support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Porsche Daihatsu Cuore s pružinami Eibach = nový uhol pohľadu ! Porsche

Daihatsu Cuore s pružinami Eibach = nový uhol pohľadu !

06.Feb.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Aby si ľudia nemysleli, že tuning sa týka výsostne len svetovo známych a uznávaných vozidiel, tuningové firmy prichádzajú s produktmi, ktoré sú určené taktiež nie veľmi obľúbeným značkám nad ktorými sa pozastaví nejeden vnímajúci človek. Či sú to motorové časti alebo exteriérové či interiérové doplnky, stále je to niečo, čo na takomto aute zaujme. Bavme sa ale o konkrétnej situácií a predstavme si preto japonské drobátko Daihatsu Cuore, o ktorý prejavila záujem nemecká firma Eibach.

DAIHATSU CUORE - ŠETRNOSŤ PO JAPONSKY


Daihatsu Cuore je odpoveď japonských inžinierov na otázku o malom, šikovnom, lacnom a šetrnom autíčku, ktoré sa hravo popasuje s preplnenou mestskou premávkou. Rozmery 3410 x 1475 x 1500 mm a mušia váha, necelých 800 kg, z neho robia ozaj veľmi obratné vozidlo. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že jeho dizajn nie je vôbec príťažlivý, nie je to napokon až také zlé. Úlohu príjemného mestského vozidla zvládlo toto Daihatsu veľmi dobre.

Veľkým pozitívom je ponúkaná hnacia jednotka z hľadiska prevádzkových nákladov. Je ňou trojvalcový DOHC motor s objemom 989 cm3, ktorého výkon je 70 koní (51 kW). Mnohým sa to môže zdať málo, no tento skromný drobec sa môže svojim zrýchlením pod 11,1 sekundy hravo rovnať jeden a pol tonovým jedna štvorkám.

EIBACH PRO KIT


Firmu Eibach, ktorá je pravým špecialistom na podvozkové časti, netreba nijako zvlášť predstavovať. V jej portfóliu sa najnovšie objavili znížené pružiny série Pro-Kit, ktoré k zemi priblížia tohto mestského bojovníka o rovných 30 mm. Nielenže sa týmto dosiahne skvelý, športový vzhľad, ale taktiež sa zlepší stabilita vozidla a jeho ovládateľnosť.

Eibach pružiny Daihatsu Cuore

Eibach pružiny Pro Kit

HISTÓRIA FIRMY EIBACH


Eibach Performance Suspension
Všetko sa to začalo zhruba pred 50-imi rokmi v nemeckej oblasti menom Sauerland, tiež známej ako zem tisícich hôr. Významná bola svojim remeslom v práci s kovom. Práve tu žil zakladateľ firmy Eibach, pán Heinrich Eibach, ktorý v tom čase začal pestovať toto „kovové“ remeslo, konkrétne vyrábal jednoduchý systém odpruženia, resp. pružiny.

Kľúčom úspechu tejto nemeckej firmy boli skúsenosti a vášeň pána Eibacha práve v oblasti výroby týchto motorových častí. Až do 70-tych rokov, Eibach vyrábal pružiny pre potreby priemyslu a neskôr sa stal jednou zo zložiek nemeckého tuningového priemyslu. Dnes je firma Eibach svetovým lídrom v oblasti vysokokvalitných podvozkových častí.

Firma sídli v nemeckom meste Finnentrop, pričom výrobné linky, resp. pobočky sa nachádzajú aj v americkej Kalifornii a vo Veľkej Británii. Dôkazom toho, že firma Eibach je skutočne obľúbená, svedčí aj jej svetové prezentovanie japonským a austrálskym automobilovým marketingom, ako aj vyše 50-imi svetovými auto-importérmi. Ak sa o vás zaujímajú Japonci, ste naozaj na dobre ceste :-).

Eibach Performance Suspension
Firma Eibach je tak, ako v minulosti, aj v prítomnosti rodinným podnikom, o ktorý sa stará už druhá a tretia generácia rodiny Eibachových.

Firma Eibach sa môže popýšiť skúseným tímom dizajnérov a inžinierov, ktorý pomocou vzájomnej spolupráce produkujú to najlepšie, čo na svete môžeme nájsť. Vďaka sponzorskej účasti v závodoch ako Le Mans, F1, WRC alebo série Nascar, je firma Eibach svetovou jednotkou v oblasti podvozkových častí auta. Ak podpora týchto závodov nie je dostatočným dôkazom úspechu tejto nemeckej firmy, tak potom vás už nepresvedčí hádam nič.

Zárukou kvality produktov Eibach je fakt, že každý komponent, či sa jedná o verziu street alebo race, je individuálne testovaný a podrobený tým najväčším pretekárskym záťažiam. Výsledkom sú vysokokvalitné podvozkové komponenty.

Materiál použitý na ich výrobu je kvalitná a trvácna Hi-Tech oceľ, pričom všetky vyrobené súčasti spĺňajú prísnu normu kvality EN ISO 9001 a zároveň medzinárodné štandardy kvality QS9000.

Galéria výrobkov Eibach Performance Suspension:Aktuálny MO cenník výrobkov od firmy EIBACH z Nemecka.

preview
download
[ 432 KB ]

Chceli by sme vás upozorniť na skutočnosť, že isté ceny v tomto cenníku už nemusia byť aktuálne. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Aktuálny katalóg výrobkov od firmy Eibach Springs si stiahnite tu:

preview
download
[ 10,0 MB ]


Viac o produktoch Eibach Springs sa dozviete v tomto článku

Eibach Springs


Eibach Springs v praxi a v motoršporte (formát: „FLV“):Ak sa Vám video nezobrazuje, stiahnite si a inštalujte Adobe Flash Player: Inštalácia prehrávača


Čo si myslíte, podarilo sa tunerom z Eibach Springs vylepšiť vzhľad a stabilitu Daihatsu Cuore? Nech sa páči, hlasujte:


Zoznam článkov o podvozkoch, tlmičoch a odpruženiach nájdete tu:

PRUŽINY, TLMIČE & PODVOZKOVÉ KITY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Preklad: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6850x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt