support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

logo dodge Dodge Charger SRT8 Super Bee - športový sedan s poriadnym žihadlom logo dodge

Dodge Charger SRT8 Super Bee - športový sedan s poriadnym žihadlom

12.Jan.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Automobilka Dodge použila označenie Super Bee v roku 1968 po prvýkrát. Odvtedy sa z tohto názvu stala legenda, ktorú pozná každý rozhľadenejší automobilový fanúšik a automobilka jej chce vzdať hold aj najnovšou generáciou modelu Charger SRT8. A na čo sa môžeme v tomto prípade tešiť?

DODGE CHARGER SRT8 SUPER BEE: ŽLTÁ ÚTOČNÁ VČELA


Dodge Charger je v zámorí veľmi populárny a výnimkou nie je ani ostrá verzia SRT8, ktorá disponuje klasickým veľkým osemvalcom HEMI. Američania však majú veľmi radi rôzne tradície a tento trend je vidieť aj u ich automobiliek. Dodge Charger SRT8 v úprave Super Bee sme už mohli vidieť niekoľkokrát, resp. vždy príchodom novej generácie modelu Charger. Odkaz na legendárny muscle car z konca šesťdesiatych rokov minulého storočia je v tomto prípade viditeľný na prvý pohľad, Super Bee je charakteristický svojim žltým lakom – Stinger Yellow, čiernymi pruhmi a neodmysliteľnou nahnevanou včelou v znaku. Ide jednoducho o mimoriadne štýlovú záležitosť, ak by sa vám však tradičná žltá farba nepáčila, automobilka pre vás pripravila kompromis.

Najnovší Dodge Charger SRT8 Super Bee si môžete zadovážiť aj v čiernej farbe so sivými dekoratívnymi pruhmi. Na atraktivite modelu to samozrejme neuberá, aj keď mnohým bude tento model určite viac sedieť v žltom sfarbení. Jednoducho tradícia...

dodge charger srt8 super bee

Inak to nie je ani v športovo ladenom kokpite, ktorý je tiež sfarbený do tradičných odtieňov. Z opierok hlavy bude na vás pozerať vyšitá včela rovnako ako aj z plakety umiestnenej na palubnej doske. Budú to všetko neklamné znaky toho, že sedíte v aute, ktoré je skutočne výnimočné. Okrem toho na vás čakajú športové sedadlá s výraznejším bočným vedením a pôsobivým strieborno-žlto čiernym sfarbením. Je to skrátka klasika oblečená v modernejšom šate spolu so špičkovou výbavou, o čom svedčí aj napríklad vyhrievaný volant, či pádla pod volantom určené na rýchlejšie radenie rýchlostných stupňov.

HEMI SRT8 - POCTIVÝ ATMOSFÉRICKÝ OSEMVALEC


Vyššie menované časti potešia váš zrak a určite zaujmú, čo však je ešte zaujímavejšie na tejto „včele“, sú jej jazdné vlastnosti a výkon, ktorý vás istotne zatlačí do sedadla už pri menšom pošteklení plynového pedála. Ako sme vám už naznačili v úvode pod kapotou drieme 392 HEMI V8 s výkonom krásnych 351 kW/470 koní. Ide pritom o jeden z klasických agregátov, ktoré nepodliehajú downsizingovým tendenciám a držia si svoj charakter.

dodge charger srt8 super bee

Ak si ešte pamätáte na Charger SRT8 Super Bee z roku 2006, tak vedzte, že táto novinka prichádza s ešte objemnejším agregátom. Bavíme sa konkrétne o 6,4-litrovom objeme, čo je o 0,3 litra viac, než v predchádzajúcej verzii a tak sa zároveň môže táto americká novinka pochváliť, že má pod kapotou o 45 plnokrvníkov viac. Šoférsku senzáciu sľubujú aj parametre, v ktorých sa uvádza zrýchlenie z nuly na 100 km/h pod štyri sekundy a maximálna rýchlosť 282 km/h. Dodajme ešte, že štvrť míle zvládne najmodernejší Super Bee už za 12 sekúnd. Pre porovnanie ešte spomenieme, že model Charger Super Bee z roku 1971 zvládol z nuly na stovku akcelerovať za 5,7 sekundy a štvrť míľu pokoril za 13,7 sekúnd, čo boli na tú dobu skvelé výsledky.

dodge charger srt8 super bee

Technické zmeny, o ktoré sa postarali inžinieri automobilky majú za následok skvelé jazdné vlastnosti. Nemenil sa samozrejme len výkon, ale popracovalo sa napríklad aj na efektívnejšej brzdovej sústave. Model dostal väčšie a lepšie odvetrávané brzdové kotúče a účinnejšie strmene, to všetko od svetoznámeho výrobcu Brembo. Len pre ilustráciu dodajme, že na to, aby dosiahol z nuly na 160 km/h a späť na nulu, mu postačí len menej než 16 sekúnd.

Brzdové kotúče sa skrývajú za krásnymi 20-palcovými hliníkovými diskami, ktoré tomuto svalnáčovi naozaj seknú. Štandardne ponúka automobilka k tomuto modelu pneumatiky Goodyear F1 Supercar so zvýšenou priľnavosťou.

Najnovší Dodge Charger SRT8 Super Bee príde začiatkom budúceho roka, samozrejme určený je len pre americký trh, no ak by ste sa k nemu dostali, tak vedzte, že ku kúpe dostanete ešte aj základný kurz jazdenia od SRT Track Experience, aby ste si toto nové delo mohli užiť čo najviac a najdlhšie. A keď už, s kúpou sa treba poponáhľať, keďže ide o limitovanú edíciu, z ktorej nebude vyrobených viac ako 500 kusov.

dodge charger srt8 super bee

dodge charger srt8 super bee

dodge charger srt8 super bee

dodge charger srt8 super bee

Dodge Charger SRT8 Super Bee:


Wallpaper "Dodge Charger SRT8 Super Bee" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Páči sa vám tento nový model Dodge Charger SRT8 s prívlastkom Super Bee?Viac informácií k možným úpravám áut značky DODGE vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

DODGE tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 3888x    hodnotenie: 1/5, 4 hodnotenia


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt