support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo dodge DodgeViper GTS 710R - americká špecialitka v úprave od tunerov z GeigerCars logo dodge

DodgeViper GTS 710R - americká špecialitka v úprave od tunerov z GeigerCars

28.Nov.2015
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Jeden z najtypickejších amerických športiakov si určite nevyžaduje nejaké zvlášť dlhé predstavovanie. DodgeViper je nepochybne lákavým strojom, no v Európe rozhodne nepatrí medzi častú voľbu záujemcov o športové modely. Vylepšiť sa to pokúsi nemecká spoločnosť GeigerCars, ktorá pripravila špeciálnu verziu DodgeViper GTS 710R, ktorá sa má Európanom zapáčiť ešte viac.

Ak ste o GeigerCars doteraz nepočuli tak vedzte, že ide o nemeckú spoločnosť, ktorá sa venuje dovozu a úpravám amerických vozidiel. Na tom by nebolo nič neobvyklé ak by sa jej predstavitelia nesnažili pretvárať americké autá do takej podoby, aby sa v Európe páčili ešte viac. Z obchodníckeho hľadiska je to celkom logický krok a tak môžeme byť svedkami viacerých zaujímavých úprav. Aktuálnou novinkou je Viper GTS s prívlastkom 710R, ktorý dostal vyšší výkon a niekoľko doplnkov navyše.

DodgeViper GTS 710R má byť ešte väčším lákadlom


DodgeViper GTS ukrýva pod svojou dlhou prednou kapotou 8.4-litrový atmosférický desaťvalec, ktorý je zdrojom poriadneho výkonu. V sériovom prevedení sa tento motor dokáže postarať o 645 koní, v GeigerCars sa ale s touto hodnotou neuspokojili. Úpravou elektronickej riadiacej jednotky, osadením novej výfukovej sústavy so športovými katalyzátorom a novým airboxom sa im výkon tohto agregátu podarilo dostať na hodnotu 710 koní. Dodajme tiež, že po úpravách môžete počítať s maximálnym krútiacim momentom až 861 Nm pri 5 500 ot./min.

dodge viper gts 710r geiger cars

Úpravca nebol skúpy ani na ďalšie informácie. Po zásahoch v priestore pod prednou kapotou zvláda Viper GTS 710R vystreliť z 0 na 100 km/h už za fantastických 2,9 sekúnd. Za zmienku určite stojí aj maximálna rýchlosť 341 km/h. A už len pre zaujímavosť dodajme oficiálny údaj o kombinovanej spotrebe, ktorá je 15,2 l/100 km.

Pre „euro“ verziu však nenastali zmeny iba vo výkone. Pribudol tiež podvozkový set KW Variant 2, ktorý tento športový model priblížil k zemi o celých 30 mm. Štandardom sú pritom 18-palcové disky vpredu a 19-palcové vzadu.

dodge viper gts 710r geiger cars

V úvode sme spomínali aj vizuálne úpravy. Tých Viper rozhodne veľa nepotrebuje, no v GeigerCars sa ho rozhodli vylepšiť sériou karbónových aerodynamických doplnkov. Nové je „lízatko“ predného nárazníka, difúzor ako aj decentný zadný spojler.

dodge viper gts 710r geiger cars

DodgeViper GTS 710R je dodávaný ako komplet s uvedenými úpravami. Ak však máte bežný Viper a chcete ho pretvoriť na túto verziu, stačí si jednotlivé úpravy v GeigerCars zakúpiť. Tak napríklad Performance paket vás vyjde na takmer 12 tisíc eur a aerodynamické doplnky z karbónu zase na 5 900 eur. Cenu za celý Viper GTS 710R prezrádza úpravca len na požiadanie.

dodge viper gts 710r geiger cars

dodge viper gts 710r geiger cars

dodge viper gts 710r geiger cars

logo geiger cars

Váš názor na úpravu športiaka Dodge Viper GTS 710R od nemeckých tunerov z dielne GeigerCars ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Geiger Cars, tak navštívte našu podstránku:

GEIGER CARS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Dodge vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

DODGE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1758x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt