support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Tohtoročná účasť firmy Dunlop na viac ako 140 pretekoch.

23.Mar.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dunlop tento rok vyšle svoj tím technikov a mechanikov na viac ako stoštyridsať pretekov po celom svete, aby obohatil impozantnú listinu svetových a národných titulov z roku 2006.

Tamada Yamaha Dunlop Pneumatiky
Prvé preteky sezóny boli na programe 10. marca v Katare, kde sa začal prvý z osemnástich pretekov majstrovstiev sveta MotoGP, a v Daytone, kde sa otvoril americký šampionát superbikov AMA. Pre Dunlop tohtoročný ročník však začal už vlani v decembri s prvým testom nového stroja Yamahy pre MotoGP s motorom s objemom 800 ccm. Ten sa odohral v Malajzii a vzápätí nasledoval test na super modernom okruhu Paul Richard HTT vo Francúzsku, na ktorom sa zišli tímy z MotoGP, vytrvalostných pretekov a britského šampionátu superbikov a dva dni testovali na kontrolovane mokrom povrchu.

Od januára technické tímy Dunlop strávili viac ako 30 dní na okruhoch od Sepangu po Katar a od Barcelony po Jerez, kde bola testovaná viac ako stovka rôznych variantov profilov, konštrukcií a zmesí pneumatík vyvinutých pre MotoGP, triedu do 250 ccm, superbike a superšport.

Dunlop je kľúčovým hráčom v motocyklových Grand Prix od samotného založenia svetového šampionátu v roku 1949. Má na svojom konte 113 titulov majstra sveta a 1270 víťazných Veľkých cien, teda viac ako všetci ostatní výrobcovia dohromady.

Guintoli Yamaha Dunlop Pneumatiky
To je len potvrdzuje dlhodobú a hlbokú angažovanosť a úspech pneumatík Dunlop. Pre rok 2007 Dunlop obnovil spoluprácu s továrenským tímom Yamaha Tech 3 v triede MotoGP, F1 motocyklového pretekania. V triedach do 250 a 125 ccm sa všetky oficiálne prihlásené tímy rozhodli pre Dunlop, čo mu zabezpečuje pätnásty majstrovský titul v rade v triede do 250 ccm a desiaty v triede do 125 ccm.

Záujem značky Dunlop sa nesústreďuje len na MotoGP, ale je omnoho širší. Francúzsky tím Suzuki bude útočiť na tretí titul v rade v majstrovstvách sveta vytrvalostných pretekov, ktoré začínajú pretekmi 24 hodín Le Mans 21. a 22. apríla.

Dunlop obhajuje národné superbikové tituly v USA, Austrálii, Francúzsku, Nemecku a Španielsku. V Austrálii už vo februári Dunlop vyhral prvé preteky austrálskych majstrovstiev superbikov aj superšportov.

Dunlop rovnako obhajuje titul v britských majstrovstvách superbikov, ktoré sú považované za najkvalitnejšie zo všetkých národných šampionátov. Dunlop podporuje niekoľko tímov v čele s Airwaves Ducati s jazdcami Gregoreom Lavillom a Leonem Haslamom - obaja budú prítomní pri predstavení pneumatiky Sportmax GP Racer. Tím je uprostred rozsiahleho predsezónneho testovacieho programu v Španielsku. K prvým pretekom nastúpi počas Veľkonočných sviatkov na Brands Hatch.

Tento rok oslávia cestné preteky na ostrove Man sté výročie, prvá Tourist Trophy sa uskutočnila v roku 1907. Dunlop sa zúčastňuje od prvého ročníka a v júni privezie na ostrov svoje najlepšie pneumatiky, aby poskytol Johnovi McGuinessovi najlepšie podmienky k dosiahnutiu hattricku v kategórii Senior TT – a k prekonaniu rekordu na jeden okruh, ktorý zajazdil v roku 2006 priemernou rýchlosťou 208,3 km/h!

Dunlop


Dunlop je jedným z popredných svetových výrobcov špičkových pneumatík s impozantnou históriou úspechov v motoristickom športe. Rozsiahle skúsenosti na poli pretekov viedli Dunlop k zavádzaniu inovatívnych technológií aj u pneumatík určených na bežné použitie. Pre dosiahnutie maximálneho pohodlia počas jazdy využíva Dunlop najnovšie technológie výroby pneumatík poskytujúce skvelý výkon a dlhú životnosť.

Pneumatikami Dunlop svoje motocykle štandardne vybavuje mnoho popredných svetových výrobcov vrátane spoločností Aprilia, Benelli, BMW, Buel l, Derbi, Ducati, Harley Davidson, Honda, HRD, Husaberg, Husqvarna, Kawasaki, KTM, MV Agusta, Peugeot, Piaggio, Suzuki, Vertemati a Yamaha.

Viac informácií nájdete na www.dunlop.cz.preview
previewViac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: Tlač. spr. Goodyear Dunlop Tires Slovakia s.r.o.

Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3105x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt