support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Eibach Performance Suspension – podvozky od profesionálov !

Eibach Performance Suspension – podvozky od profesionálov !

29.Oct.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Svet je plný tuningových firiem, no nie každá sa môže pochváliť tak bohatou históriou ako napríklad OMP, Sparco či Recaro. Úspech týchto firiem nie je daný len históriou, ale predovšetkým kvalitou produktov a hlavne rôznymi úspechmi. Mať prsty v doslova v každom odvetví automobilového športu je pre každú, nielen tuningovú firmu, veľkým plus. Prioritou každej firmy je presadiť sa, na základe čoho si môže budovať dobré meno. Azda najlepším spôsobom, ako o sebe dať vedieť, je sponzorovať rôzne motorové podujatia, akými sú napríklad závody Le Mans, či Formula 1. Jednou zo svetových tuningových lídrov je aj nemecká firma Eibach by vám o sponzoringu a dosahovaní úspechu vedela rozprávať celé hodiny, pretože práve táto firma je jedna z najlepších, čo sa týka podvozkových častí azda všetkých štvorkolesových tátošov. A práve toto je jeden z dôvodov, prečo si túto firmu dnes bližšie predstavíme.

HISTÓRIA FIRMY EIBACH


Eibach Performance Suspension
Všetko sa to začalo zhruba pred 50-imi rokmi v nemeckej oblasti menom Sauerland, tiež známej ako zem tisícich hôr. Významná bola svojim remeslom v práci s kovom. Práve tu žil zakladateľ firmy Eibach, pán Heinrich Eibach, ktorý v tom čase začal pestovať toto „kovové“ remeslo, konkrétne vyrábal jednoduchý systém odpruženia, resp. pružiny.

Kľúčom úspechu tejto nemeckej firmy boli skúsenosti a vášeň pána Eibacha práve v oblasti výroby týchto motorových častí. Až do 70-tych rokov, Eibach vyrábal pružiny pre potreby priemyslu a neskôr sa stal jednou zo zložiek nemeckého tuningového priemyslu. Dnes je firma Eibach svetovým lídrom v oblasti vysokokvalitných podvozkových častí.

Firma sídli v nemeckom meste Finnentrop, pričom výrobné linky, resp. pobočky sa nachádzajú aj v americkej Kalifornii a vo Veľkej Británii. Dôkazom toho, že firma Eibach je skutočne obľúbená, svedčí aj jej svetové prezentovanie japonským a austrálskym automobilovým marketingom, ako aj vyše 50-imi svetovými auto-importérmi. Ak sa o vás zaujímajú Japonci, ste naozaj na dobre ceste :-).

Eibach Performance Suspension
Firma Eibach je tak, ako v minulosti, aj v prítomnosti rodinným podnikom, o ktorý sa stará už druhá a tretia generácia rodiny Eibachových.

Firma Eibach sa môže popýšiť skúseným tímom dizajnérov a inžinierov, ktorý pomocou vzájomnej spolupráce produkujú to najlepšie, čo na svete môžeme nájsť. Vďaka sponzorskej účasti v závodoch ako Le Mans, F1, WRC alebo série Nascar, je firma Eibach svetovou jednotkou v oblasti podvozkových častí auta. Ak podpora týchto závodov nie je dostatočným dôkazom úspechu tejto nemeckej firmy, tak potom vás už nepresvedčí hádam nič.

Zárukou kvality produktov Eibach je fakt, že každý komponent, či sa jedná o verziu street alebo race, je individuálne testovaný a podrobený tým najväčším pretekárskym záťažiam. Výsledkom sú vysokokvalitné podvozkové komponenty.

Materiál použitý na ich výrobu je kvalitná a trvácna Hi-Tech oceľ, pričom všetky vyrobené súčasti spĺňajú prísnu normu kvality EN ISO 9001 a zároveň medzinárodné štandardy kvality QS9000.

NEMECKO-AMERICKÁ NOVINKA V PODANÍ WW GOLF A DODGE NITRO


Firma Eibach má prsty takmer v každej dostupnej automobilke, medzi inými napríklad AMG, Audi, BMW, Ferrari, Ford, Honda, Lamborghini, Lola, MazdaSpeed, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Porsche, Renault F1, Toyota atď. Ďalšími pánmi na holenie boli vozidlá VW Golf V Station Wagon a Dodge Nitro, ktoré si teraz priblížime.

VOLKSWAGEN Golf SW


Eibach Performance Suspension Volkswagen Golf Sw
Golf je auto, ktoré netreba predstavovať. Jednoducho, to sú autá, ktoré pozná každý žijúci obyvateľ tejto planéty. O ich obľúbenosti je taktiež zbytočné začínať, pretože ako niektorí hovoria, „keď si nemal golfa, nie si muž“. Nech si o tejto vete obraz urobí každý sám :-).

A práve nový VW Golf V Station Wagon, resp. kombi, sa stal terčom záujmu firmy Eibach. Štýlové rodinné auto, s dobrou výbavou a kvalitným motorom, na ktoré nemôže nikto povedať zlé slovo.

Jednoducho povedané, Golf kombi je jedným z áut, ktoré si priemerný Slovák s istou dávkou trpezlivosti môže dovoliť. Dá sa povedať, že za „málo“ peňazí, dostane veľa muziky. Po dlhom čakaní je tu konečne podvozkový set pre tohto nemeckého obľúbenca s označením VW Golf V Station Wagon, navyše pomerne zhurta.

Kit nesie označenie Pro-Kit Performance a zákazníkovi zaručí športovú jazdu bez minimálnej straty pohodlia. Tento podvozkový kit položí auto o 30 mm bližšie k zemi, vďaka čomu si bude majiteľ môcť vychutnať plnokrvnú športovú jazdu.

Súčasťou kitu sú aj rozširovacie podložky Pro-Spacer, ktoré okrem dravého look-u dodajú autu aj väčší pocit sebaistoty, vďaka lepšej stabilite na vozovke. Certifikát TUV je samozrejmosťou.

Dodge Nitro


Eibach Performance Suspension Dodge Nitro
Pri vyslovení slova Dodge, napadne každého niečo iné. No asi najvýstižnejším slovíčkom by malo byť slovo „sila“. Autá Dodge sú už od svojich prvopočiatkov známe silnými a revúcimi motormi, ktoré by dokázali okrem benzínu „zjesť“ aj samotnú čerpaciu stanicu. Ale Američania sú Američania a v otázke výkonu nepoznajú kompromis.

Nie je to tak dávno, čo bol Dodge Nitro Concept predstavený verejnosti a už sa preňho objavili nové komponenty. Konkrétne firma Eibach je jednou z prvých, ktoré sa podujali pripraviť niečo, čo zaručene vylepší nielen jeho vzhľad, ale predovšetkým jeho ovládateľnosť.

Aj v prípade tohto „amerického“ svalnáča je pripravený športový podvozok s označením Pro-Kit. Z blata hneď na cestu, aj takto by sa dali charakterizovať prednosti tohto kitu pre toto auto. Zníženie svetlej výšky o 30 mm, lepšia ovládateľnosť a neprehliadnuteľný štýl, to je v prípade Eibach podvozku samozrejmosť.

Zabudnúť nesmieme ani na rozširovacie podložky Pro-Spacer, ktoré zaručia lepšiu ovládateľnosť auta a v neposlednom rade aj jeho lepšiu stabilitu.

EIBACH Pro Spacer


Rozširovacie podložky Eibach Pro spacer sú ideálnou kombináciou k sade Pro-Kit alebo Sportline. Ich použitím sa jednoducho rozšíri rozchod kolies automobilu, čím sa zlepší nielen optický dojem, jazdné vlastnosti, zvýši sa stabilita automobilu a zmenší sa bočný náklon auta. Rozširovacie podložky sú v ponuke v rozmedzí od 5 do 30mm. Sú vyrobené z vysoko kvalitnej hliníkovej zliatiny (požívanej v leteckom priemysle), sú ľahké, vysoko odolné voči korózii, majú certifikát TÜV – certifikát kvality a sú vyrábané v súlade s ISO 9001-štandard/QS 9000 (najvyššia norma akosti).


eibach pruziny tlmice podvozky pro spacer

EIBACH Pro-Kit


Eibach Pro-Kit je systém pruženia športového charakteru. Pro-Kit je spojením vyváženého jazdného komfortu normálnou jazdou s športovo-progresívnou charakteristikou pruženia za hranicami podmienok. Konštrukcia Pro-Kit má vplyv na zníženie ťažiska automobilu o cca 25-40 mm (v závislosti od typu automobilu a vybavenia), táto znížená poloha zlepšuje dynamické jazdné vlastnosti a zároveň prispieva ku komfortnému vzhľadu automobilu. Pro-Kit je možné voliteľne inštalovať spolu so sériovými tlmičmi aj so všetkými známymi výmennými tlmičmi, pokiaľ zodpovedajú sériovej koncepcii. Pružiny Eibach sú vyrobené vo vysokej kvalite, majú homologizáciu TÜV, majú vysokú ochranu pred koróziou a výrobca na ne poskytuje 5 ročnú záruku.


eibach pruziny tlmice podvozky pro kit

EIBACH Sportline


Eibach Sportline je systém pruženia vysoko športového charakteru. Konštrukcia Pro-Kit má vplyv na zníženie ťažiska automobilu o cca 50 mm (v závislosti od typu automobilu a vybavenia), táto znížená poloha zlepšuje dynamické jazdné vlastnosti a zároveň prispieva ku komfortnému a veľmi športovému vzhľadu automobilu. Pružiny Eibach sú vyrobené vo vysokej kvalite, majú homologizáciu TÜV, majú vysokú ochranu pred koróziou. Výrobca Eibach pre tieto pružiny Sportline poskytuje 5 ročnú záruku.


eibach pruziny tlmice podvozky sportline

EIBACH Pro-Damper-Kit


Tlmiče Eibach Pro-Damper boli vyvinuté na základe skúsenosti nabitých počas mnoho desiatok rokov v medzinárodnom motoristickom športe. Tlmiče Eibach Pro-Damper-Kit sú spojením športového vzhľadu a komfortu pre bežnú jazdu za hranicami podmienok. Tlmiče výrazne znižujú bočné výkyvy vozidla. Optimálnych výsledkov z jazdy a zvýšenej bezpečnosti je dosiahnuté v kombinácii s pružinami Eibach. Tlmiče Eibach sú vyrobené vo vysokej kvalite, majú homologizáciu TÜV, výrobca na nich poskytuje záruku 2 roky.


eibach pruziny tlmice podvozky pro damper

EIBACH Anti-Roll-Kit


Športový stabilizačný systém Anti-Roll-Kit je svojou konštrukciou ideálnym doplnkom systému pruženia Pro-Kit. Anti-Roll-Kit môže byť zabudovaný taktiež v kombinácii so sériovými pružinami. Stabilizátory redukujú vychýlenie do strán pri jazde v zákrutách a iných rýchlych zmenách smeru jazdu, ovplyvňujú nedotáčavé, alebo naopak pretáčavé chovanie automobilu. Stabilizátory sa dodávajú s kompletným inštalačným príslušenstvom, výrobca na ne poskytuje záruku 5 rokov.


eibach pruziny tlmice podvozky anti roll kit

EIBACH Sport-System


Sada Eibach Sport-System je navrhnutá týmom expertov pre jazdnú stabilitu ponúkajúcu najlepšie chovanie na vozovke bez straty pohodlia. Inštaláciou pružín značky Eibach typu Sport-System sa zníži vozidlo o 50mm, čo podtrhne dynamický a agresívny vzhľad vozidla.

Sport-System je presne vyvážená kombinácia tlmičov a športových pružín, vytvorená a vyladená ako celý systém. Sport-System je precízne technický prevedený systém, ktorý inštaláciou sa zlepšia reakcie automobilu, ma pozitívny vplyv na riadenie a zníženie krútenia karosérie bez zníženia jazdnej kvality. Sport-System má taktiež TÜV certifikát kvality a je vyrábaný v súlade s ISO 9001-štandard/QS 9000 čo je vlastne najvyššia norma akosti.


eibach pruziny tlmice podvozky sport system

EIBACH Pro-System


Sada Eibach Pro-System je navrhnutá týmom expertov na jazdnú stabilitu ponúkajúcu najlepšie chovanie na vozovke bez straty pohodlia. Inštaláciou Sport-Systemu sa zníži vozidlo o 40mm.

Eibach Pro-System je presne vyvážená kombinácia tlmičov a športových pružín, vytvorená a vyladená ako celý systém. Pro-System je precízne technicky prevedený systém, ktorého inštaláciou sa zlepší reakcia automobilu, má pozitívny vplyv na riadenie a zníženie krútenia karosérie bez zníženia jazdnej kvality. Sport-System ma TÜV certifikát kvality a je vyrábaný v súlade s ISO 9001-štandard/QS 9000 čo je vlastne najvyššia norma akosti.


eibach pruziny tlmice podvozky pro system

EIBACH Pro-System-Plus


Eibach Pro-System-Pus pridáva posledný stupeň pre celkový podvozkový výkon. Ako Pro-Systém aj Pro-System-Plus je vytvorený týmom expertov na jazdnú stabilitu a najvyššiu jazdnú stabilitu bez straty pohodlia.

Pro-System-Plus je presne vyvážená kombinácia športových pružín, tlmičov a (naviac oproti Pro-Systému) jazdných stabilizátorov, zladený kompletný výkonný tlmiaci systém. Pre ďalšie zvýšenie výkonnosti používa mnoho súprav špeciálne prídavné pružiny.

S Pro-Systémom-Plus očakávajte zvýšenie reakcie vášho automobilu, kladný vplyv na riadenie a (v porovnaní s Pro-Systémom) zníženie krútenia karosérie, väčšiu kontrolu pre šoféra, a to všetko bez zníženia komfortu. V programe Eibachu je Pro-System-Plus najvyšším stupňom.

Vlastnosti produktu:

- v porovnaní s Pro-Systémom je najdôležitejšie zníženie krútenia karosérie, pretože obsahuje – športové stabilizátory
- osobné automobily – bez straty jazdného pohodlia
- precízne technicky prevedený systém
- bez kompromisov: namontovať, nastaviť a užívať si výkon
- nastaviteľné zníženie s jedinečným prevedením
- ISO 9001 a QS 9000 schválenie kvality


eibach pruziny tlmice podvozky pro system plus

EIBACH Pro-Street-S


Systém Pro-Street je kompletný nastaviteľný podvozok zahrňujúci pružiny a tlmiče, s možnosťou nastavenia vozidla o 20-70 mm. Pružiny a tlmiče sú vysoko kvalitné, ich technológia bola testovaná na automobiloch Formule 1. Pro-Street má taktiež TÜV certifikát kvality a je vyrábaný v súlade s ISO 9001-štandard/QS 9000 čo je vlastne najvyššia norma akosti.


eibach pruziny tlmice podvozky pro street s

Galéria výrobkov Eibach Performance Suspension:Aktuálny MO cenník výrobkov od firmy EIBACH z Nemecka.

preview
download
[ 432 KB ]

Chceli by sme vás upozorniť na skutočnosť, že isté ceny v tomto cenníku už nemusia byť aktuálne. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Aktuálny katalóg výrobkov od firmy Eibach Springs si stiahnite tu:

preview
download
[ 10,0 MB ]


Eibach Springs v praxi a v motoršporte (formát: „FLV“):Ak sa Vám video nezobrazuje, stiahnite si a inštalujte Adobe Flash Player: Inštalácia prehrávača


Čo hovoríte na podvozky od spoločnosti Eibach Performance Suspension? Prosím, hlasujte:


Viac informácií k výrobkom spoločnosti Eibach Performance Suspension vám radi poskytneme.
Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Preklad: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14009x    hodnotenie: 23/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt