support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Kvalitné pneumatiky Dunlop SP Sport Maxx pre vaše auto

Kvalitné pneumatiky Dunlop SP Sport Maxx pre vaše auto

02.Jun.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

preview
Túžite po kvalitných a spoľahlivých pneumatikách? Značka Dunlop je tá správna voľba! Dunlop okrem výroby pneumatík určených pre bežný automobilový spotrebiteľský trh, spolupracuje aj s najvýznamnejšími tuningovými automobilovými značkami na trhu – Abt (Audi/VW), Carlsson (Mercedes), Cargraphic (Audi, Porsche), Smart-Tec (Smart), Kleemann (Mercedes) a Wolf Concept (Ford). Dunlop zaručuje, že v blízkej a ďalekej budúcnosti bude neustále vyvíjať technológiu, aj vďaka svojmu tímu dizajnérov, a svojimi výrobkami uspokojovať rozličnú škálu spotrebiteľov. Vďaka tejto technológii, ktorú Dunlop má, sú pnemuatiky vysokovýkonné ako autá samotné na ktoré sa tieto pneumatiky obúvajú. Značky ako BMW M3, M5, Mercdes modelov AMG, alebo vozidlá SUV ako BMW X5, Mercedes-Benz M-Claxx, VW Touareg, či Porsche Cayenne určite sú luxusnými modelmi, ktoré sú samé o sebe kvalitné a Dunlop sa nenecháva ničím zahanbiť - podčiarkuje ich prestíž. Dunlop dodá vodičom presne to, čo od výborných pneumatík čakajú. Bezpečnosť, spoľahlivosť, výborná manévrovateľnosť, bezpečnosť brzdenia ako na suchu tak aj na mokrej vozovke, a v neposlednom rade aj svojím valivým odporom znižujú prevádzkové náklady vozidla. Pekný vzhľad a dizajn pneumatík sú samozrejmosťou. Dunlop má najnovšie výrobné a pracovné technológie a pracuje s dodržovaním najvyšších medzinárodných štandardov - ISO 9000. Pri spĺňaní zásad ochrany životného prostredia Dunlop v čo najvyššej miere dodržiava efektívnosť na základe použitia správnych zdrojov a aplikovaním ideálnych procesov.

Zopár impresií a ilustračných obrázkov pneumatík Dunlop nájdete tu:preview
Novinkou firmy DUNLOP je ultravýkonná pneumatika s názvom SP Sport Maxx, ktorá nadväzuje na úspešnú SP 9000. Spojenie rebrového dezénu s dezénom so širokými kanálikmi je výsledok kombinovaného dezénu v podobne pneumatiky SP Sport Maxx. Tá sa touto kombináciou vyznačuje vynikajúcimi schopnosťami ovládania nielen na suchu, ale aj na mokrom povrchu. Konštrukcia dezénu pneumatiky si veľmi dobre poradí s nebezpečeným aquaplaningom. Prispieva k tomu koľajnicový systém piatich pozdĺžnych rebier, systém dvojitých hydroplutiev, a absencia lamiel.


A toto je Sport Maxx v obrázkoch:preview
SP Sport Maxx sa môže popýšiť „MRT“ systémom. O čo ide? Je to vlastne v preklade - “Viac uhlový behúň“. Nový behúň používa viac uhlov s veľmi malými rozdielmi medzi nimi. Bolo dosiahnuté optimálne rozloženie tlaku styčnej plochy pneumatiky a podstatne plynulejší prechod do zákrut. Behúň okrem toho, že obsahuje polymérovú priestorovú maticu, obsahuje v zmesi Butadiene rubber (znižuje opotrebenie pneumatík), Styrene Butadiene rubber (zvyšuje priľnavosť na mokrej a suchej vozovke) a Isoprene rubber (má na svedomí odvaľovací komfort). Dunlop SP Sport Maxx umožňuje používať čisto pretekársku technológiu každým dňom. Technológia MRT SP Sport Maxx bola už použitá v pohári DTM (Deutche Tourenwagen Masters) kde je Dunlop exkluzívnym dodávateľom pneumatík. Pneumatiky – letné a aj do dažďa, používajú technológiu MRT k zabezpečeniu čo najlepšieho ovládania vozidla na vozovke takmer v každej situácii za rozličných podmienok.


preview
Inovácie pokračujú aj pri ostatných pneumatikách značky Dunlop. Technológia „DSST“ zabezpečuje plnohodnotné prenesenie celej váhy vozidla aj v prípade, že je pneumatika úplne bez tlaku až do vzdialenosti 80 km pri rýchlosti do 80 km/h. Pneumatiky DSST umožňujú vodičom, aby pokračovali v jazde namiesto státia na krajnici čím dávaj vodičom väčší pocit bezpečia. Pneumatiky sú jednoduché a pohodlné, použiteľné na všetky štandardné disky pneumatík a ich montáž nevyžaduje žiadne špeciálne náradie. Od roku 2003 sa BMW rozhodlo pre používanie bezpečnostných pneumatík na väčšine svojich modeloch. Na ich vlajkovom vozidle - BMW 5 - viac ako 50% automobilov vybavených bezpečnostnými pneumatikami používa pre prvovýbavu pneumatiky Dunlop SP 01 DSST.


Celkový sortiment tuningových pneumatík delí Dunlop na tieto modely:

preview
preview
preview
Dunlop SP Super Sport Race
Dunlop SP Sport Maxx
Dunlop SP Sport 01
preview
preview
preview
Dunlop SP Sport 9000 / 9090
Dunlop SP Sport 8000 / 8080
Dunlop SP Sport 5000
preview
preview
preview
Dunlop SP Sport 2000 / 2020
Dunlop Grandtrek PT 9000
Dunlop Grandtrek PT 8000S importérom Dunlop sa nám podarilo dohodnúť výnimočnú spoluprácu a to vo forme špeciálnej zľavy na všetky modely pneumatík. U nás si môžete preto Dunlopy objednať so stálou zľavou:

- 25% !!!

Táto akcia je časovo NEOBMEDZENÁ !!!Aktuálny akciový cenník tuningových pneumatík DUNLOP si stiahnite tu:

preview
download
[ 460 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


preview
Dunlop obul aj najrýchlejšie vozidlo na tejto planéte. Jeho meno je THRUST SSC, ktorý presiahol 1 MACH (Mach = 1224km/h – nadzvuková rýchlosť), presnejšie 763,035 mph čiže 1227,77 km/h !!!. Neobúval ho do gumených pneumatík, ale dal mu rovno hliníkové kolesá, ktoré svojím zložením dokonale vzdorovali tlaku, presileniu a treniu auta s vozovkou, v tomto prípade to bola Nevadská púšť v USA. Je ale dosť nepravdepodobné, že podobné skúsenosti budú musieť pocítiť aj bežní vodiči na svojich Dunlop pneumatikách :-D


Spoločnosť Dunlop patrí medzi najväčších sponzorov športových podujatí. Nielenže obúva autá a motorky pneumatikami, ale na trhu sa podieľa aj výrobou golfových palíc, loptičiek, rôznych batohov a športových tašiek, tenisových aj squashových rakiet. Dunlop je výrobcom aj gumenej obuvi.

Dunlop je známy vo svete aj týmito výrobkami:preview
Áno všetkým tým, ktorý to už tušili. Dunlop je vôbec prvým výrobcom gumených pneumatík na svete. V roku 1888 John Boyd Dunlop (1840-1921), vyrobil jednoduchú pneumatiku pre trojkolku svojho syna. Začal obaľovať kolesá tenkými gumovými vrstvami, zlepil ich dokopy a nafúkal ich pumpou pre futbalové lopty. Takto vznikla spod rúk pána Dunlopa prvá pneumatika na svete. Odvtedy sa svet v automobilizme zmenil. V 20. rokoch sa začala dlhá éra víťazstiev na závodných tratiach po celom svete. V tomto období mali už vyvinuté pneumatiky pre autá schopnosť dosiahnuť rýchlosti až 200 míľ za hodinu. O nový rýchlostný rekord sa postaral Sir Malcom Campbell na vozidle Bluebird v roku 1935. V 50. rokoch pneumatiky Dunlop excelovali v 66 víťazstvách Formule 1 a vyhrali 8 majstrovstiev sveta.

Tu sme vám pripravili ešte zopár Dunlop dokumentov na stiahnutie:

Screensaver Dunlop Sport Maxx....

download
[ 2 MB ]

Screensaver pneumatík Dunlop....

download
[ 9 MB ]

Počítačová hra (preteky áut)

download
[ 6 MB ]


Pneumatiky Dunlop si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aké máte vy skúsenosti s pneumatikami DUNLOP? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak sa chcete o firme Dunlop dozvedieť ešte viac, tak neváhajte a navštívte stránky nášho partnera:

DUNLOPViac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy Dunlop vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 17479x    hodnotenie: 28/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt