support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Maserati Edo Competition Maserati MC12 Corsa. logo Maserati

Edo Competition Maserati MC12 Corsa.

30.Oct.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tuning sa týka každého a hlavne všetkého, čo má štyri kolesá. Aj tie najdokonalejšie autá sveta prejdú nejakou tou úpravou, resp. modifikáciou. Pred tuningom sa neskryje žiadny model tej, či tamtej automobilky. Výnimkou nie sú ani svetoznáme značky ako Ferrari, Lamborghini, Porsche, či dokonca Maserati. Avšak upravených superšportiakov typu Porsche alebo Lamboghini „behá“ po svete pomerne dosť. Ale čo takto predstaviť svetu niečo, čo sa každý deň len tak nevidí. Priniesť upravené auto, ktoré vidieť na ceste, je ako keby zbadať päťnohého slona :-D. Korunka v znaku tohto vozidla alebo lepšie povedané rakety, hovorí za všetko. Maserati je jednou z automobiliek, ktorej autá by sa dali prirovnať k diamantom. Zvlášť ak sa bavíme o modely MC12 Corsa. Ide o nástupcu predošlého modelu s označením MC12, ktorý sa rovnako ako Corsa, stal terčom známeho nemeckého tuningového mága - Edo Competition. Prichádza apokalypsa? …

MASERATI MC12 – KLENOT MEDZI KLENOTMI


Maserati MC12 Corsa
Svetové cesty sú pomerne preplnené superšportami z Talianska, či Nemecka. Ale formulu kríženú s cestným autom nevidno každý deň. Medzi autami Maserati si svojho obľúbenca nájde hádame každý. Avšak všetky modely majú spoločné jedno - štýl. Autá Maserati sa vyznačujú dokonalým dizajnom, vysokým výkonom a hlavne, je v nich niečo, čo vyžaruje obrovskú energiu, aká mnohým autám chýba. Skrátka, Maserati je kráľovská automobilka, ktorá si drží popredné miesta v automobilovom svete.

Špeciálnym modelom zo stajne tejto automobilky je bezpochyby model MC12, ktorý bol predstavený len nedávno a už je tu aj jeho nástupca, MC12 Corsa. Víťazstvo vo FIA GT sa dá osláviť aj takto :-). A že nejde o len tak nejakého nástupcu, svedčí aj jeho motorová výbava. Pod kapotou sa ukrýva šesťlitrový 12-valec s ohromným výkonom 755 konských síl pri 8000 ot./minútu, čo je o cca. 130 koní viac, ako mal jeho predchodca.

Zaujme aj hodnota točivého momentu, ktorá činí krásnych 740 Nm a navyše je nová MC12 Corsa ľahšia o 400 kg oproti svojej staršej sestre. Pýtate sa na rýchlostné hodnoty? Odpoveď je stručná, zrýchlenie z 0 na 100km/h pod 3 sekundy a maximálka 326 km/h.

Maserati MC12 Corsa je jediné auto svojho druhu na svete. Áno, existuje ešte zopár modelov jemu podobných, ale skrížiť vlastnosti formuly s vlastnosťami športového auta, sa podarilo len automobilke Maserati. Po svete bude "behať" iba 12 kusov tohto 12-valcového Maserati a hodnota jednej z nich je stanovená na 1 200 000 eur. Ale berme to z tej lepšej stránky, MC12 Corsa je konečne „Road-legal“. :-D

Maserati MC12 Corsa :
EDO COMPETITION + MASERATI = PORIADNA GURÁŽ


Edo Competition Maserati MC12 Corsa
Autá ako Maserati MC12 Corsa sme ako deti mávali polepené po stenách alebo v podobe Burago modelov. Stelesňujú detský sen - vlastniť superauto. Sú to autá, na ktorých už veľmi vylepšovať nie je ani čo. Ale firma Edo Competition je tvrdohlavá a aj napriek týmto skutočnostiam prijala túto priam diabolskú výzvu.

Edo Competition si bol vedomý, že s motorom tohto indivídua už veľa nenarobí a tak sa radšej zameral na ovládateľnosť a dizajn. Nainštalovaný bol tak športový podvozok vyvinutý firmami Edo CompetitionKW Suspension. Výnimočný je v tom, že majiteľ má možnosť nastaviť si tri stupne správania sa podvozku. Navyše tento podvozok disponuje veľmi užitočnou funkciou, konkrétne sa jedná o zdvihnutie prednej časti auta, čo sa hodí najmä na nerovnom povrchu. Vylepšiť už nadupané vozidlo je ozaj ťažké, ale Edo Competition nepozná hranice.

Ďalším „extra“ doplnkom boli disky limitovanej edície Edo Competition, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre úpravu tohto žihadla. Ide o luxusné viaclúčové čierne disky s rozmermi 10 J x 19 vpredu13 J x 20 vzadu, ktoré sa točia na nízkoprofilových pneumatikách 265/35 ZR19 vpredu a 335/30 ZR20 vzadu.

Toto dizajnérske prevedenie diskov sa dokonale hodí k oranžovo-čiernej karosérií s množstvom otvorov, výduchov atď.

Edo Competition Maserati MC12 Corsa
Zaujímavou časťou sú vysokovýkonné kompozitné keramické kotúčové brzdy, ktorých taniere majú jednu zaujímavú vlastnosť. Vzduchom chladené kotúče, konkrétne na prednej náprave, majú priemer ako disky kolies priemerného rodinného auta, čiže 15,6-palca (396 mm). Zadné kotúče sú veľké už „iba“ 14,2 palca (360 mm). Ani niet divu, veď takúto beštiu treba aj zastaviť.

Posledným krokom bol výfukový systém. Cieľom úpravcu nebolo ani tak zvýšiť výkon, skôr išlo o zvuk. A viete si predstaviť rev 12-valcov, ktorý sa von dostáva cez custom výfukové potrubia, ktorých na konci je štvorica nerezových koncoviek s priemerom 100 mm? Pre niekoho to môže byť ťažké si tieto rozmery čo i len predstaviť. Veľmi zaujímavým prvkom je systém „kontroly zvuku“. Trik spočíva v elektronicky ovládaných klapkách, ktoré sa otvárajú a zatvárajú v závislosti od momentálneho jazdného režimu. Teraz môžete vziať jed na to, že toto auto začujete aj na desiatky ba možno aj stovky metrov.

Na záver snáď ani netreba dodávať, že väčšina častí na tomto voze je z kompozitného materiálu - karbónu. Ide napríklad o isté časti karosérie, zadné mohutné krídlo, kryt motora, blatníky, zadný difúzor ako aj kompletne prekopaný interiér.


EDO Competition Maserati MC12 Corsa :Wallpaper "EDO Competition Maserati MC12 Corsa" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


EDO Competition Maserati MC12 Corsa v krátkom videu:Čo poviete na úpravu Maserati MC12 Corsa od nemeckého úpravcu Edo Competition?Tu si môžete pozrieť starší článok o Edo Competition úpravách na značkách áut ako Volkswagen, Porsche, Ford a Maserati:

Edo Competition VW PORSCHE FORD MASERATI


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Edo Competition, tak navštívte našu podstránku:

Edo Competition tuning


Ostatné úpravy áut značky Maserati nájdete v zozname našich článkov tu:

Maserati tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný
a Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 29732x    hodnotenie: 1.7/5, 13 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt