support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Novinky od KW Automotive !

Novinky od KW Automotive !

08.Mar.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Performance tuning a styling. To sú dve podkapitoly knihy zvanej tuning. Obidve tieto stránky sa týkajú našich štvorkolesových lások a obidve spolu nejako súvisia. Rozlišovať len treba približne tri skupiny ľudí. Prioritou tej prvej je styling ich auta, čiže výrazné plasty, veľké disky, častokrát svetelný program a kvalitné audio...proste showcars. Tej druhej skupine ide skôr o výkon ich tátoša, čiže motorový tuning, podvozok, kvalitné disky (pod kvalitou nerozumej veľkosť), atď. No a tou tretou skupinou nie je nič iné, než mix týchto dvoch, čiže čo to do výkonu, ale aj dizajnu autíčka. Tak či onak, vždy je to zásah do sériového stavu auta s cieľom vylepšiť ho, poprípade „skrášliť“. Dnešná novinka ma charakter dizajnový aj performance. Predstavujeme vám firmu KW Automotive a jej dvojicu dnešných noviniek z dcérskych dielní KW Suspension a LSD Doors.

KW SUSPENSION & LSD DOORS


Iste sa mnohí pýtate, čo ma s týmito dvomi firmami spoločné firma spomenutá vyššie, KW Automotive. Ide o americkú automobilovú spoločnosť, resp. megafirmu :-), ktorá pod sebou združuje dcérske firmy, ktorými je aj naša dnešná dvojica KW Suspension a LSD Doors.

Každá firma z tejto dvojice pre nás pripravila niečo iné. Poďme sa spoločne pozrieť, o čo vlastne ide.

KW SUSPENSION


KW Suspension LSD Doors
Firmu KW Suspension pozná určite väčšina z vás. Slovíčko „firmu“ si dovolíme nahradiť slovným spojením „svetový líder v rámci podvozkových častí auta“. Je to tak, táto firma sa za svoje roky existencie poriadne vytiahol a právom jej patrí popredné miesto vo svete.

Najnovšie sa na zúbok pozrela svetovej novinke, ktorou je Opel Corsa...C´Mon :-). Už na prvý pohľad je jasné, že táto kára je určená najmä pre mladých ľudí, ktorí vedia, čo slovíčko štýl znamená. 90 koní pod kapotou v kombinácii s úsporným motorom, svieži a hlavne športový dizajn, moderné bezpečnostné prvky, čo viac si človek môže zapýtať.

Firma KW Suspension veľmi dobre pozná potenciál tohto autíčka a preto sa chlapíci z tejto nemeckej firmy rozhodli, že pritlačia toto auto ešte viac k zemi. Urobili tak vďaka kompletnej výmene sériového podvozku za nový. Logo a vlastnosti KW teraz nesú nové tlmiče , pružiny a pohlcovače nárazov. Vďaka týmto dielom od tak profesionálnej firmy, si majiteľ môže ľubovoľne regulovať svetlú výšku svojej „korzičky“. Konkrétne ide o rozmedzie 25-55 mm vpredua 25-50 mm vzadu.

Navyše, tento KW podvozok je dostupný v dvoch variantoch, variant 1 je kombináciou komfortu, športu a bezpečnosti, kdežto variant 2 je pre ozajstných športových nadšencov.

Charakteristickou črtou podvozkov firmy KW Suspension je vysoko-kvalitná oceľ „inox-line“ , ktorá je zárukou dlhej trvácnosti a maximálnej odolnosti. Hor sa za športom!

KW Suspension Opel Corsa D:



Čo všetko vydrží kvalitný KW Suspension podvozok? Napr. toto:



LAMBO STYLE DOORS


KW Suspension LSD Doors
Takisto ako firmu KW Suspension, ani LSD Doors netreba nijak zvlášť predstavovať. Nemci sú v tuningu majstri, čoho dôkazom je aj táto firma, ktorej náplňou práce ja výroba a montáž úchytov a dodatočných častí potrebných k oživeniu lambo-style doors. Áno, LSD dvere sa stali populárnymi už od čias prvého Lamborghini s týmto vertikálnym otváraním dverí.

Odvtedy už ubehlo veľa času a nejeden automobilový fanúšik sa pokúsil o výrobu takéhoto systému doma „na kolene“. Takisto začali vznikať aj firmy, ktoré sa týmto zaoberali. Patrí sem aj LSD Doors.

Už do tak širokej automobilovej rodiny, ktorá nesie rukopis tejto firmy (vyše 40 značiek áut bez rozdielu typu), sa najnovšie pridal aj športovo-luxusné BMW E36 a E46 + kabriolet. Toto maximálne precízne auto s dostatočnou dávkou športového ducha, sa na istý čas stalo číslom jeden pre firmu LSD Doors. Prečo? Pretože práve pre toto auto je určený nový kit vertikálne otváraných dverí.

Môžete si byť istí, že takéto dvere dodajú vášmu, resp. doslova každému autu ten správny a možno aj chýbajúci šmrnc. Keď pochybujete o ich bezpečnosti, musíme vás upokojiť. Dvere tejto nemeckej firmy spĺňajú všetky európske bezpečnostné štandardy vrátane nemeckého certifikátu TUV.

Nie náhodou bol v nemeckom Kraftfahrtbundesamt laboratóriu prevádzaný test, pri ktorom špeciálny mechanizmus bočne narazil do Audi TT, ktoré malo namontované práve takéto LSD dvere. Všetko prebehlo hladko a výsledkom je fakt, že tieto dvere poskytujú minimálne takú dobrú ochranu, ako sériovo vyrábané, klasicky otvárané (pravidlo 96/27/EG). Takže bez obáv a tuningu zdar!

Lambo Style Doors BMW E64 Coupe:




Zopár starších recenzií KW produktov nájdete tu:

kw suspesion kw suspesion volvo v50 kw suspesion


Nissan Silvia S15 s upraveným podvozkov KW Competition v driftovacej akcii. Síce po francúzsky, ale komu to tu vadí? :-)):



Kompletný sortiment výrobkov od firmy KW si môžete pozrieť a zakúpiť na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)



preview
KW je bezpochyby jeden z najvýznamnejších výrobcov športových podvozkových systémov, tlmiacich a pružiacich komponentov pre bežné resp. normálne použitie v aute ale aj pre závodné účely. V segmente závitových podvozkov dokonca patrí k lídrom na trhu a tým aj udáva hlavný smer vývoja nových technológií. Svetové postavenie firmy KW zdôrazňuje aj fakt, že sa v ich produktovom sortimente nájde viac ako 1500 rôznych aplikácií pre takmer všetky značky a modely áut. Z malého tímu, počítajúc v roku 1992 troch zamestnancov pracujúcich na celkovej prevádzkovej ploche päťdesiat metrov štvorcových, vznikol postupne gigant, ktorý dnes zamestnáva viac ako 90 pracovníkov a to na vyše 7500 metroch štvorcových v novo vybudovaných priestorov v nemeckom mestečku Fichtenberg, východne od mesta Stuttgart.


preview
KW sa už roky angažuje mimoriadnym spôsobom v motošporte a to samozrejme z dobrých dôvodov. Práve tu je totiž pôda ideálna pre vývoj nových progresívnych technológií odpruženia a tlmenia vozidiel, ktoré potom nachádzajú po dlhodobom testovaní svoje uplatnenie aj v sériových cestných automobiloch. Firma čerpá a zbiera neoceniteľné skúsenosti zo športových sérií ako je nemecký ADAC GT Cup, DTC, STW, ETCC alebo FIA GT Cup. Firma KW nikdy neprodukovala podvozky, pružiny a diely pre masu ale pre takých entuziastov, ktorý presne vedia čo chcú, totiž to najlepšie, z hľadiska výkonnosti, bezpečnosti a spoľahlivosti.


Aký je váš názor na výrobky od KW Suspension a LSD Doors?



Viac informácií k tlmičom firmy KW a produktom firmy LSD Doors vám radi poskytneme. Zoznam článkov k tejto téme nájdete tu:

KW suspension


LSD Doors


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 99044x    hodnotenie: 13/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt