support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

logo dodge Dodge Challenger SRT8 392 - nový model pre rok 2012 s radou vylepšení logo dodge

Dodge Challenger SRT8 392 - nový model pre rok 2012 s radou vylepšení

26.Oct.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Americká automobilka Dodge ponúka svoj ostrý model SRT8 ešte s prívlastkom 392, ktorý je neklamným znakom toho, že má vo svojej výbave ešte zopár prvkov navyše. Dodge Challenger SRT8 je sám o sebe veľmi nekompromisným strojom, s ktorým nenarobíte len hluk ale aj poriadnu show. Poďme si predstaviť s akými prvkami sa SRT8 392 pustí do budúceho roka.

DODGE CHALLENGER SRT8 392 AMERICKÁ LEGENDA V NOVOM HÁVE


Dodge Challenger je na našich cestách vcelku raritou, v Amerike je to samozrejme úplne inak a mierne stúpajúca tendencia predajov týchto vozidiel tomu len nasvedčuje. Nájde sa samozrejme aj hŕstka takých, čo sa chcú odlíšiť a práve pre tých vyrába Dodge Challenger vo vylepšenej verzii SRT8 392, ktorá vám pripomenie staré časy amerického automobilizmu. A navyše je to auto na okruh aj na bežné cesty a má všetko, čo od nového auta môžete očakávať. Do modelového roku 2012 prichádza s niekoľkými príjemnými vylepšeniami, ktoré si dnes predstavíme, a ako u správneho muscle car musíme začať priamo od motora.

DODGE CHALLENGER SRT8 392 S V8 MOTOROM


Dodge Challenger SRT8 392 je poháňaný 6,4-litrovým atmosférickým osemvalcom HEMI, ktorý by sme ešte pokojne mohli zaradiť medzi poctivé a tradičné americké motory, ktoré vás o svojej sile presvedčia veľmi sýtym zvukovým prejavom a charakteristickým ťahom, aký môžeme prisúdiť len atmosférickým agregátom. Tento osemvalec sa vyznačuje maximálnym výkonom 470 koní/351 kW a doslova mamutím krútiacim momentom 637 Nm. Ten dokáže s touto mašinou narobiť poriadne divy, zrýchlenie z nuly na 100 km/h udáva výrobca len mierne nad hranicu 4 sekúnd a maximálnu rýchlosť pri modeloch s manuálnou prevodovkou na 293 km/h. Ak by ste si však vybrali automatickú prevodovku musíte pri zrýchlení počítať s niekoľko desatinami sekúnd navyše a maximálkou 281 km/h, čo však rozhodne nie sú nejaké dramatické rozdiely. Dodajme ešte, že na ubehnutie štvrť míle postačí tomuto autu približne 12,5 sekundy.

dodge challenger srt8 392

Oproti tohtoročnému modelu SRT8 392 sa trochu zlepšila spotreba, výrobca udáva, že pri jazde po diaľnici by sa spotreba mala ustáliť na hodnote 10,2 l/100 km, v mestskej premávke však už musíte počítať s 16,7 l/100 km. Z týchto údajov môžeme aspoň pekne porovnať snahy o sťahovanie spotreby v Európe a na Americkom kontinente a hneď je nám jasné, že na európskom trhu by tento voz príliš predajný nebol. V súvislosti so spotrebou ale pripomeňme, že voz disponuje elektronickým úsporným systémom, ktorý dokáže dočasne vypnúť štyri valce, čím sa síce auto stáva omnoho lenivejšie, ale na druhej strane sa vám po pridaní plynu nebude geometrickým radom vyprázdňovať obsah peňaženky. Má to len jeden háčik – musíte mať automatickú prevodovku. Novinkou sú aj nastaviteľné tlmiče, ktoré sa dajú nastaviť z automatického (bežného) režimu na športový, kde si môže šofér tieto diely nastaviť podľa aktuálnych potrieb.

dodge challenger srt8 392

CHALLENGER SRT8 392 PONÚKNE VIAC KOMFORTU A LEPŠÍ ZVUK


Ostatné novinky sa týkajú už viac menej interiéru, veľký krok v oblasti komfortu zabezpečuje úplne nový vyhrievaný volant s dodatočnými pádlami na preraďovanie rýchlostí, ktoré sú dostupné aj v prípade, že si zákazník zvolí 5-stupňový automat. Ak si záujemca zvolí manuálnu verziu, dostane o jeden rýchlostný stupeň viac a tvrdšiu športovú spojku, pripravenú aj na „okruhové radovánky“. Hudobných nadšencov zase poteší najnovší 18-reproduktorový audio systém Harman Kardon s technológiou GreenEdge, vďaka ktorej je systém energeticky úspornejší až o vyše 55 percent v porovnaní s obdobnými sústavami. Pripomeňme, že celkový výkon audio sústavy je až 900 W.

dodge challenger srt8 392

Čo sa týka výbavy, tá je viac než bohatá, okrem už spomínaného audio systému dostane zákazník aj pokročilú navigáciu so systémom Sirius a systém palubného počítača Uconnect Media Center. Okrem hľadania cesty vám navigácia v spolupráci s palubným počítačom nájde nielen vhodnú cestu, ale vám aj podá aktuálne informácie o dopravnej situácii, počasí a aktuálnych cenách pohonných hmôt v okolí. Dodge Challenger SRT8 392 je nabitý bezpečnostnými prvkami, ako napríklad systémom núdzového brzdenia a upozornenia na nebezpečné situácie, či elektronickým systémom umožňujúcim ľahší rozjazd do kopca.

Na záver sa trochu netradične pristavme ešte pri vzhľade, tu sa toho ale veľa nezmenilo, verzia 392 je ponúkaná s dvoma športovými pruhmi a štandardne ju dokrášľujú 20 palcové päťlúčové disky. O pravosti verzie sa nepresvedčíte len pri pohľade na exteriér, či interiér, ale aj pri pohľade pod kapotu, kde nájdete označenie 392 HEMI. To vás dostane...

dodge challenger srt8 392

dodge challenger srt8 392

dodge challenger srt8 392

dodge challenger srt8 392

Dodge Challenger SRT8 392:


Wallpaper "Dodge Challenger SRT8 392" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Aký máte názor na Dodge Challenger SRT8 s prívlastkom 392 ?Viac informácií k možným úpravám áut značky DODGE vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

DODGE tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 7439x    hodnotenie: 1.7/5, 9 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt