradia je zameraná predovšetkým na profesionálne použitie, vyznačuje sa preto vysokou pevnosťou a precíznym spracovaním. Napriek tomu sa ale netreba obávať prehnane vysokých cien, značka Yato zahŕňa veľmi širokú paletu produktov vhodných pre akékoľvek použitie, „vyzbrojíte“ si nimi nielen svoju domácu dielňu, ale aj garáž, či výrobnú a opravárenskú halu.

power up
Pod značkou Power Up ponúka firma Toya predovšetkým elektrické náradie pre dielenské práce menšieho rozsahu, určená je pritom predovšetkým pre amatérov. V sortimente tejto značky nájdete vŕtačky, vŕtacie kladivá, brúsky, vodné čerpadlá, tlakové hadice, tavné pištole a spájkovačky.

vorel
Značka Vorel zas ponúka celkom široký sortiment ručného náradia za prijateľné ceny, produkty sú určené najmä pre domácich kutilov. Okrem ručného náradia nájdeme v produktovej škále tejto značky aj meriace a elektrotechnické prístroje, vybrané autopríslušenstvo a príslušenstvo pre elektrické náradie.

sthor
Sthor zas prináša do ponuky moderné elektrické náradie pre bežných spotrebiteľov, produkty pritom patria do strednej triedy kvality, avšak bežným užívateľom, ktorí ocenia najmä nízku cenu, bude určite plne postačovať. Ponuka tejto značky má zaujať taktiež hlavne domácich kutilov.

flo
Pod hlavičkou značky Flo zas nájdeme kompletnú sadu nástrojov a elektrického náradia určeného pre použitie v záhrade, produkty pritom patria do strednej cenovej triedy. V ponuke teda nájdeme okrem bežného záhradného náradia, aj kvalitné záhradnícke nožnice, píly, sekery, závlahové systémy a motorové záhradnícke náradie.

gav
Ponuka značky GAV zas ponúka odpoveď pre tých, čo hľadajú pneumatické náradie pre lakovanie, výrobky tejto značky sa vyrábajú v Taliansku a produkty tejto značky sú hojne využívané v automobilových servisoch.

brúska píla vŕtačka striekacia pištoľ elektrické náradie
elektrické náradie svietidlo predlžovačka nabíjačka leštidlo
logo yato
Yato – značka nielen pre profíkov

Po predstavení tých najzákladnejších informácii sa poďme pozrieť na prvú značku náradia, Yato, ktorá je zameraná predovšetkým na profesionálov, čomu odpovedá prevedenie a použité materiály. Táto značka má naozaj veľmi široký záber a uspokojí potreby každého profesionálneho remeselníka, či náročnejšieho amatéra. V ponuke sa nachádza takmer všetko, čím sa dá vybaviť veľmi slušná dielňa, či garáž, nájdeme tu okrem iného: kladivá, sekery, šrobováky, rôzne typy kľúčov, vrtáky, brúsky, pneumatické náradie, sady do autodielní a ochranné doplnky. Zo všetkých značiek má práve Yato najširší záber a tieto produkty sa tešia veľkej popularite, okrem kvalitného prevedenia sa tieto produkty vyznačujú aj veľmi vydareným dizajnom a čo je najdôležitejšie, vysokou úžitkovou hodnotou. Samozrejme, na všetky produkty sa vzťahuje štandardná dvojročná záruka.

Kompletné ponúkané náradie si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Váš názor na toto elektrické náradie? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k tomuto elektrickému náradiu Vám radi poskytneme:

Elektrické náradie nájdete v zozname našich článkov tu:

ELEKTRICKÉ NÁRADIEOstatné náradie nájdete v zozname našich článkov tu:

NÁRADIEVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: Archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 19656x    hodnotenie: 32/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt